منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 9 چیزی که هرگز نباید هنگام درخواست افزایش حقوق بگویید

9 چیزی که هرگز نباید هنگام درخواست افزایش حقوق بگویید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
9 چیزی که هرگز نباید هنگام درخواست افزایش حقوق بگویید

درخواست افزایش حقوق می تواند یک تجربه استرس زا و اغلب ناخوشایند باشد. همچنین این موضوع در صورت رعایت نکردن نکات ضروری می تواند یکی از دام های خطرناک شغلی شما باشد.اگر در هنگام ارائه این درخواست مراقب نحوه برخورد با کارفرمای خود نباشید، به جای نقاط قوت خود، نقاط ضعف خود را نشان می دهید و حتی ممکن است به طور غیرمستقیم سایر همکاران را نادرست معرفی کنید. مطمئناً، درست کردن زمین هنگام جستجوی رز مهم است. هر رئیس، کارمند و شرکتی متفاوت است، اما وقتی صحبت از افزایش حقوق می شود، برخی از مشترکات جهانی وجود دارد که همه باید در نظر بگیرند. در اینجا 9 نکته وجود دارد که نباید هنگام درخواست افزایش حقوق بگویید:

1. “می دانم که زمان مناسبی نیست، اما…”

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دوزبانه را بصورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

توجه به زمان مناسب برای درخواست افزایش حقوق بسیار مهم است. اگر شرکت شما در حال حاضر از سود، اعداد فروش بالا و گسترش فوق‌العاده بهره می‌برد، پس راه برای درخواست افزایش حقوق برای شما باز است. اما از سوی دیگر، اگر شرکت به دلیل ناتوانی در پرداخت حقوق، بسیاری از کارمندان خود را اخراج کرده است و روزانه به کارکنان ایمیل می‌شود که چگونه هزینه‌ها را کاهش دهند، این یک پرچم قرمز برای درخواست شما است. به خصوص با توجه به وضعیت اقتصادی اخیر، مهم است که قبل از درخواست افزایش حقوق، بدانید که شرکت شما از نظر مالی در چه جایگاهی قرار دارد. رفتن به دفتر رئیس خود یک روز پس از گزارش یک ماهه، درخواست افزایش حقوق و اعلام ثبات مالی شرکت، رفتار شما را غیرحرفه ای، خودخواهانه و فاقد درک متقابل نشان می دهد. بنابراین عاقلانه است که درخواست خود را در صورت مهیا بودن شرایط ارائه دهید.

2. «از آن زمان هیچ افزایش حقوقی نداشته ام…

وقتی سعی می کنید این موضوع را برای مدیر خود توضیح دهید، اشتباه می کنید. زیرا با طرح این موضوع بر کارایی عملکرد خود تاثیر می گذارید. اگر شما یک کارمند بالاتر از حد متوسط ​​هستید و هنوز در طول سه سال حقوق خود را افزایش نداده اید، پیشرفت نکرده اید، که چیز خوبی نیست مگر اینکه در یک شرکت در دوران رکود کار کرده باشید. در شرایط سخت مالی در هر صورت، روی توانایی های خود تمرکز کنید، در مورد نقاط قوت خود و آنچه شما را به عنوان یک کارمند ارزشمند می کند صحبت کنید.

کلماتی که نباید در هنگام درخواست افزایش دستمزد گفت

3. “کار سه نفر را انجام می دهم…”

آنچه شما می خواهید بگویید قطعا اشتباه است. گاهی اوقات شانس بسیار خوبی وجود دارد که شما کار افراد زیادی را انجام دهید، این به مدیران نسبت به توانایی شما اطمینان می دهد. البته در هر صورت این نقطه ضعف شرکت است، اختلالی که در زمان رکود اقتصادی ایجاد می شود، مانع از استخدام افراد جدید می شود. اما چیزی که فراموش می کنید این است که شما تنها کسی نیستید که تحت تأثیر این موقعیت ها قرار می گیرید، بهتر است بدانید که شما و همکارانتان همه در یک قایق هستید. شما باید راهی برای برجسته کردن دستاوردها و سخت کوشی و رفتار متعهدانه خود بدون توجه به عنوان و حجم کاری خود بیابید.

4. “من یک سال است که اینجا هستم…”

رئیس شما باید یک تقویم روی میز یا دیوار خود داشته باشد یا از کارکنان منابع انسانی بخواهد اطلاعات استخدام و خروج از کشور را به طور مداوم به او ارائه دهند. پس چرا سعی می کنید به رئیس خود یادآوری کنید که چه مدت در شرکت بوده اید؟ در واقع ذکر آن از شما پشتیبانی نمی کند، مگر اینکه در جلسه بررسی عملکرد سالانه آن را ذکر کنید، بنابراین واقعاً انتظار افزایش حقوق برای فقط یک یا دو سال تجربه در موقعیت شما به معنای چیزی نیست. ارزش افزایش ندارد و تاثیری در افزایش عملکرد شما ندارد. بنابراین، اگر وارد دفتر رئیس خود شوید و بگویید: “خوب، رئیس، من یک سال است که برای شما کار می کنم، بنابراین می خواهم حقوق را افزایش دهم”، احتمالاً راه خوبی برای ارائه فکر نکرده اید. درخواست شما. پس بهتر است خودتان را ثابت کنید، نه اینکه چقدر آنجا بوده اید.

5. “من هر کاری که خواسته بودی انجام دادم…”

گاهی اوقات افراد فکر می کنند که استفاده از تعریف فوق به معنای ارتقاء رتبه است. اما این ایده خوبی برای ارتقاء نیست، زیرا شما فقط کار خود را انجام دادید! شاید فراموش کرده باشید که برای انجام کارتان پول می گیرید. شکی نیست که وقتی پول بیشتری می خواهید، رئیستان از شما می خواهد توضیح دهید که چرا فکر می کنید سزاوار آن هستید. اگر نمی‌توانید توضیحی بهتر از انجام کارتان بدهید و بگویید: “خوب، کاری را که به من گفتی انجام دادم”، این برای شما مشکل بزرگی خواهد بود و احتمالاً باید وزن کنید. این درخواست به نفع شماست، زیرا از نظر کارفرمایان، افزایش حقوق برای افرادی قابل قبول است که متعهد به تعالی و پیشرفت در جهت سودآوری شرکت هستند.

6. “من به افزایش حقوق نیاز دارم زیرا مشکلات شخصی دارم…”

چیزهایی مانند بچه دار شدن، مراقبت از یک بیمار، خرید خانه و نیاز به وام مسکن، به نظر شما، آنها ممکن است ضمانت ارتقای شغلی داشته باشند، اما اغلب این مسائل به تصمیم مدیر شما در مورد اینکه آیا شما مستحق افزایش حقوق هستید یا خیر مرتبط نیست. وقتی از رئیس خود درخواست افزایش حقوق می کنید، به یک دلیل منطقی و قانع کننده نیاز دارید. بنابراین اگر روی مشکلات شخصی تمرکز کنید که حتی به کار شما مربوط نمی شود، به طور خودکار در معرض خطر طرد شدن قرار می گیرید، زیرا رئیس شما فکر می کند که می خواهید آنها را با نوعی داستان تحت تأثیر قرار دهید. مطمئناً، بسیاری از کارفرمایان از مشکلات شما آگاه هستند و با شما همدردی می کنند، به خصوص اگر شما رابطه خوبی با رئیس خود دارید و در مورد آنچه در گذشته اتفاق افتاده صحبت کرده اید، اما این همدلی افزایش حقوق را تضمین نمی کند.

آگهی استخدام در تهران

برای مشاهده آگهی استخدام در تهران و ارسال رزومه کلیک کنید.

کلماتی که نباید در هنگام درخواست افزایش دستمزد گفت

7. “من 10 میلیون افزایش حقوق می خواهم…”

هرگز برای افزایش حقوق مبلغ گزافی درخواست نکنید. اما اگر به طور جدی بر اساس توانایی‌های خود آن را می‌خواهید، روی دستاوردهای حرفه‌ای خود متمرکز هستید و به رئیس خود ثابت کرده‌اید که ارزش سرمایه‌گذاری را دارید، از شما پرسیده می‌شود که چقدر افزایش حقوق می‌خواهید؟ پس درخواست خود را به درستی انجام دهید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که عنوان شغلی، استان کاری و سایر موارد شغلی خود را با استفاده از ابزارهای آنلاین حقوق و دستمزد در ایران مانند سایت حقوق و دستمزد ایران www.iransalary.com اندازه گیری کنید تا ببینید واقعاً شغل شما چقدر ارزش دارد و در این میان چه ارزشی دارد. شغل شما، با توجه به میانگین نشان داده شده به شما، درخواست افزایش حقوق کنید.

عوامل زیادی وجود دارد که تعیین می کند چقدر باید درخواست کنید (موقعیت مالی شرکت، سابقه کاری شما، سطح تحصیلات، سطح تسلط به زبان انگلیسی، میزان سود مالی شما برای شرکت و غیره). به خاطر داشته باشید که افزایش‌ها معمولاً در محدوده درصد مشخصی هستند، بنابراین اگر در حال حاضر حقوق خوبی دریافت می‌کنید و درخواست افزایش 30 درصدی دارید، آماده باشید که برای مدیرتان گیج‌کننده باشد. به طور خلاصه، تحقیق خود را انجام دهید و سپس یک درخواست منطقی ارائه دهید.

8. “من متوجه شدم که همکارم بیشتر از من حقوق می گیرد…”

هرگز و هرگز خود را با سایر همکاران مقایسه نکنید. نمی توان به اندازه کافی تاکید کرد که این طرز تفکر چقدر وحشتناک است. اول، به شما نشان می دهد کسی را دوست دارید که در مورد حقوق همکارانتان کنجکاو است. دوم اینکه شما را سطحی نشان می‌دهد، به‌خصوص زمانی که همکارتان تحصیلات یا مهارت‌های بیشتری نسبت به شما دارد و شما از آن‌ها اطلاعی ندارید. به جای شکایت از شخص دیگری، روی نقاط قوت خود و ارزشی که به شرکت خود اضافه می کنید تمرکز کنید. آیا پروژه موفقی را مدیریت کرده اید؟ آیا با ارائه یک ایده عالی در منابع مالی شرکت صرفه جویی کرده اید؟ این چیزی است که شما نیاز دارید، نه ترفندی برای مقایسه خود با دیگران. علاوه بر این، اگر مجبور شوید در آینده با همکاران مشابه خود از نزدیک کار کنید، ممکن است منجر به سوء تفاهم اداری شود.

9. “اگر من ترفیع نگیرم، از اینجا می روم…”

نگاه کنید، همه ما می دانیم که این تاکتیک اغلب کار می کند. گاهی اوقات، مدیران فردی می توانند از این رویکرد جسورانه کارکنان حمایت کنند. اما ما معتقدیم که سایر روش‌های بهتری که در این مقاله ذکر شد، کارآمدتر و مؤثرتر از توسل به رفتارهای اولتیماتوم‌وار هستند. اگر واقعاً آماده استعفا هستید در صورت رد درخواست شما، این ریسک را بپذیرید، در غیر این صورت از نظر رئیس خود مانند یک دروغگو به نظر می رسید و فرصت مذاکره بیشتر را از دست خواهید داد.

در نهایت، درخواست افزایش دستمزد بستگی به میزان مولد و ارزشمند بودن کار شما دارد، بنابراین باید روی خودتان تمرکز کنید نه روی عوامل دیگر.