منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 6 شغل مناسب برای افراد دارای اضطراب اجتماعی

6 شغل مناسب برای افراد دارای اضطراب اجتماعی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
6 شغل مناسب برای افراد دارای اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی که به عنوان فوبیای اجتماعی نیز شناخته می شود، تجربه یک ترس طولانی مدت و شدید از قرار گرفتن در موقعیت های اجتماعی است. این اختلال یک مشکل رایج است که معمولاً از نوجوانی شروع می شود و می تواند زندگی شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. اضطراب اجتماعی بسیار بیشتر از خجالتی بودن یا خجالتی بودن است. این اضطراب ترسی است که از بین نمی رود و بر فعالیت های روزمره، اعتماد به نفس، روابط و زندگی کاری یا تحصیلی تأثیر می گذارد. اکثر ما هر از گاهی نگران موقعیت های اجتماعی هستیم، اما فردی که دارای اضطراب اجتماعی است قبل، حین و بعد از آن احساس اضطراب می کند.

یکی از رایج ترین مکان هایی که اضطراب اجتماعی می تواند رخ دهد و تشدید شود، محل کار است. جایی که ترس از تحقیر، طرد شدن و بررسی بیش از حد همکاران و مدیران می تواند اثرات روانی و جسمی قابل توجهی نیز داشته باشد. در این مقاله، مشاغلی را بررسی کرده‌ایم که برای افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی مناسب است تا بدانند برای کدام پست شغلی رزومه ارسال کنند یا مسیر شغلی جدیدی را انتخاب کنند.

مشاغل مناسب برای افراد دارای اضطراب اجتماعی

گزینه های شغلی زیادی برای کارمندان فعلی و جویندگان کار وجود دارد که از اضطراب اجتماعی رنج می برند و می خواهند به طور حرفه ای تغییری ایجاد کنند یا موقعیتی متناسب با شرایط خود پیدا کنند. مشاغل زیر بر اساس دو معیار انتخاب شده اند: احتمال کم بودن تعامل حضوری و پیش بینی پیشرفت شغلی در هر بخش:

حسابدار

مشاغل مناسب برای افراد دارای اضطراب اجتماعی

حسابداران معمولاً به صورت تمام وقت در محیط اداری کار می کنند. حسابداران معمولاً ساعات کاری استانداردی دارند، اما ممکن است بسته به نیازهای تجاری و زمان سال، برنامه زمانی انعطاف پذیری داشته باشند. آنها ممکن است بیشتر روز خود را با نشستن پشت میز، پشت کامپیوتر یا بررسی اسناد فیزیکی بگذرانند. حسابداران ممکن است به طور مستقل یا با تیمی از حسابداران دیگر، حسابداران ارشد و حسابرسان کار کنند. در مقاله چگونه حسابدار شویم؟ ما جزئیات کامل این کار را ارائه کرده ایم. حسابداری یکی از پرطرفدارترین مشاغل است و “استخدام حسابدار” همیشه یکی از پرتکرارترین آگهی های استخدامی است.

مشاهده فرصت های شغلی حسابدار

تولید محتوا

مسیر شغلی محتوا بهترین گزینه برای کسانی است که دارای اضطراب اجتماعی هستند. نویسندگان محتوا اغلب ساعات منعطفی دارند و می توانند برنامه زمانی خود را نیز تنظیم کنند. همچنین معمول است که نویسندگان محتوا از راه دور کار کنند. نویسندگان محتوا ممکن است به طور دائم در شرکت ها استخدام شوند و ممکن است عضو تیم بازاریابی شوند یا به عنوان مترجم آزاد کار کنند. نویسندگان محتوا معمولاً تمام کارهای خود را با رایانه انجام می دهند و بیشتر وقت خود را در مقابل صفحه نمایش می نشینند. بیشتر ارتباطات نویسندگان محتوا به صورت مجازی انجام می شود. در مقاله اول همه راه های تبدیل شدن به یک محتوا نویس چگونه یک متخصص محتوا شویم؟ بررسی کرده ایم.

مشاهده فرصت های شغلی تولید محتوا

تحلیلگر داده

یک روز کاری معمولی برای یک تحلیلگر داده به صنعت بستگی دارد. آنها ممکن است برای مشاغل کوچک، شرکت های مالی، شرکت های فنی-علمی، تولید کنندگان یا دولت کار کنند. تحلیلگران داده بیشتر روز کاری خود را در محیط اداری می گذرانند. تحلیلگران داده در یک محیط تیمی کار می کنند و به سایر اعضای تیم در بهبود و تفسیر داده ها کمک می کنند. برخی از تحلیلگران داده ممکن است مستقیماً با رهبران تیم و تصمیم گیرندگان اجرایی برای ارائه توصیه هایی در مورد فروش، تلاش های بازاریابی و تغییرات فنی کار کنند. بسیاری از تحلیلگران داده نیز ممکن است از راه دور کار کنند و با سایر اعضای تیم به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنند. چگونه یک متخصص تجزیه و تحلیل داده شویم؟ برای آشنایی بیشتر با این شغل مرسوم، ادامه مطلب را بخوانید.

توسعه دهنده نرم افزار

توسعه دهندگان نرم افزار ذهن خلاق پشت برنامه های کامپیوتری هستند. یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار برنامه‌هایی را طراحی می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد کارهای خاصی را روی رایانه و دستگاه‌های تلفن همراه انجام دهند، مانند تماشای فیلم یا بازی کردن. توسعه‌دهندگان نرم‌افزار معمولاً در محیط‌های اداری کار می‌کنند، اگرچه بسیاری از آنها ممکن است از راه دور کار کنند زیرا بیشتر کار خود را بر روی رایانه انجام می‌دهند. اکثر آنها حداقل 40 ساعت در هفته در ساعات کاری معمولی کار می کنند تا مهلت های مقرر را رعایت کنند یا مسائل فنی پیش بینی نشده را حل کنند. از آنجایی که توسعه نرم افزار یک تلاش گروهی است، توسعه دهندگان نرم افزار به طور منظم با دیگران کار می کنند و با دیگران تعامل دارند. اما این تعامل معمولا در قالب ارتباط مجازی انجام می شود. اگر تصمیم دارید مسیر شغلی خود را در این زمینه دنبال کنید چگونه برنامه نویس شوید؟ پرت كردن

مشاهده فرصت های شغلی برنامه نویس

مترجم

مترجمان تقریباً تمام کارهای ترجمه را بر روی رایانه انجام می دهند و از طریق کانال های ارتباط مجازی با مشتریان یا مدیران خود ارتباط برقرار می کنند. برخی از مترجمان به عنوان مترجم آزاد کار می کنند و به مشتریان مختلفی خدمات ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به طور دائم توسط سازمان ها در صنایع مختلف استخدام شوند.

فرصت های شغلی مترجم را مشاهده کنید

طراح گرافیک

اگر به طراحی علاقه دارید و خلاق هستید، طراحی گرافیک ممکن است شغل مناسبی برای شما باشد. شما به عنوان یک طراح گرافیک مسئول ایجاد محتوای بصری برای وب سایت ها، شبکه های اجتماعی، مواد تبلیغاتی و غیره هستید. فضای کاری Graphics در مجاورت فضای کاری Content قرار دارد. در این شغل می توانید به عنوان فریلنسر و همچنین به صورت دائمی کار کنید. امکان کار از راه دور نیز در اختیار اکثر گرافیست ها قرار دارد و به این ترتیب می توانند کنترل کاملی بر محیط کار خود داشته باشند. در مقاله چگونه طراح گرافیک شویم؟ در مورد این اثر جالب بیشتر نوشتیم.

مشاهده فرصت های شغلی طراح گرافیک

زندگی با اضطراب اجتماعی

مشاغل مناسب برای افراد دارای اضطراب اجتماعی

زندگی با اضطراب اجتماعی هر روز با چالش های جدیدی روبرو می شوید. یکی از این چالش ها یافتن شغل است که برای فردی که مضطرب است بسیار دشوار است، به خصوص اگر این شغل به معنای برخورد مجدد با افراد باشد. بر خلاف درونگرایی، اضطراب اجتماعی یک ویژگی ذاتی نیست. بلکه یک وضعیت سلامت روان ناشی از ترس است. اما جالب اینجاست که هم افراد درونگرا و هم برونگراها می توانند اضطراب اجتماعی را تجربه کنند.

اگر علائم اضطراب اجتماعی را در خود می بینیم، باید آن را بپذیریم و برای رفع مشکل گام برداریم و در صورت نیاز از متخصص کمک بگیریم. اما نکته کلیدی برای افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی این است که به خود اجازه دهند اشتباه کنند و مورد قضاوت قرار گیرند. زیرا زمانی که به خود فرصت کمی برای اشتباه کردن می دهیم، هر مکالمه ای را به یک موقعیت استرس زا برای خود تبدیل می کنیم.