منو سایت

20 بازی ساده برای تیم سازی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
20 بازی ساده برای تیم سازی

تیم ها زمانی بهترین عملکرد را دارند که اعضا روابط قوی داشته باشند. این پیوند به معنای ارتباط مناسب، اعتماد و شناخت کافی از یکدیگر است تا اعضای تیم احساس راحتی در کار با یکدیگر داشته باشند. تشویق تیم به شرکت در بازی ها و فعالیت های تیم سازی می تواند این پیوند را ایجاد کند و به تیم شما کمک کند تا بهتر و بهتر شود. بازی های تیم سازی فقط برای جمع کردن تیم شما نیست. این بازی ها می توانند گامی ضروری برای اطمینان از روحیه بالا و ارتباط موثر باشند. در این مقاله، 20 مورد از بهترین بازی‌هایی که می‌توانند به تقویت پیوند تیم شما کمک کنند را گردآوری کرده‌ایم:

رزومه ساز - میز
رزومه ساز - موبایل

1. بازی حدس زدن

این بازی ساده است و فقط به شما نیاز دارد که مجموعه ای از آیتم های تصادفی را جمع آوری کنید. این اشیاء می توانند از یک توپ تا یک تکه کاغذ متغیر باشند. در گروه ها به هر فرد یک شی داده می شود و از دیگران پنهان می شود. شخصی که شیء را در دست دارد باید در حالی که اعضای تیم احتمالات را حدس می زنند، یک کاربرد جایگزین برای شی نشان دهد.

2. بازی نام

تنها چیزی که برای این بازی نیاز دارید تیم خود و یک توپ نرم است. توپ را به یکی از اعضای تیم بدهید و از گروه بخواهید که توپ را به دایره هایی که توسط اعضای تیم تشکیل شده است بیندازند. قبل از پرتاب توپ، شخصی که توپ را در دست دارد باید نام شخصی را که توپ به سمت او پرتاب می شود بگوید. بازی را تا زمانی که همه نام یکدیگر را بدانند ادامه می دهیم.

3. توپ بازی در آب

بازی شامل کار گروهی عملی در طول فعالیت است. به هر گروه ابزارهایی مانند آجر، نی، گیره کاغذ، قیچی یا گیره کلاسور داده می شود. تیم ها باید از این مواد برای ایجاد ساختاری استفاده کنند که بادکنک باد شده را حداقل به مدت پنج ثانیه در یک سطل آب غوطه ور نگه دارد.

4. ورزش سلبریتی ها

بازی های تیم سازی

این بازی به تیم شما کمک می کند تا با ترسیم شباهت هایی از طریق فرهنگ پاپ، یکدیگر را بشناسند. برای این بازی، شرکت کنندگان باید یک یادداشت با نام یک سلبریتی روی پیشانی خود بچسبانند (بدون دیده شدن). در مدت زمان معینی، شرکت کنندگان باید بین یکدیگر راه بروند و سؤالاتی بپرسند که به آنها کمک کند تا حدس بزنند که یادداشت چسبنده آنها چه می گوید.

5. عنوان بازی

این بازی نیاز به خلاقیت و حس شوخ طبعی دارد. در این بازی به هر تیم یک روزنامه داده می شود و باید تا حد امکان با بریده های روزنامه تیترهای جالب، خنده دار یا هوشمندانه درست کند. برنده تیمی است که جالب ترین عناوین را انتخاب کند.

6. میدان مین

در این بازی تیم ها باید با هم کار کنند تا از یک سمت اتاق یا منطقه به سمت دیگر حرکت کنند. اول اینکه همیشه باید مسیری با موانع برای بازی طراحی شود. پس از این، یکی از اعضا باید با چشمان بسته از موانع عبور کند و با راهنمایی شرکای خود به مقصد برسد.

7. گنج یابی

جایزه را در جایی در دفتر پنهان کنید. به کارمندان 20 دقیقه فرصت دهید تا جایزه را پیدا کنند. اولین نفری که جایزه را دریافت کند برنده خواهد بود.

8. نقاشی با چشمان بسته

یک تخته سفید بیاورید؛ به چشمان شرکت کنندگان نگاه کنید و از آنها بخواهید در 2 دقیقه یک نقاشی بکشند. کسی که زیباترین عکس را بسازد برنده خواهد بود.

9. نام فیلم را حدس بزنید

بازی های تیم سازی

نام چند فیلم معروف را روی چند کاغذ بنویسید و در یک جعبه قرار دهید. در مرحله بعد، هر نفر یک تکه کاغذ از ظرف برمی دارد و قسمتی از فیلم را پخش می کند و بقیه اسم فیلم را حدس می زنند.

10. حدس زدن چیزها

به چشمان فرد نگاه کنید و شیئی را به او پیشنهاد دهید که حدس زدن آن آسان نیست. باید حدس زد که آن شی چیست. شخصی که بتواند بیشترین موارد را به درستی حدس بزند برنده خواهد بود.

1 1 مسابقه پازل

کارمندان را به چند گروه تقسیم کنید و چند پازل به آنها بدهید. گروهی که اول پازل را کامل کند برنده است.

12. دو حقیقت، یک دروغ

بازی به گونه ای است که هر فرد سه چیز در مورد خود می گوید که یکی از آنها دروغ است. بقیه باید حدس بزنند کدام درست است و کدام نادرست.

13. بازی Hands Off

این ورزش شامل انجام یک کار ساده با دستان بسته است. تیم خود را گروه بندی کنید، سپس از همه آنها بخواهید که کف بزنند. بعد از آنها بخواهید کاری را با هم انجام دهند، مانند درست کردن یک ساندویچ یا بستن روبان.

14. بازی های قصه گویی

این بازی کل تیم شما را تشویق می کند تا با هم یک داستان بسازند. برای انجام این کار، هر یک از اعضای تیم یک کلمه را به زبان می آورند و با هم باید یک داستان معنادار بسازند. هر فرد بعد از کلمه ای که توسط هم تیمی خود صحبت می کند، کلمه دیگری اضافه می کند و پازل داستان را کامل می کند تا زمانی که همه مشارکت کنند، تیم داستان جالبی ایجاد می کند و یکدیگر را بهتر می شناسد.

15. بهترین و بدترین ورزش

بازی های تیم سازی

به اعضای تیم کاغذ و قلم بدهید، سپس از آنها بخواهید چیزهایی را که دوست دارند از گروه شما در مورد بهترین و بدترین آنها یاد بگیرند، یادداشت کنند. به عنوان مثال، می توانید سؤالاتی مانند “بهترین تعطیلاتی که تا به حال رفته اید چیست؟” و “بدترین غذایی که تا به حال خورده اید چیست؟” سپس، کاغذ را در ظرفی قرار دهید و سؤالات را بخوانید تا اعضای تیم پاسخ دهند.

16. از آنچه دارید استفاده کنید

اعضای تیم را به گروه های مساوی تقسیم کنید و موارد تصادفی را بدون تعیین دلیل به آنها بدهید. سپس مشکلی را به آنها بدهید تا حل کنند، با این شرط که آنها فقط می توانند از موارد ارائه شده برای ساختن چیزی استفاده کنند که به آنها در حل مشکل کمک کند.

17. بازی های میدانی

این بازی نیاز به یک طناب مشترک در بین کل گروه دارد. اعضای تیم در حالی که چشم بسته هستند، باید طناب را بگیرند، سپس آن را روی زمین بگذارند. سپس، آنها باید در اطراف اتاق پراکنده شوند. از این به بعد، آنها باید با هم کار کنند تا راه برگشت به طناب را پیدا کنند، آن را بلند کرده و مربعی تشکیل دهند. برای این بازی می توانید محدودیت زمانی برای افزایش ریسک تعیین کنید.

18. چالش ساخت لگو

اعضای تیم را به چند گروه تقسیم کنید و برای آنها لگو تهیه کنید. سپس از آنها بخواهید که یک سازه بسازند اما اطلاعات محدودی در مورد ساختار سازه ارائه دهند. از این بازی می توان برای توسعه مهارت های کار تیمی و حل مسئله استفاده کرد.

19. بازی با ورق حیوانات

به هر شرکت کننده کارتی با تصویر یک حیوان بدهید. حتما به بازیکنان دو عدد از هر کارت (دو شیر، دو گربه و غیره) بدهید. بعد از اینکه شرکت کنندگان در اتاق پراکنده شدند، از آنها بخواهید چشمان خود را ببندند و صدای حیوان را روی کارت در بیاورند. هدف بازی این است که هر شرکت کننده حیوان همسان خود را پیدا کند.

20. بازی سلفی پرتره

بازی های تیم سازی

مداد و کاغذ بیرون بیاورید و از هر یک از اعضای تیم بخواهید که نقاشی خود را (بدون نگاه کردن به دیگران) بکشند. پس از جمع آوری تصاویر، آنها را به گروه نشان دهید و از آنها بخواهید حدس بزنند که چه کسی در تصویر به تصویر کشیده شده است.

آخرین کلمه

بسیاری از شرکت‌های بزرگ بازی‌هایی را طراحی می‌کنند و هر چند روز یا هفته‌ای یک بار در دفتر خود بازی می‌کنند تا روحیه تیم را تقویت کنند. بسیاری از دفاتر دارای فضای اختصاصی برای بازی هستند. بازی‌ها می‌توانند صمیمیت و همدلی را در بین اعضای تیم افزایش دهند و همچنین به افراد جدید اجازه می‌دهد تا به سرعت با محیط شرکت آشنا شوند و سایر همکاران را بشناسند.