منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 3 عادت بد رهبری و مدیریت که منجر به استعفای دسته جمعی می شود

3 عادت بد رهبری و مدیریت که منجر به استعفای دسته جمعی می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
3 عادت بد رهبری و مدیریت که منجر به استعفای دسته جمعی می شود

رفع خسارات ناشی از استعفای کارکنان اولویت اصلی همه رهبران و مدیران در سال جاری خواهد بود. اما تغییراتی که باید در مدیران و رهبران سازمان رخ دهد، محدود به کارکنان نیست. در این مقاله سه عادت رهبری وجود دارد که باید آنها را کنار بگذارید و به سمت مدیریت و رهبری موثر حرکت کنید.

کارفرما - رومیزی
کارفرما - موبایل

سالی که ما پشت سر گذاشتیم تمام چالش ها و مشکلات سال گذشته را داشت و البته کمی جدی تر بودند، اما این بدان معنا نیست که اشتباهاتی را که پارسال مرتکب شدی در سال جدید تکرار کنی و شرکت و سازمانت بر آن تأثیر گذاشته باشد. . با تکرار آنها..

چالش‌های تجاری که در گذشته مشکل‌ساز بودند (به ویژه مسائل مربوط به زنجیره تأمین، توزیع و کارکنان) اکنون در فهرست «عادات اصلاحی» بسیاری از رهبران کسب‌وکار قرار دارند. این هرج و مرج، همراه با عدم اطمینان در دنیای بیرون، به تنش در کل سازمان شما، از بالا تا پایین، برای همه می افزاید. گرایش های طبیعی، روش های منسوخ و ذهنیت منسوخ را باید کنار گذاشت و این رهبران باید تغییر در سازمان را آموزش دهند و بهره وری کارکنان را افزایش دهند.

بسیاری از رفتارهای بد رهبری ما ریشه در همدلی دارد. این عدم همدلی در رهبری به نارضایتی کارکنان کمک زیادی کرده و در واقع به استعفای دسته جمعی منجر شده است. با ما همراه باشید تا با عادات بدی که رهبران باید کنار بگذارند و رفتارهای جدید در سال جدید تغییر می کند، آشنا شوید.

عادت بد شماره 1: دوربین خاموش است

عادات بد رهبری و مدیریت

واقعا تعجب آور است که برخی افراد این کار را با خاموش کردن دوربین در حین تماس ویدیویی برای یک جلسه آنلاین انجام می دهند. بهانه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، از شلوغی و حضور در خانه گرفته تا تماس های مجازی و مسائل فنی با وب کم. اما این موضوع باعث می شود افراد زیادی در این جلسات شکایت کنند و ارتباط درستی با طرف مقابل نداشته باشند. البته این کاملا درست است. اگر نمی توانید فردی را که با او صحبت می کنید ببینید، مطمئناً برقراری ارتباط با او دشوار می شود. ایجاد روابط و تفاهم در سازمان مستلزم توجه به آنچه گفته می شود همراه با نشانه های غیرکلامی است.

عادات جدید در سال جدید: دوربین خود را روشن کنید و انجام این کار را برای همه شرکت کنندگان اجباری کنید. سپس توجه داشته باشید که چقدر بهتر می توانید همکاران خود را درک و درک کنید. از نشان دادن کوچکترین مزاحمتی در پس زمینه نترسید، زیرا نشان می دهد که شما هم مانند دیگران انسانی هستید، نه از دنیای دیگری.

عادت بد شماره 2: مراقبت نکردن از کارمندان از راه دور

وقتی از راه دور کار می کنیم و از خانه کار می کنیم، لحظه های جذابی را که می توانیم با همکاران ارتباط برقرار کنیم، از دست می دهیم. Slack، Teams و Zoom هنوز نتوانسته‌اند این را به صورت دیجیتالی برای ما بازآفرینی کنند، اما همکارانی که از راهرو عبور می‌کنند، وارد اتاق‌هایشان می‌شوند و در آشپزخانه یا پاسیو شرکت گپ می‌زنند و شاید به متاورس دسترسی داشته باشند. رفته

عدم توانایی برای بررسی و مشاهده عملکرد تیم شما. در گذشته، ممکن است بتوانید تشخیص دهید که یک کارمند چه زمانی استرس دارد یا بهترین عملکرد خود را ندارد. اما اکنون چگونه می توانید آن را تشخیص دهید؟ علاوه بر این، تیم شما باید راه های جدیدی برای برقراری ارتباط و ایجاد روابط با یکدیگر پیدا کند.

عادات بد رهبری و مدیریت

عادات جدید در سال جدید: زمان و تلاش بیشتری را به تیم خود اختصاص دهید. هنگام شروع کار، 10 تا 15 دقیقه اول را صرف مکالمات شخصی، اسکریپت ها و به روز رسانی وظایف کنید. از آنها بپرسید و درباره آنها بیشتر بیاموزید، مانند “حالت چطور است؟” بپرسید و اگر پاسخ او منفی است، دلیل آن را بپرسید. در مورد مشکلات از «بیشتر بگو…» بپرسید، زیرا این یک تکنیک عالی برای پیگیری است که ما اغلب برای توضیح بیشتر به افراد بدون آموزش یا ایجاد احساس ناراحتی در آنها استفاده می کنیم. مهمتر از همه، به آنها اجازه بدهید و از آنها بخواهید که در مورد مشکلاتشان با شما صحبت کنند. بگذارید در مورد احساسات خود صحبت کنند. بد نیست اعتراف کنید که نگران افزایش موارد یک بیماری همه گیر یا حادثه ای در خانواده هستید. بگذارید تیمتان شما را به عنوان پشتیبان ببیند.

عادت بد شماره 3: تاکید بر بازگشت به کار

آیا شما از آن دسته از رهبران سازمان خود بودید که وقتی درباره بازگشت به کار صحبت می کردند با انبوهی از آه و ناله مواجه شدید؟ ما و شما می دانیم که کار در یک فضای اداری مزایای زیادی دارد و می تواند برای کارمند نیز مفید باشد. اما هنوز هم، بسیاری از مردم نسبت به این موضوع محتاط هستند، به خصوص زمانی که سخت کار کرده اند تا کار در خانه را بیاموزند و بهترین های خود را به کارفرما ارائه دهند.

آنها تقریباً دو سال است که عمدتاً بدون وقفه کار می کنند، اما این عبارت نشان می دهد که اگر یک شرکت می خواهد موفق باشد، باید در دفتر کار کند. با این حال، مطالعات نشان می‌دهد که کاهش بهره‌وری ضربه بزرگی است که رهبران صنعت از آن می‌ترسیدند و فکر می‌کنند که با دائمی شدن ارتباطات از راه دور اتفاق می‌افتد. اما شما نباید اینطور فکر کنید.

مطالعه‌ای که از زمان شروع همه‌گیری انجام شده نشان می‌دهد که 72 درصد از آمریکایی‌ها به‌جای بازگشت به سال 2019 به دنبال تغییر در زندگی خود هستند. تنها 18 درصد خواهان بازگشت به موقعیت قبلی بودند. چه کسانی می خواستند برگردند؟ این افراد کمی مسن تر، منصف تر، محافظه کار و بیشتر زن بودند. او دوست دارد به روش قدیمی کار کند و به همین دلیل ترجیح می دهد به دوران قبل از همه گیری بازگردد. اما زمان همانطور که ما آن را تجربه می کنیم، به جلو می رود، نه به عقب، و به اصطلاح گذشته، گذشته است. پس به جای گریه کردن برای برگرداندن زمان، چگونه به آینده و راه پیش رو فکر کنیم.

عادات بد رهبری و مدیریت

عادات جدید در سال جدید: تغییرات را در آغوش بگیرید و راه حل هایی را با کارمندان خود توسعه دهید. وقت بگذارید تا بفهمید آنها چه می خواهند. به آنها کمک کنید تا نگرانی های خود را درک کنند. اگر نگران انسجام تیم، عدم همکاری، یا کشف ایده درخشان بعدی هستید، آن را با اعضای تیم خود به اشتراک بگذارید. اگر اجاره نامه شرکت شما را آزار می دهد، ممکن است آنها بتوانند راه حلی بیابند.

تعداد زیاد استعفاها به ما می گوید که اوضاع از کنترل خارج می شود. وقتی آزادی از دست می‌رود، به سختی می‌توان تنهایی آن را به دست آورد. می توانید با افراد دیگر صحبت کنید تا روش جدیدی متناسب با شرایط کارمند پیدا کنید. گفتگو را با افرادی که با آنها کار می کنید شروع کنید، شاید از طریق این گفتگوها به ایده های متفاوتی در مورد مشکل برسید و بتوانید مسابقه ای برای آن ترتیب دهید و آن تیم می تواند به هر کسی که بهترین ایده را ارائه می دهد پاداش دهد. در سازمان‌هایی که این رویکرد را اتخاذ می‌کنند، شادترین کارمندان کسانی هستند که می‌توانند به راه‌حل کمک کنند، نه اینکه اجازه دهند نظری برای آنها ایجاد شود.

آخرین کلمه

در سال جدید روی چه چیزی باید تمرکز کنید؟ بر اساس آنچه که در بیشتر سازمان‌ها دیده‌ایم و رهبران این روزها با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، فکر می‌کنیم مشکلات زنجیره تامین و توزیع به این زودی‌ها از بین نخواهند رفت – اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید دوباره تمرکز کنید.

با بخش منابع انسانی خود کار کنید تا بفهمید که کارکنان شما در این مرحله واقعاً چه می خواهند و به چه چیزی نیاز دارند. فقط به یک نظرسنجی برای رسیدگی به سوالات و چالش ها بسنده نکنید. برای این کارها گروه های خاصی ایجاد کنید و مستقیم با افراد صحبت کنید و در نهایت خودتان با کارمندان و اعضای تیم خود ارتباط برقرار کنید.

بسیاری از شرکت ها بالاخره با این واقعیت کنار آمده اند که کارکنان با ارزش ترین دارایی آنها هستند. پس با آنها خوب رفتار کنید، نیازهایشان را برآورده کنید تا بتوانند نیازهای شما را برآورده کنند. بالاخره این کارمندان هستند که می توانند مشکلات شما را حل کنند.

جشنواره پایان فصل کارفرما: 20٪ تخفیف، تبلیغات نامحدود، دوره استفاده طولانی

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید