چرا کارجویان برای فرصت های شغلی در برخی شرکت ها اقدام نمی کنند؟

چرا کارجویان برای فرصت های شغلی در برخی شرکت ها اقدام نمی کنند؟

یکی از بدترین کابوس‌هایی که تیم‌های استخدام می‌بینند، تعریف فرصت‌های شغلی یک شرکت، نوشتن بهترین شرح شغل برای آن و منتظر ماندن افراد برای اقدام است. اما در نهایت هیچ کس برای آن موقعیت شغلی درخواست نمی دهد. دلیل این چیست؟

وب سایت های بزرگی مانند LinkedIn و SEEK نظرسنجی هایی در این زمینه انجام داده اند و بزرگترین عامل بازدارنده برای متقاضیان کار در هر نظرسنجی عدم شناخت کافی از شرکت یا شغل است. اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که در ادامه این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

1. وب سایت شرکت به تمام سوالات جویندگان کار پاسخ نمی دهد

همانطور که می دانید بیش از نیمی از افراد جویای کار پس از شنیدن آگهی استخدام ابتدا به وب سایت شرکت مراجعه می کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، شرکت های بزرگ و کوچک باید آماده باشند تا از طریق وب سایت های خود افراد جویای کار را تحت تاثیر قرار دهند. آیا کارجویان پس از بازدید از وب سایت شما به موقعیت شما علاقه بیشتری خواهند داشت یا آن را فراموش می کنند؟

اگر کسی را در تیم خود ندارید که برند کارفرما را تقویت کند، حتماً این فرد را در برنامه خود برای استخدام او بگنجانید تا بتوانید صفحه شغلی خود را به گونه ای طراحی کنید که افراد جویای کار بتوانند احساسی نسبت به شما داشته باشند. برند کارفرما و می خواهید برای شرکت شما کار کنید. دلگرم باشید در این صفحه، حتما در مورد فرهنگ و ارزش ها صحبت کنید، زیرا طبق نظرسنجی لینکدین از جویندگان کار، 66٪ گفتند که می خواهند در مورد شرکت شما بیشتر بدانند و پس از آن پاداش و مزایا (54٪) و ماموریت و چشم انداز. . اندازه شرکت نیز اختصاص داده شده است (50%).

شرکت هایی مانند Airbnb، Lyft، Deloitte و … تلاش زیادی کرده اند تا صفحه کار در وب سایت خود را به گونه ای طراحی کنند که کارجو بتواند تمام این اطلاعات را در همان جا به دست آورد. از این مثال ها برای طراحی صفحه شغلی خود استفاده کنید. جذب نیرو از طریق وب سایت با طراحی صحیح صفحه فرصت های شغلی انجام می شود.

2. شما یک برند کارفرمای قوی ندارید

تحقیقات نشان می دهد که شرکت هایی با نام تجاری کارفرمایی قوی حدود 50 درصد کمتر از سایر شرکت ها برای استخدام هزینه می کنند. این کاملا منطقی است، زیرا بدون یک برند کارفرمای قوی باید زمان زیادی را صرف استخدام افراد کنید و این می تواند هزینه استخدام را افزایش دهد.

در حالی که طراحی یک وب سایت جذاب و کارآمد می تواند به شما کمک کند تا برند کارفرمای خود را تقویت کنید، کارهای بسیار بیشتری وجود دارد که می توانید انجام دهید. برای شروع، باید حساب های رسانه های اجتماعی خود را تقویت کنید، زیرا گفته می شود که این کار باعث افزایش درخواست های شغلی 30 تا 50 درصد می شود. علاوه بر این، ابزارهایی را برای تقویت برند کارفرمای خود در نظر بگیرید، از جمله پست های وبلاگ در مورد فرهنگ سازمانی، بهبود شرح شغل، بهبود تجربه کارکنان و موارد دیگر.

در نهایت، اگر می‌خواهید داستان، تصویر یا شهرت برند خود را افزایش دهید، سعی کنید آن را بگویید. اگر این کار را نکنید، شخص دیگری در جذب متخصصان از شما پیشی خواهد گرفت.

3. جویندگان کار احساس می کنند که فرآیند درخواست پیچیده یا زمان بر است

زمانی که یک جوینده کار متوجه می شود که روند درخواست یک موقعیت شغلی پیچیده است و هیچ ایده ای از حقوق ارائه شده توسط شرکت ندارند، بسیاری از آنها برای ارسال رزومه خود وقت تلف نمی کنند.

وقتی شرکت‌ها و منابع انسانی آن‌ها تلاش می‌کنند تا تجربه درخواست شغلی را برای کارجو جذاب و به صرفه کنند، ترس از اتلاف وقت برای ارسال رزومه را از بین می‌برد و احساس امنیت بیشتری می‌کند. شغل خود را جستجو کنید

4. شرکت شما سفیر برند ندارد

بر اساس نظرسنجی لینکدین، 21 درصد از افرادی که شغل خود را تغییر داده اند، ابتدا از طریق یکی از کارمندان آن شرکت و 39 درصد از طریق ارجاع، موقعیت شغلی خود را دریافت کرده اند. اگر کسی برای شغل شما درخواست نمی دهد، می تواند به این معنی باشد که شرکت شما هیچ سفیری برند ندارد.

کارمندان شما نقش مهمی در استخدام شدن دارند و 89 درصد جویندگان کار زمانی که به کار علاقه مند هستند با کارمندان شرکت ارتباط برقرار می کنند.

یک سفیر برند باید برای بحث در مورد چه چیزی آماده باشد؟ جویندگان کار بیشتر به موضوعاتی مانند مسیر شغلی، انتظارات و حجم کاری در شرکت شما، «یک روز کاری» و در یک کلام نگرش کارمند نسبت به شرکت مورد علاقه خود نسبت به کار علاقه دارند.

5. آگهی های شغلی حاوی اطلاعاتی در مورد موقعیت یا شرایط شغلی نیستند

تحقیقات SEEK نشان می دهد که دو بخش مهم در هنگام مشاهده آگهی های شغلی برای جویندگان کار، مکان و شرح وظایف و الزامات شغل است. بنابراین باید در نوشتن شرح شغل و آگهی شغلی نهایت دقت را به خرج دهید تا نکته ای از قلم نیفتد.

6. در آگهی استخدام بار قانونی ذکر نشده است

این نکته بسیار مهمی برای بسیاری از جویندگان کار است که از هر دو نفر یک نفر می خواهد درباره حقوق و دستمزد بیشتر بداند. به همین دلیل باید در آگهی استخدام خود محدوده حقوق و احتمال افزایش حقوق را ذکر کنید.

7. شرکت شما انعطاف پذیر نیست

بسیاری از افراد کار از راه دور را تجربه کرده اند و با این مدل کار در کار موفق بوده اند. آنها خواهان انعطاف پذیری برای انجام این کار در آینده هستند، با این حال بسیاری از کارفرمایان به یک مدل کاری اعتقاد دارند و آن را تغییر نخواهند داد. به همین دلیل جویندگان کار به شرکت هایی مراجعه می کنند که به آنها انعطاف پذیری ارائه می دهند. با دیدن این موضوع و از دست دادن کارشناسان باز هم بر موضع خود پافشاری می کنید؟ آیا حاضرید سود خود را کاهش دهید؟ این مشاغل بکر چه تأثیری بر شهرت شما خواهند داشت؟

8. جویندگان کار به دنبال مزایای بهتر هستند

این روزها داستان های زیادی در مورد مزایای شرکت های مختلف شنیده اید که شرکت ها می خواهند این مزایا را در شرکت خود نیز از آنها دریافت کنند. جویندگان کار معمولاً جذب شرکت هایی می شوند که برای آنها ارزش قائل هستند و برای حفظ آنها پول می دهند. برای آشنایی با برخی از مزایای شرکت های بزرگ، پیشنهاد می کنیم مقالات مهم ترین مزایای کار در اپل را مطالعه کنید.

برای جذب فرد مناسب چه کاری می توانید انجام دهید؟

تحقیقات SEEK نشان می دهد که 38 درصد از جویندگان کار به جای تعداد فرصت های شغلی بر کیفیت فرصت های شغلی تمرکز می کنند، بنابراین مهم است که مطمئن شوید آگهی شغلی شما با آنچه کارجو به دنبال آن است مطابقت دارد.

مهم است که محدوده حقوق را در تبلیغات خود لحاظ کنید و هنگام توصیف نقش و موقعیت جغرافیایی، اطلاعات مختصر اما مفیدی ارائه دهید.

آخرین کلمه

همانطور که اکنون به طور قطع می دانیم، چالش جذب و حفظ افراد با صرف هزینه حل نمی شود. اکنون زمان آن فرا رسیده است که وضعیت شغلی خود را بررسی کنید و گام های جسورانه ای برای جذب افراد با استعداد به سازمان خود بردارید.

جشنواره پایان فصل کارفرما: 20٪ تخفیف، تبلیغات نامحدود، دوره استفاده طولانی

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید