10 اشتباه رایج هنگام صحبت با مدیران ارشد

10 اشتباه رایج هنگام صحبت با مدیران ارشد

اگر برای پیشرفت در شغل خود تلاش می کنید و می خواهید ارزش و مشارکت خود را زود به اثبات برسانید، نحوه تعامل شما با مدیران ارشد یک نقطه مهم و نقطه شروعی برای پیشرفت در مسیر شغلی شما است. عاملی حیاتی و مهم. اما یادگیری برقراری ارتباط موثر با مدیران ارشد (C-suite) می تواند یکی از ظریف ترین و چالش برانگیزترین جنبه های پیشرفت حرفه ای فرد باشد.

دستورالعمل های خاصی برای ارتباط موثر با مدیریت بالا وجود دارد که پیروی از آنها می تواند راه را برای ارتباط موثر شما هموار کند. تسلط بر این مهارت، یک کارمند را به عنوان یک مدیر و همچنین یک شریک قابل اعتماد برای فکر و بهره وری قرار می دهد. بنابراین شناخت صحیح مدل های ارتباطی ضروری است. در این مقاله برای درک بهتر موضوع به اشتباهات رایجی که افراد در رابطه با مدیران بالادستی مرتکب می شوند پرداخته ایم:

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دوزبانه را بصورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

1. ارائه جزئیات بیش از حد

مدیران ارشد یا C-level معمولاً به اندازه کارمندان سطح پایین سازمان به جزئیات توجه نمی کنند. از آنجایی که آنها در سطح بالاتری فعالیت می کنند و چالش های بزرگتر سازمان را می بینند، هر مکالمه ای که به جزئیات بپردازد برای آنها خوشایند نخواهد بود. ارتباطات باید در سطح بالا و استراتژیک باقی بماند. جزئیات اغلب حاوی داده های مرتبط مورد نیاز برای تصمیم گیری موثر هستند و وظیفه کارمند این است که اطلاعات نامربوط را برای مدیر فیلتر کند.

2. نداشتن موضع یا نظر قطعی

فرض کنید کارمند موفق شد جزئیات غیر ضروری را فیلتر کند. حال باید بتواند موضوع خود را شفاف و با موضعی روشن بیان کند و نظر خود را ارائه دهد. مدیران بلافاصله متوجه کمبود اعتبار در روایت می شوند که به طور خودکار هرگونه امیدی به اعتبار کارمند را از بین می برد. با جمع آوری اطلاعات قابل اعتماد و داده های دقیق، باید بتوانید نظر خود را با اطمینان بیان کنید.

3. نادیده گرفتن سوالات و چالش ها

ارتباطات یک نوع فعالیت تجاری است. بسیاری از مردم این اشتباه را مرتکب می‌شوند که فقط بر «ارائه» خود تمرکز می‌کنند و پیامدهای سؤالات، اعتراض‌ها یا چالش‌های احتمالی مقامات را نادیده می‌گیرند. سوالات آنها را پیش بینی کنید و پاسخ ها را با خود داشته باشید تا نشان دهید که آمادگی خوبی دارید. این نه تنها باعث ایجاد اعتماد می شود، بلکه توانایی دیدن یک موقعیت را از منظری جامع و راه حل محور نشان می دهد. به طور خلاصه، باید آماده باشید که دیدگاه های جایگزین ممکن است نظر شما را به چالش بکشد.

4. تمایلی به صحبت کردن ندارد

نکته بسیار مهم آمادگی قبل از صحبت با مدیران است. نقل قول معروفی از مارک تواین وجود دارد که می گوید: “متاسفم که برای شما یادداشت طولانی نوشتم، وقت نکردم یک یادداشت کوتاه بنویسم.” ارتباط موثر مستلزم زمان، فکر و تمرکز است. این شامل اهمیت بررسی جزئیات، تعیین نظر و پیش‌بینی چالش‌ها می‌شود. به این ترتیب می توان از رفتن مکالمه به سمت نامطلوب جلوگیری کرد.

5. سوال نپرسید یا فعالانه گوش نمی دهید

اگرچه نیازی نیست از مدیران بپرسید که آیا با موضوع فعلی آشنا هستند یا خیر، استفاده از تکنیک های گوش دادن فعال می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید که آنها به چه مقدار اطلاعات در مورد موضوع برای تصمیم گیری نیاز دارند. برای مثال، فرض کنید می‌خواهید یک مدیر را متقاعد کنید تا روی محصول جدیدتان سرمایه‌گذاری کند، اما آنها اطلاعات بیشتری در مورد اینکه محصول شما در مقابل دیگران قرار می‌گیرد، می‌خواهند.

6. ناتوانی در صحبت با اشتیاق

مانند آهنربایی که مخاطب را به سمت شما می کشاند، صحبت کردن با اعتقاد و اشتیاق توجه را به شما جلب می کند. اگر مدیران اشتیاق شما را ببینند، جذب ارائه شما می شوند و می خواهند بیشتر بشنوند. یکی از مهم ترین عواملی است که کارمندان را از یکدیگر متمایز می کند.

7. فرضیه سازی درباره دانش مخاطب

رایج ترین اشتباهی که کارمندان هنگام صحبت با مدیران ارشد مرتکب می شوند این است که تصور می کنند به اندازه شما در مورد یک موضوع دانش دارند. در صورت لزوم باید بتوانید مفاهیم را ساده کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن برای مخاطب توضیح دهید.

آگهی استخدام در تهران

برای مشاهده آگهی استخدام در تهران و ارسال رزومه کلیک کنید.

8. توجه بیش از حد به رفتار خود

اگر تمرکز شما همیشه بر پیام، افکار و احساسات شما باشد، در برقراری ارتباط با مخاطبان خود، چه یک یا چند نفر، شکست خواهید خورد. در مبادلات انفرادی یا گروهی کوچک، زمانی را به گوش دادن به صحبت‌های دیگران اختصاص دهید و با صراحت بیشتر در مورد اینکه چگونه نظرات آنها ممکن است باورها، اعمال و پیام شما را تغییر دهد فکر کنید. تی

9. پنهان شدن در پشت روش های ارتباطی نامناسب

ممکن است در ارسال ایمیل یا پست صوتی احساس راحتی بیشتری داشته باشید، اما این ممکن است بهترین راه برای ایجاد یک ارتباط خاص نباشد. نحوه تفسیر مدیران پیام در یک جلسه حضوری بسیار متفاوت است و می تواند نتایج بسیار متفاوتی به شما بدهد.

10. نشان دادن علائم استرس و اضطراب

نشان دادن علائم استرس مانند لرزش صدا یا تیک های عصبی مانند حرکات غیرقابل کنترل پا و … فرکانس بدی را برای مدیر طرف دیگر مکالمه می فرستد. آماده سازی و تمرین آنچه می خواهید در جلسه با مدیر خود بگویید، یک راه موثر برای کاهش اضطراب است. هرچه آمادگی بیشتری برای جلسه داشته باشید، احتمال بروز علائم استرس کمتر است. می‌توانید ویدیویی از خودتان که در حال رهبری یک جلسه یا سخنرانی یا ارائه هستید ضبط کنید. با دیدن این فیلم می توانید رایج ترین مشکلات خود را شناسایی کنید و نقاط قوت و ضعف خود را ببینید.

آخرین نکته

ما هر روز با هم ارتباط برقرار می کنیم و می توانیم آگاهانه از این فرصت های روزمره برای تمرین ارتباط و گفتگو استفاده کنیم. با صرف وقت و انرژی برای بایدها و نبایدهای ارتباط با مافوق، می توانید خود را به عنوان فردی ارزشمند، قابل اعتماد و آگاه در ذهن مافوق خود تثبیت کنید و در آینده به یک مدیر تبدیل شوید. فرصت.