منو سایت

نحوه نوشتن نامه پیشنهاد شغلی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه نوشتن نامه پیشنهاد شغلی

تیم استخدام پس از بررسی رزومه و مصاحبه با افراد برای موقعیت شغلی، نامزد برتر خود را انتخاب کرده و پیشنهاد شغلی را ارائه می دهد. فرآیند پیشنهاد شغلی معمولاً شامل یک نامه کتبی رسمی است که جزئیات موقعیت را توصیف می کند، مانند تاریخ شروع مورد انتظار و اطلاعات حقوق. اگر شما مسئول ارائه پیشنهادهای شغلی هستید، باید بدانید که چگونه یک پیشنهاد نامه موثر بنویسید و متقاضی را تشویق به پذیرش این موقعیت کنید. در این مقاله ابتدا توضیح می دهیم که پیشنهاد شغلی چیست و سپس نحوه نوشتن پیشنهاد شغلی را شرح می دهیم و نکات مفیدی در این زمینه ارائه می دهیم.

کارفرما - موبایل
کارفرما - رومیزی

نامه پیشنهاد شغلی چیست؟

کارفرمایان پس از تکمیل فرآیند ارزیابی متقاضیان کار، به بهترین گزینه ها پیشنهادهای شغلی ارائه می دهند. اغلب، یک مدیر استخدام یا متخصص به صورت شفاهی با یک جوینده کار با یک پیشنهاد شغلی تماس می گیرد و با یک نامه پیشنهاد شغلی رسمی پیگیری می کند. نامه پیشنهاد شغلی به کارجو اجازه می دهد تا قبل از تصمیم گیری در مورد پذیرش این موقعیت، شرایط کار را بررسی کند. پس از پذیرش رسمی پیشنهاد توسط کارجو، شرکت می تواند فرآیند استخدام را آغاز کند.

موارد موجود در نامه پیشنهاد شغلی

نامه های پیشنهاد شغلی بسته به نوع شرکت می تواند متفاوت باشد، اما معمولاً شامل موارد زیر است:

مخاطب: نامه‌های پیشنهاد شغلی معمولاً شامل تاریخ و اطلاعات تماس مدیر استخدام می‌شود که شامل نام شرکت و محل است.

اگر نیاز به استخدام یک متخصص دارید:

Erantlent در تمامی مراحل استخدام با مشاوره رایگان همراه شماست.

سطر اول نامه: نامه پیشنهاد شغلی معمولا با یک خط افتتاحیه شروع می شود که به متقاضی برای گذراندن مراحل مصاحبه تبریک می گوید.

شرح شغل: این نامه معمولاً شامل جزئیات مربوط به شغل، از جمله عنوان شغل، تاریخ مورد انتظار شروع، برنامه کاری و مسئولیت های این موقعیت است.

حقوق: در بخشی از پیشنهاد نامه، جزئیات حقوق ساعتی یا ماهانه و تناوب پرداخت موقعیت شغلی به کارجو ارائه می شود.

منفعت: در نامه پیشنهاد شغلی معمولاً مزایای شرکت نیز ذکر شده است که شامل بیمه، مرخصی با حقوق، برنامه های بازنشستگی و سایر مزایا مانند گزینه های دورکاری می شود.

همکف: نامه معمولاً با تبریک مجدد به متقاضی و ارائه جزئیات در مورد نحوه پذیرش پیشنهاد، مانند امضا و بازگرداندن نامه پایان می یابد.

چگونه یک پیشنهاد شغلی بنویسیم؟

نحوه نوشتن نامه پیشنهاد شغلی

در ادامه به بررسی نحوه نگارش یک پیشنهاد شغلی رسمی به همراه مواردی که در نوشتن این نامه باید در نظر گرفته شود، پرداخته ایم:

از یک قالب استاندارد برای نوشتن حروف استفاده کنید

از فرمت نامه رسمی برای نوشتن نامه پیشنهاد شغلی به کارجو استفاده کنید. نامه رسمی معمولاً شامل تاریخ نامه و اطلاعات تماس فرستنده و گیرنده است. نام شخص ارسال کننده نامه مانند مدیر استخدام و اطلاعات تماس شرکت را در زیر تاریخ ذکر کنید. سپس نام و آدرس نامزد را بنویسید.

با سلام شروع کنید

در ابتدای نامه، تبریک خود را به نامزد و هیجان خود را از حضور آنها در تیم بیان کنید. خط شروع پیشنهاد نامه معمولاً شامل نام شرکت و عنوان شغلی است که به کارمند پیشنهاد می‌دهید، اگرچه این پاراگراف بسته به فرهنگ شرکت شما می‌تواند رسمی یا محاوره‌ای باشد.

مثال: “غزاله عزیز، ما خوشحالیم که موقعیت همکار بازاریابی در گروه Erantlent را به شما پیشنهاد می کنیم. ما از مهارت ها و رویکردهایی که می توانید برای تیم بازاریابی ما بیاورید هیجان زده هستیم.”

شرح شغل بدهید

مشخصات موقعیت شغلی را در متن نامه ذکر کنید تا داوطلبان بتوانند تمامی اطلاعات مربوطه را بررسی کنند. به طور کلی، نامه پیشنهاد شغلی شامل شرح شغل و تاریخ شروع مورد انتظار است. همچنین گنجاندن اطلاعاتی در مورد برنامه کاری، مدیر و وضعیت شغلی موقعیت شغلی مفید است. این جزئیات می تواند اطلاعات بیشتری را در مورد شغل جدید بالقوه نامزد ارائه دهد.

مثال: همانطور که قبلاً صحبت کردیم، تاریخ شروع شما در این موقعیت 25 سپتامبر 1401 است و برنامه کاری شما از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر از شنبه تا چهارشنبه خواهد بود. در این موقعیت به رکسانا معتمدی، مدیر بازاریابی گزارش می دهید. کار شما شامل نوشتن بیانیه‌های مطبوعاتی، مدیریت حساب‌های شبکه‌های اجتماعی شرکت و کمک به زینب مظهری در ایجاد و اجرای کمپین‌های بازاریابی است.»

حقوق و مزایا را مشخص کنید

نحوه نوشتن نامه پیشنهاد شغلی

پس از توضیح جزئیات موقعیت شغلی، تمام جزئیات حقوق و مزایای ارائه شده توسط شرکت را به کارجو ارائه دهید. همچنین می توانید اطلاعاتی در مورد مزایایی که جوینده کار ممکن است در این موقعیت دریافت کند، مانند بیمه درمانی یا مرخصی با حقوق اضافه کنید. برای مختصر نگه داشتن نامه، می توانید اسنادی را نیز پیوست کنید که مزایای شرکت را با جزئیات بیشتری توضیح می دهد.

مثال: “حقوق ماهانه شما در این موقعیت 10 میلیون تن است و اگر به اهداف از پیش تعیین شده برسید، 9 تن به عنوان پاداش هر سه ماه یکبار پرداخت می شود. شرکت ما مرخصی استحقاقی را برای برنامه مرخصی شخصی و استعلاجی ارائه می دهد. شما 15 روز مرخصی با حقوق دریافت می کنید. سال اول شما، و این تعداد در سال دوم استخدام شما افزایش می یابد. حتی می توانید دو روز در هفته از راه دور کار کنید.”

مراحل بعدی را توضیح دهید

نامه را با تبریک مجدد به متقاضی و توضیح مراحل بعدی فرآیند به پایان برسانید. به عنوان مثال، شرکت شما ممکن است از متقاضیان شغل بخواهد که نامه پیشنهاد شغلی را امضا کرده و برگردانند تا به طور رسمی این موقعیت را بپذیرند. اطلاعات تماس مانند شماره تلفن یا آدرس ایمیل را وارد کنید تا استخدام کننده بتواند در صورت داشتن سوال در مورد پیشنهاد شغلی با شما تماس بگیرد. همچنین می توانید مهلتی را برای داوطلب برای پذیرش موقعیت تعیین کنید که معمولاً دو یا سه روز از تاریخ پیشنهاد است.

نامه ثابت

قبل از ارسال نامه به متقاضی، زمانی را برای تصحیح نامه برای هرگونه اشتباه املایی، دستوری یا نقطه گذاری اختصاص دهید. همچنین می توانید از شخص دیگری مانند مدیر منابع انسانی خود بخواهید که نامه را قبل از ارسال برای متقاضی بررسی کند. تصحیح نامه خود قبل از ارسال می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که حرفه ای به نظر می رسد و اطلاعات مربوطه را برای کمک به کارجو در تصمیم گیری ارائه می دهد.

انحصاری برای کارفرمایان: دسترسی به رزومه کارجویان آماده برای کار در پاییز 1401

با مشاوره رایگان و ثبت آگهی استخدام در erantlent می توانید بانک رزومه بیش از 1.5 میلیون جویای کار به نیروی کار خود دسترسی داشته باشید و راحت تر آن را استخدام کنید