منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویژگی های یک آگهی شغلی استاندارد چیست؟

ویژگی های یک آگهی شغلی استاندارد چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ویژگی های یک آگهی شغلی استاندارد چیست؟


نوشتن یک آگهی استخدامی خوب و استاندارد یکی از مراحل مهم در فرآیند جذب و استخدام است که می تواند ضمن ارائه اطلاعات دقیق در مورد شغل به کارجوی آینده، از سوء تفاهمات مربوط به شرح وظایف کارکنان جلوگیری کند. نوشتن اطلاعات نادرست و نادرست در آگهی استخدام یکی از دلایل دریافت رزومه بی ربط است و می تواند فرآیند استخدام را طولانی و خسته کننده کند. در این مقاله 5 قسمت اصلی نوشتن یک آگهی شغلی استاندارد را بررسی کرده ایم:

کارفرما - موبایل
کارفرما - رومیزی

1- عنوان شغلی

عنوان شغلی اولین برخورد افراد جویای کار با آگهی شماست. پس سعی کنید در انتخاب کلمات دقت زیادی به خرج دهید و بدون کوچکترین ابهامی دقیقاً موقعیت مورد نظر خود را بنویسید.

2- حقوق

حتی بدون بررسی آمار می توان فرض کرد که حقوق یکی از مهم ترین عوامل انتخاب و خروج از سازمان است. پس در نوشتن میزان حقوق، پاداش و سایر فاکتورهای رفاهی برای کارکنان درنگ نکنید. اگر اطلاعات کافی در مورد حقوق یک موقعیت شغلی ندارید، می توانید محدوده حقوق کارمندان در گروه های شغلی مختلف را با ایرانسالاری مشخص کنید.

3- شرح شغل

زمانی که یک کارجو رزومه خود را برای یک موقعیت ارسال می کند به این معنی است که می خواهد در آن شرکت استخدام شود و شرایط از پیش اعلام شده را برای این شغل پذیرفته است، بنابراین کارجویان بالقوه وظایف و مسئولیت هایی که شما انتظار دارید. از مردم بسیار مهم می شود. از سوی دیگر، اگر وظایف نوشته شده با عنوان شغلی مطابقت نداشته باشد یا دور از انتظار باشد، می توانید به راحتی یک کارجوی موثر را از دست بدهید.

4- الزامات اصلی

در این قسمت فقط مهارت های مورد نیاز برای شغل مورد نظر را ذکر کنید. این بخش واقعا باید مکمل شرح شغل باشد نه ادامه آن. به عنوان مثال اگر موقعیت شغلی مورد نظر مستلزم تسلط بر نرم افزار خاصی است، باید نام نرم افزار و سطح مهارت مورد نیاز را در این قسمت مشخص کنید.

5- در مورد شرکت

حتی اگر شرکت شما شناخته شده باشد، افراد جویای کار همچنان هنگام خواندن آگهی استخدام، مقدمه کسب و کار را می خوانند. بنابراین سعی کنید کسب و کار خود را به خوبی معرفی کنید و حتما عکس و جلد آگهی را درج کنید.

نقطه پایان

نکته مهم دیگری که کارشناسان استخدام در هنگام نگارش این موارد باید در نظر داشته باشند این است که آگهی استخدام یک بنر تبلیغاتی نیز می باشد و جذابیت و دقت متن نوشته شده می تواند کیفیت رزومه دریافتی را بالا ببرد. همچنین آگهی استخدام خود را در نسخه انگلیسی ایرانتانته به زبان انگلیسی و به زبان فارسی در نسخه فارسی منتشر کنید. آگهی استخدام به زبان فارسی به راحتی قابل مشاهده است و افراد جویای کار بیشتر آن را بررسی می کنند.

نمونه ای از یک آگهی شغلی استاندارد:

ویژگی های یک آگهی شغلی استاندارد چیست؟

انحصاری کارفرمایان: با بانک رزومه 1.5 میلیونی IranTalent یک استخدام موفق را تجربه کنید.

با مشاوره رایگان و دسترسی به بانک رزومه کارشناسان ایران تالنت، فرصت استخدام بهترین افراد را دارید، کافیست با لینک زیر ثبت نام کنید.