منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گزارش «اولویت های نیروی انسانی در سال جدید» منتشر شد

گزارش «اولویت های نیروی انسانی در سال جدید» منتشر شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گزارش «اولویت های نیروی انسانی در سال جدید» منتشر شد

ایران تلنت با انجام نظرسنجی از مدیران و کارشناسان مهم ترین اولویت های منابع انسانی سازمان ها در سال جدید را مشخص کرده است. این گزارش همچنین ضمن بررسی مهم ترین شاخص های عملکرد سالانه در حوزه منابع انسانی، مهم ترین اهداف استراتژیک 1402 سازمان را ارزیابی می کند.

“بهره وری کارکنان” مهمترین ماموریت منابع انسانی سازمان ها در سال جدید است

بخش اول این گزارش به بررسی مهم ترین شاخص های کلیدی عملکرد سال جدید برای منابع انسانی شرکت ها می پردازد. بر اساس این گزارش، «بهره وری کارکنان» مهمترین ماموریت منابع انسانی سازمان ها در سال جدید خواهد بود. «رضایت شغلی» یکی دیگر از شاخص های مهم عملکرد در حوزه منابع انسانی است که در رتبه دوم قرار دارد. سایر شاخص های کلیدی HR از سال جدید برای شرکت ها عبارتند از: «میانگین زمان نگهداری کارکنان»، «نرخ خروج»، «هزینه آموزش»، «هزینه هر استخدام»، «زمان مورد نیاز برای هر استخدام» و «نرخ تبدیل استخدام».

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دوزبانه را بصورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

گزارش «اولویت های نیروی انسانی در سال جدید» منتشر شد

قسمت بعدی این گزارش به بررسی مهم ترین شاخص های کلیدی عملکرد سال جدید در منابع انسانی از دیدگاه های مختلف می پردازد. اولویت اصلی مدیران عامل شرکت ها دو عامل «بهره وری کارکنان» و «رضایت شغلی» است. «متوسط ​​زمان نگهداری» و «هزینه هر استخدام» نیز دو شاخص کلیدی عملکرد مدیران عامل در حوزه منابع انسانی هستند. در جدول زیر مهمترین KPIهای سال جدید منابع انسانی از نظر موقعیت های مختلف مشخص شده است:

گزارش «اولویت های نیروی انسانی در سال جدید» منتشر شد

برنامه های منابع انسانی کدام سازمان اولویت بیشتری دارد؟

اما در سال جدید برنامه منابع انسانی کدام سازمان اولویت بیشتری دارد؟ به گزارش استعدادیابی ایران: «ارزیابی عملکرد کارکنان» اصلی ترین برنامه منابع انسانی سازمان ها در سال 1402 است. «بهبود شاخص‌های حفظ» و «استخدام و استخدام» در رتبه‌های دوم و سوم از اولویت‌های اصلی منابع انسانی قرار دارند. «ویرایش یا به‌روزرسانی سیستم‌های حقوق و دستمزد»، «آموزش نیروها»، «توسعه فناوری‌های منابع انسانی»، «تدوین و به‌روزرسانی نمودارهای سازمانی و طبقه‌بندی مشاغل»، «توسعه برند کارفرما»، «تعدیل نیرو» و «استقرار» یک سیستم تصمیم‌گیری مبتنی بر داده در منابع انسانی» نیز در رتبه‌های زیر قرار دارند:

گزارش «اولویت های نیروی انسانی در سال جدید» منتشر شد

مهمترین فناوری مورد استفاده در منابع انسانی

در قسمت بعدی این گزارش از شرکت کنندگان پرسیده شد که مهمترین فناوری مورد استفاده در منابع انسانی کدام است؟ بر این اساس «سکوی کاریابی» با 25 درصد در رتبه اول قرار گرفت. «پلتفرم ارزیابی عملکرد و مشکل یابی» رتبه دوم و «پلتفرم استعدادیابی و ارزیابی» رتبه سوم را در میان مهم ترین فناوری های مورد استفاده در منابع انسانی کسب کردند. در رتبه بعدی مواردی مانند «سکوی ERP»، «سکوی ارزیابی حقوق و دستمزد»، «سکوی مربیگری و مشاوره شغلی» و «پلتفرم ATS» ذکر شده است.

گزارش «اولویت های نیروی انسانی در سال جدید» منتشر شد

بخش بعدی این گزارش از دیدگاه‌های مختلف به موضوع یکسان می‌پردازد. این جدول نشان می دهد که مدیران فروش و مدیران منابع انسانی بیش از سایرین از «سکوهای استخدام» استفاده می کنند. برای مدیران عامل و مدیران اجرایی، مهمترین فناوری مورد استفاده در حوزه منابع انسانی «پلتفرم ارزیابی عملکرد و تشخیص مشکل» است. مدیران مالی و مدیران کارخانه نیز بیش از سایرین از پلتفرم های ERP استفاده می کنند.

گزارش «اولویت های نیروی انسانی در سال جدید» منتشر شد

تغییرات لازم در زمینه جذب و جذب نیرو

بخش بعدی این گزارش به تغییرات مورد نیاز در زمینه جذب و جذب بر حسب نیاز سازمان ها می پردازد. جالب اینجاست که تنها 18 درصد خواهان دریافت رزومه بیشتر بوده اند و «معرفی کارشناسان پس از ارزیابی کارشناسی و مذاکره منابع انسانی و حقوق و دستمزد» و همچنین «معرفی کارشناسان پس از ارزیابی کارشناسی» با همین درصد 41 درصد هستند. مهم ترین تغییر، نیاز سازمان ها به آن در زمینه جذب و جذب است.

آگهی استخدام در تهران

برای مشاهده آگهی استخدام در تهران و ارسال رزومه کلیک کنید.

گزارش «اولویت های نیروی انسانی در سال جدید» منتشر شد

تغییرات لازم در زمینه جذب و استخدام نیز از نظر پست های مختلف در این گزارش مطرح شده است. مهمترین تغییر مورد نیاز برای مدیران ارشد اجرایی، مدیران مالی و معاونین اجرایی، «معرفی کارشناسان پس از ارزیابی کارشناسی و مذاکرات منابع انسانی و حقوق و دستمزد» بود.

گزارش «اولویت های نیروی انسانی در سال جدید» منتشر شد

مهمترین هدف استراتژیک سازمانها در سال 1402

یکی از مهمترین بخش های گزارش استعدادهای درخشان ایران، مهمترین هدف راهبردی سازمان ها در سال جدید بوده است. بر این اساس «رشد و توسعه کسب و کار/افزایش درآمد» با 43 درصد در رتبه اول قرار گرفته است. دومین هدف استراتژیک سازمان در سال جدید «افزایش بهره وری و بهینه سازی فرآیندها» به میزان 30 درصد است. «کاهش هزینه های کسب و کار» با 13 درصد، «بهبود محصول و افزایش رضایت مشتری» با 7 درصد، مهم ترین اهداف استراتژیک بعدی سازمان ها هستند:

گزارش «اولویت های نیروی انسانی در سال جدید» منتشر شد

این گزارش به بررسی مهم ترین اهداف استراتژیک سازمان ها از دیدگاه های مختلف می پردازد. مهمترین هدف استراتژیک برای مدیران عامل، مدیران مالی، مدیران منابع انسانی و مدیران فروش «رشد و توسعه کسب و کار/رشد درآمد» بوده است. اما برای مدیران کارخانه بیش از افزایش درآمد، «افزایش بهره‌وری و بهینه‌سازی فرآیندها» اهمیت دارد و مهم‌ترین هدف آنها برای سال جدید است:

گزارش «اولویت های نیروی انسانی در سال جدید» منتشر شد

سایر گزارش های آماری و تحلیلی ایران تلنت در مورد بازار کار ایران؛ روند استخدام، گزارش حقوق و دستمزد جامع را می توان در اینجا یافت.