منو سایت

کدام زبان برنامه نویسی سودآورتر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کدام زبان برنامه نویسی سودآورتر است؟

در زمان امروز، همه ما توسط فناوری احاطه شده ایم. از تلفن های ما گرفته تا یخچال ها و حتی توالت ها، هوشمندتر شده اند. وابستگی ما به فناوری روز به روز در حال افزایش است و سازمان ها همیشه به دنبال افرادی هستند که بتوانند بهترین اپلیکیشن ها و نرم افزارها را برای آنها طراحی کنند. در واقع، طبق پیش‌بینی‌ها، انتظار می‌رود استخدام برنامه‌نویسان، متخصصان تضمین کیفیت، و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و وب بین سال‌های 2021 تا 2031 به میزان 25 درصد افزایش یابد که بسیار سریع‌تر از میانگین نرخ رشد سایر مشاغل است.

این افزایش تقاضا، برنامه نویسی را به یکی از پردرآمدترین رشته ها تبدیل کرده است. با این حال، تفاوت های زیادی در تقاضا برای زبان های برنامه نویسی مختلف وجود دارد. این بدان معناست که دستمزدی که یک توسعه‌دهنده دریافت می‌کند بسته به زبان‌های برنامه‌نویسی که در آن تخصص دارند می‌تواند متفاوت باشد. بیایید در این مقاله به سودآورترین زبان های برنامه نویسی نگاهی بیندازیم.

استخدام بدون سابقه کار

مسابقه جذب استعداد شروع شد، شانس برنده شدن خود را از دست ندهید!

سودآورترین زبان های برنامه نویسی

یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید یکی از راه های اصلی برای بهبود مهارت های شما به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار است. سودآورترین زبان‌های برنامه‌نویسی عموماً آن‌هایی هستند که در شرکت‌ها و صنایع مختلف استفاده می‌شوند یا حداقل زبان‌هایی هستند که آگهی‌های استخدام برنامه‌نویس بیشتری دارند. وقتی یک زبان برنامه نویسی را برای یادگیری انتخاب می کنید، باید بازار کار آن را بررسی کنید. همچنین باید به میانگین درآمد افراد در زمینه برنامه نویسی در صنایع مختلف نگاه کنید. علاوه بر این که بفهمید کدام زبان برنامه نویسی سودآورتر است، باید مطمئن شوید که این زبان ها تقاضای بالایی در بازار دارند.

کم تقاضاترین زبان های برنامه نویسی

  زبان های برنامه نویسی پردرآمد

اجازه دهید به برخی از زبان های برنامه نویسی که در یک سال گذشته تقاضای بسیار کمی داشته اند نگاه کنیم. اگرچه ممکن است در چند سال آینده تقاضا برای این زبان ها افزایش یابد، اما به طور کلی انتخاب این زبان ها برای حرفه برنامه نویسی آینده ایده خوبی نیست. شما باید وقت ارزشمند خود را صرف آن زبان هایی کنید که می دانید در آینده برای شما پول خوبی خواهند داشت.

برخی از این زبان‌ها شامل زبان‌های قدیمی‌تر مانند جاوا و سی پلاس پلاس می‌شوند که در سال‌های اخیر شاهد کاهش تقاضا بوده‌اند. C++ یک زبان برنامه نویسی شی گرا است که به دلیل مسائل امنیتی محبوبیت خود را از دست داده است. علاوه بر این، کدنویسی با این زبان برنامه نویسی به حافظه زیادی نیاز دارد که سازگاری این زبان برای بسیاری از سیستم عامل ها را زیر سوال می برد. از طرفی جاوا نیز عملکرد و حافظه سنگینی دارد که اجرای آن را بسیار گران می کند.

اگرچه تقاضا برای این زبان ها کاهش یافته است، اما بسیاری از شرکت ها در جهان همچنان از این زبان ها استفاده می کنند و در گذشته تقاضای زیادی برای آنها وجود داشت. اما هنوز نمی توان تقاضای زیاد برای این زبان ها را تصور کرد. بنابراین، شاید بهتر باشد زبان هایی را انتخاب کنید که در حال حاضر تقاضای بالایی دارند یا در آینده شاهد افزایش مداوم تقاضا خواهند بود. این زبان ها برای مهاجرت با مشاغل برنامه نویسی نیز ایده آل هستند.

بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری کدامند؟

زبان های برنامه نویسی زیادی وجود دارد که می توانید آنها را برای یادگیری انتخاب کنید. در حالی که هدف شما در این مرحله ممکن است انتخاب زبانی با درآمد بالا در آینده باشد، عوامل متعددی وجود دارد که زبان های برنامه نویسی را برای توسعه دهندگان با تجربه جذاب می کند. در اینجا برخی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری و دلیل آن آورده شده است:

1. پایتون

پایتون یک زبان سطح بالا و چند منظوره با نحو بسیار ساده در مقایسه با زبان های دیگر است. این زبان برنامه نویسی کتابخانه های زیادی دارد که برنامه نویسی و مواردی مانند تجزیه و تحلیل داده ها، توسعه وب، یادگیری ماشینی و غیره را آسان می کند. یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند می‌تواند از پایتون برای برقراری ارتباط آسان داده‌ها با بک‌اند یک وب‌سایت استفاده کند. بنابراین از این زبان در برنامه نویسی front-end استفاده می شود.

2. برو

این زبان برنامه نویسی توسط گوگل برای طراحی پروژه های توسعه نرم افزار ساخته شده است. زبان برنامه نویسی Go شبیه C است، اما نحو بسیار ساده تری دارد و همچنین می تواند برای پشتیبانی از پروژه های مقیاس پذیرتر استفاده شود. از این زبان در برنامه نویسی بک اند استفاده می شود و با یادگیری آن می توانید برای کارهای برنامه نویس بک اند آماده شوید.

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دوزبانه را بصورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

3. SQL

زبان برنامه نویسی SQL به شما اجازه می دهد تا با پایگاه های داده کار کنید. SQL یا زبان پرس و جو ساختاریافته، به شما امکان می دهد داده ها را در یک پایگاه داده اضافه، بازیابی و اصلاح کنید و پایگاه داده را برای تحلیلگران داده و توسعه دهندگان هوش مصنوعی مفیدتر می کند.

10 زبان برنامه نویسی پردرآمد در سال 2023

زبان های برنامه نویسی پردرآمد

در حالی که هر زبان برنامه نویسی مزایا و معایب خاص خود را دارد، بزرگترین مزیت یادگیری هر زبان برنامه نویسی این است که می توانید به سراغ زبانی بروید که درآمد بالایی برای شما در آینده تضمین کند. لیست زیر فهرست پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی در سال 2023 بر اساس داده های جهانی است:

 1. اسکالا
 2. برو
 3. هدف ج
 4. کاتلین
 5. روبی روی ریل
 6. مروارید
 7. سی شارپ
 8. پایتون
 9. جاوا
 10. شدید، قوی

بدیهی است که این روزها رقابت در دنیای توسعه نرم افزار به بالاترین حد خود رسیده است. برای موفقیت در رقابت با افراد دیگر، باید مهارت های خود را توسعه دهید. دوره های زیادی وجود دارد که می توانید برای یادگیری زبان های برنامه نویسی جدید و بهبود مهارت های خود به عنوان یک کدنویس شرکت کنید. بسیاری از این دوره ها به صورت آنلاین در دسترس هستند و حتی می توانید به صورت رایگان به آن ها بپیوندید و زبان هایی را یاد بگیرید که در آینده پول زیادی برای شما به همراه خواهد داشت.