منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه از طریق تلفن افراد جویای کار را برای مصاحبه شغلی دعوت کنیم؟

چگونه از طریق تلفن افراد جویای کار را برای مصاحبه شغلی دعوت کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه از طریق تلفن افراد جویای کار را برای مصاحبه شغلی دعوت کنیم؟

یکی از کارهای دلهره آور و سخت در هر شرکتی فرآیند استخدام است. فکر دریافت انبوهی از رزومه ها و درخواست های شغلی فقط برای یک موقعیت خاص می تواند کل تیم استخدام را گیج کند. از بین صدها و هزاران رزومه ارسالی، اینکه کدام متقاضی شغل باید برای مرحله مصاحبه انتخاب شود و اینکه آیا فرد منتخب واجد شرایط کار در شرکت است یا خیر، این فرآیندی است که برای استخدام باید طی شود. جلو برده شود. یک روش نظری

کارفرما - رومیزی
کارفرما - موبایل

در این مقاله قصد داریم شما را با فرآیند دعوت از کارجو برای مصاحبه آشنا کنیم و به شما نشان دهیم که از چه روش هایی می توانید برای این کار استفاده کنید تا حرفه ای تر به نظر برسید. اما قبل از آن بد نیست بدانید که روش دعوت به مصاحبه شامل دو دسته از داوطلبان شغلی است که به نام های داوطلب فعال (جویندگان کار که برای موقعیت های شغلی رزومه ارسال می کنند) و داوطلبان منفعل (افراد منفعل که برای فرصت های شغلی اقدام کرده اند) نامیده می شوند. و از راه های دیگر قابل دسترسی هستند). در ادامه در مورد نحوه دعوت از این دو دسته برای مصاحبه شغلی صحبت خواهیم کرد.

کاندیدای غیرفعال کیست؟

کاندیدای غیرفعال شخصی است که توسط تیم استخدام یک شرکت بدون رزومه برای یک موقعیت شغلی در نظر گرفته می شود. این افراد به تغییر شغل و سازمان و درخواست موقعیت شغلی جدید فکر نمی کنند. اما همچنان شرکت ها و کارفرمایان ترجیح می دهند این افراد را به عنوان افراد متخصص و با استعداد به تیم خود اضافه کنند و با آنها به عنوان یک استخدام جدید رفتار کنند.

اینجاست که یک برند کارفرمای قوی، سایت شغلی، حضور فعال و تعامل با مخاطبان در شبکه های اجتماعی همگی به برند کارفرمای شما کمک می کنند. در واقع، اینها باید به عنوان یکی از عناصر اصلی در فرآیند جذب غیرفعال در نظر گرفته شوند، زیرا داوطلبان منفعل به دنبال آنها هستند.

برای دعوت از افراد غیرفعال بهتر است از تماس تلفنی یا چت طولانی خودداری کنید. بهترین و رسمی ترین راه این است که از طریق پیام رسانی در یک پلتفرم اجتماعی شروع کنید تا فرد قبل از برقراری تماس تلفنی با شما و وضعیت شما آشنا شود.

یک پیام متنی معمولی که شامل آدرس وب‌سایت شما است به شخص ارسال کنید و به او بگویید که می‌خواهید یک چت سریع داشته باشید. اگر آن شخص به شما گفت «نه متشکرم»، باید به آن احترام بگذارید. اگر پاسخی دریافت نکردید یا آن شخص اطلاعات بیشتری درخواست کرد، تلفن را بردارید و با او تماس بگیرید، خود را معرفی کنید و به او بگویید که می‌خواهید در مورد یک فرصت شغلی خوب صحبت کنید.

تماس اولیه ممکن است چیزی شبیه به این باشد:

“سلام خانم/آقای…

آقا خانم……. من از (نام شرکت) هستم.

اخیراً پیامی در مورد فرصت شغلی در سازمان برای شما ارسال کرده ام که می تواند آینده شغلی شما را بهبود بخشد.

آیا چند دقیقه فرصت دارید تا در مورد این فرصت شغلی بیشتر به من اطلاع دهید؟”

به این ترتیب، توجه فرد منفعل بیشتر به شرکت شما و فرصت شغلی شما جلب می شود. علاوه بر این، به فرد این فرصت را داده‌اید که بیشتر فکر کند و برای تغییر شغل در یک شرکت دیگر وقت بگذارد و همچنین از اینکه مورد هدف شکار سرها قرار می‌گیرد خوشحال باشد.

در ایمیل دعوت از فرد غیرفعال برای مصاحبه چه مواردی باید وجود داشته باشد؟

فراخوان کارجو برای مصاحبه شغلی

هنگام نوشتن ایمیل برای یک فرد منفعل، باید بهترین روش ارتباطی را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید، روشی که این افراد برای مصاحبه شغلی دعوت می شوند، مانند کارجویان فعال نیست. بنابراین، بسیار مهم است که ایمیل شما قوی، واضح و دارای لحن مثبت باشد.

ابتدا به شرح شغلی واضح، مختصر و جذاب نیاز دارید. نکات مهم شرح شغل از شرایط مورد نیاز تا حقوق را در ایمیل وارد کنید و سپس گیرنده را در نظر بگیرید. شما باید در ایمیل نشان دهید که فرد منتخب در لیست نهایی شما قرار دارد و با این کار حس ارزشمندی را به او منتقل می کنید. درباره او تحقیق کنید و در مورد نحوه توضیح در ایمیل بیشتر بیاموزید تا مطمئن شوید که آن شخص برای موقعیت و شرکت شما مناسب است.

افرادی که در بازار کار منفعل هستند معمولاً رزومه ای برای موقعیت شغلی جدید نمی خواهند. بنابراین باید برگ برنده ای در دست داشته باشید تا آنها را متقاعد به تبدیل کنید. روی ارزش‌های منحصربه‌فردی تمرکز کنید که می‌تواند تأثیر مثبتی بر این افراد بگذارد. در حالی که بسیاری از شرکت‌ها بر ارزش‌های مادی تمرکز می‌کنند، مزایای بهتر یا فرصت‌های بیشتر برای پیشرفت شغلی را برای کارکنان خود در نظر می‌گیرند، زیرا اینها مهمترین عوامل در پذیرش درخواست شغلی هستند.

علاوه بر این، افراد منفعل باید با روش های ارتباطی شما آشنا باشند. آیا تیم شما ترجیح می دهد از طریق تماس ویدیویی ارتباط برقرار کند یا کل فرآیند را روی پلتفرمی مانند Slack انجام دهد؟ در واقع کارجو باید از این موضوع آگاه باشد تا بتوانید راحتتر با او ارتباط برقرار کنید.

در نهایت باید موضوع ایمیل را جذاب کنید. اغلب، اگر گیرنده فرستنده را نشناسد، بدون اینکه متوجه شود ایمیل را حذف می کند. البته با توجه به حجم بالای ایمیل های اسپم که برای افراد ارسال می شود، این امر کاملا طبیعی است. این موضوع می تواند کار شما را سخت کند و از این رو باید موضوع ایمیل جذابی را انتخاب کنید.

از یک موضوع کوتاه استفاده کنید که مشخص کند گیرنده مورد نظر ایمیل چه کسی است. تحقیقات نشان می دهد که استفاده از نام شخص در موضوع ایمیل، شانس باز کردن آن را تا 20 درصد افزایش می دهد. اما مراقب باشید که این کار را کاملا طبیعی انجام دهید. در غیر این صورت، باید منتظر بمانید تا ایمیل شما اسپم شود.

بانک رزومه 2 میلیون نفری ایران تلنت به شما این امکان را می دهد تا به غنی ترین و حرفه ای ترین رزومه های متخصصین ایران دسترسی داشته باشید و از بین آنها بهترین را انتخاب کنید و با خیالی آسوده برای مصاحبه آماده شوید و افراد مستعد را جذب کنید.

با استفاده از این لینک می توانید به بزرگترین و ثروتمندترین بانک رزومه در ایران برسید.

ارتباط با نامزدهای فعال

فراخوان کارجو برای مصاحبه شغلی

برای برقراری ارتباط با جویندگان کار فعال مشکلی ندارید، زیرا آنها دوست دارند شرایط همه استخدام کنندگان را بپذیرند و علاوه بر این، عاشق چت هستند. اگر نمی توانید با آنها تماس بگیرید و آنها در دسترس نیستند، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت تا در مورد کار با شما صحبت کنند. این افراد فعالانه به دنبال شغل هستند و امیدوارند شغل خوبی پیدا کنند.

فرمت دعوت نامه تلفنی مصاحبه برای جویندگان کار فعال

فراخوان کارجو برای مصاحبه شغلی

فرمت ایمیل برای دعوت از کارجویان فعال برای مصاحبه

فراخوان کارجو برای مصاحبه شغلی

بهترین راه برای یافتن نامزدهای غیرفعال

با توجه به اینکه کارجویان فعال معمولاً به دنبال شما و فرصت های شغلی شما می آیند، معمولاً راحت تر می توان به آنها نزدیک شد و این افراد را به عنوان افراد واجد شرایط برای استخدام در نظر گرفت. اما فراموش نکنید که در میان افراد منفعل می توانید افراد ماهر و با استعدادی پیدا کنید که حتی از آگهی استخدام شما اطلاعی ندارند و قصد تغییر شرکت را ندارند.

افراد غیرفعال را در بانک رزومه جستجو کنید

فراخوان کارجو برای مصاحبه شغلی

با جستجو در بانک رزومه متقاضی در سایت ایران تلنت می توانید در مدت زمان کوتاهی به تعداد زیادی از جویندگان کار منفعل دسترسی پیدا کنید و اطلاعات کاملی از کار، تحصیلات و غیره آنها به دست آورید. شما همچنین ممکن است اطلاعاتی در مورد افرادی داشته باشید که قبلاً با آنها مصاحبه کرده اید اما آنها را رد کرده اند. اگرچه این افراد هنوز هم ممکن است برای فرصت شغلی شما مناسب نباشند، اما هنوز هم راهی عالی برای دستیابی به افرادی است که در زمینه بازگشایی شغل شما متخصص هستند.

با ایران تالنت افراد حرفه ای را استخدام کنید

با مشاوره رایگان و ثبت آگهی استخدام می توانید مراجعه نمایید بانک رزومه بیش از 1.5 میلیون جویای کار به نیروی کار خود دسترسی داشته باشید و راحت تر آن را استخدام کنید