منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چگونه به سوال “حقوق مورد نظر شما چقدر است” پاسخ دهید؟ پاسخ؟

چگونه به سوال “حقوق مورد نظر شما چقدر است” پاسخ دهید؟ پاسخ؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه به سوال "حقوق مورد نظر شما چقدر است" پاسخ دهید؟ پاسخ؟

در اکثر مراحل شغلی از مردم در مورد حقوق سوال می شود. اما بیشتر اوقات، این سوال به طور خاص در طول فرآیند مصاحبه پرسیده می شود تا مدیر استخدام این فرصت را داشته باشد که انتظارات متقاضی را با آنچه که مایل به ارائه آن هستند مقایسه کند و اعداد را روی ترازو قرار دهد. در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که چرا کارفرمایان در هنگام مصاحبه حقوق مورد نظر شما را می پرسند، چگونه به این سوال پاسخ دهید، در پاسخ به این سوال چه نکاتی را باید در نظر داشته باشید و چه کارهایی باید انجام دهید. اجتناب کردن.

چرا کارفرمایان در مورد حقوق شما در مصاحبه می پرسند؟

دلایل زیادی وجود دارد که کارفرمایان این سوال را مطرح می کنند که “حقوق شما چقدر است؟” در طول فرآیند استخدام بپرسید. یکی از دلایل اصلی این است که آنها می خواهند مطمئن شوند که می توانند حقوق مورد نظر شما را به شما پیشنهاد دهند. بسیاری از شرکت ها بودجه مشخصی را برای موقعیت های شغلی مختلف و کارمندانی که در آن بخش استخدام می شوند در نظر می گیرند و این کار را برای جلوگیری از کمبود بودجه در سایر بخش ها انجام می دهند.

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دوزبانه را بصورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

در حالی که همه شرکت ها ترجیح می دهند به بودجه خود پایبند باشند، گاهی اوقات ممکن است اتفاق بیفتد که فرد جویای کار با توجه به صلاحیت و مهارت خود درخواست حقوق بالاتری داشته باشد و در نتیجه شرکت ممکن است فرد را با درخواست موافق خود از دست ندهد.

دلایل دیگری که کارفرمایان ممکن است این سوال را در مصاحبه از شما بپرسند عبارتند از:

 • برای اطمینان از صلاحیت خود برای پست: اگر بیش از توان شرکت پیشنهاد می دهید، یا پیشنهاد شما بالاتر از سایر متقاضیان است، ممکن است بیش از حد با تجربه و واجد شرایط برای این موقعیت باشید. اگرچه این چیز بدی نیست، اما این احتمال وجود دارد که شرکت نتواند درخواست حقوق شما را برآورده کند و در واقع آنچه را که حق دارید به شما پرداخت کند. از سوی دیگر، درخواست حقوقی بسیار کمتر از آنچه سایر نامزدها درخواست کرده اند ممکن است نشان دهنده این باشد که شما برای این موقعیت صلاحیت یا تجربه کمتری دارید.
 • برای ارزیابی اینکه آیا ارزش خود را می دانید: بهترین متقاضیان از ارزش خود و آنچه برای ارائه دارند آگاه هستند. درخواست حقوقی که برای شما و سطح مهارت و تجربه شما مناسب باشد، نشان می دهد که مدیران استخدام می کنند که ارزش خود را می دانید و از درخواست چیزی که می خواهید نمی ترسید. از آنجایی که اعتماد به نفس یکی از ویژگی های خوب استخدام است که بسیاری از کارفرمایان برای آن ارزش قائل هستند، می توانید از این کیفیت به خوبی استفاده کرده و چهره مناسب خود را ارائه دهید.

چگونه به سوال “حقوق مورد نظر شما چقدر است” پاسخ دهید؟ در مصاحبه پاسخ دهید؟

حقوق مورد نظر شما چقدر است؟

برای پاسخ صحیح به این سوال می توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

 1. در مورد حقوق و دستمزد موقعیت تحقیق کنید. برای اینکه یک درخواست حقوق دقیق و مطابق با میانگین بازار در آن صنعت داشته باشید، ابتدا باید بدانید که میانگین حقوق در بازار چقدر است. زمانی را برای تحقیق در مورد محدوده میانگین حقوق در شهر خود برای موقعیتی که برای آن درخواست می کنید اختصاص دهید. همچنین می توانید تحقیق کنید که سایر افراد با تجربه و سطح تحصیلات مشابه در این موقعیت چه می کنند.
 2. تمام هزینه ها را در نظر بگیرید. اگر برای استخدام مجبور به جابجایی یا پرداخت هزینه های دیگر هستید، حتما این هزینه ها را در درخواست حقوق خود لحاظ کنید. به عنوان مثال اگر هزینه سفرهای درون شهری شما برای رسیدن به شرکت بسیار زیاد است، حتما آن را به صورت ماهانه محاسبه کرده و در حقوق درخواستی لحاظ کنید.
 3. برای حقوق خود محدودیتی تعیین کنید. به جای اینکه به سادگی تلاش کنید و رقمی را برای حقوق درخواستی خود ارائه دهید، محدوده حقوقی را در اختیار کارفرما قرار دهید که در آن حداقل ها و حداکثرها را تعیین کرده اید. سعی کنید به جای گسترش دامنه این رنج حقوقی محدود کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید در یک سال 36 تن درآمد کسب کنید، خوب است محدوده حقوق خود را بین 34 تا 40 تن تعیین کنید. این فاصله برد را همیشه زیر 10 میلیون تومان نگه دارید.
 4. سوال را منحرف کنید. برخی از مدیران استخدام ممکن است در اوایل فرآیند استخدام از شما در مورد حقوق بپرسند، قبل از اینکه تمام جزئیات شغل را کاملاً درک کنید و حتی بدانید که به این موقعیت علاقه مند هستید. در حالی که در نهایت باید در مورد حقوق درخواستی خود بحث کنید، می توانید بحث را منحرف کنید تا از پاسخ دادن به سؤال تا زمانی که آماده پاسخگویی نباشید، اجتناب کنید. برای تبدیل بحث می توانید با این جمله پاسخ دهید: قبل از پاسخ به سوال، می خواهم در مورد موقعیت و شرکت شما بیشتر بدانم تا در مورد حقوق درخواستی پاسخ دقیق تری بدهم.
 5. در مورد غرامت به روی گزینه های دیگر باز باشید. راه های مختلفی وجود دارد که کارفرمای شما می تواند به شما غرامت بدهد، از جمله بیمه تکمیلی، مرخصی با حقوق بیشتر، زمان تعطیلات بیشتر و مالکیت سهام. در حالی که ممکن است این نوع غرامت به راحتی در فیش حقوقی شما قابل مشاهده نباشد، با گذشت زمان این مزایا اضافه می شود و به درآمد اضافی برای شما تبدیل می شود، محل کار حتی جذاب تری برای کار خواهید داشت و زندگی کاری بهتری خواهید داشت. تعادل خواهد بود

نمونه ای از پاسخ به این سوال

در زیر نمونه هایی از پاسخ به سوال “حقوق مورد انتظار شما چقدر است؟” شما در حال مشاهده هستید:

آگهی استخدام در تهران

برای مشاهده آگهی استخدام در تهران و ارسال رزومه کلیک کنید.

در حالی که مایلم در مورد وظایف این موقعیت شغلی بیشتر بدانم، با توجه به آموخته هایم، حقوق افراد مشابه در این موقعیت شغلی که با آنها مصاحبه کردم در بازه 5 تا 7 میلیون تن است. من با توجه به تجربه، تخصص و مهارتم انتظار دریافت این مبلغ را دارم.

من برای مذاکره حقوق باز هستم، اما با این حال، با توجه به حقوقی که در سمت قبلی خود دارم و همچنین دانش و تجربه ای که در این صنعت دارم، احساس می کنم حقوق بین 7 تا 9 تن حقوق منصفانه ای است.

دستمزد پیشنهادی من برای این سمت بین 4 تا 6 میلیون تومان است. با توجه به تجربه، دانش صنعت و مهارت هایم، احساس می کنم این محدوده حقوقی مناسبی برای من است. با این حال، می توانم در مورد مزایا و غرامت نیز مذاکره کنم.

هنگام پاسخ دادن به این سوال از چه چیزهایی باید اجتناب کنید؟

حقوق مورد نظر شما چقدر است؟

برخی از مواردی که در پاسخ به این سوال باید از آنها اجتناب کرد عبارتند از:

 • قیمت دقیق: در صورت امکان، از گفتن مبلغ دقیق به مدیر استخدام جدا خودداری کنید. مقدار ثابت ممکن است این تصور را ایجاد کند که شما یک همکار نیستید.
 • آماده نیست: مطمئناً یکی از موضوعاتی که در مصاحبه مطرح می شود بحث حقوق است و می خواهید پیشنهاد دستمزد خود را نیز بیان کنید. وقتی نوبت به پاسخ دادن به این سوال می رسد، آماده نبودن می تواند به پیشنهادات و پیشنهادات حقوقی منجر شود که بسیار کمتر از آن چیزی است که باید دریافت کنید.
 • حقوق خیلی زیاد: از درخواست دستمزدی که بیش از حد متوسط ​​صنعت است، خودداری کنید تا از گروه متقاضیان کنار گذاشته شوید.

همه اینها شما را آماده می کند تا به سوال مربوط به حقوق که در مصاحبه پرسیده شده است پاسخ دهید. آنها را دنبال کنید و شانس خود را برای استخدام با حقوق مناسب افزایش دهید.