منو سایت

نحوه قرار دادن کارآموزی در رزومه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه قرار دادن کارآموزی در رزومه

تجربه کارآموزی می تواند بخش مهمی از هر رزومه باشد. در بسیاری از مشاغل، تنها تفاوت بین استخدام کارآموز و کارمند، حقوق و میزان دستمزد در دوره کارآموزی است. بسیاری از کارفرمایان می دانند که یک کارآموز بدون دستمزد چقدر کار برای کسب مهارت و تجربه انجام داده است و این می تواند نقطه عطفی برای شرکت هایی باشد که به دنبال استخدام آنها هستند. هنگامی که به دنبال کار هستید و رزومه خود را برای شرکت ها ارسال می کنید، باید بدانید که چگونه دوره کارآموزی خود را در رزومه خود بگنجانید تا این بخش به بهترین بخش ممکن برای کارفرمایان تبدیل شود.

رزومه کارآموزی

هرگز قدرت یک کارآموزی موفق را دست کم نگیرید. بسیاری از کارفرمایان می‌دانند که یک کارآموزی موفق می‌تواند ارزشمندتر و با ارزش‌تر از کسب ده‌ها مدرک باشد. دوره های کارآموزی خود را با افتخار در رزومه خود قرار دهید و هرگز اجازه ندهید که عناصر بی اهمیت رزومه را از بین ببرند.

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دوزبانه را بصورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

قرار دادن کارآموزی در رزومه

بسیاری از افراد دوره کارآموزی خود را در انتهای رزومه خود در قسمت آموزش می نویسند. باید بگوییم که این اشتباه است. شما دو گزینه برای گنجاندن تجربه کارآموزی در رزومه خود دارید. برای این کار، می توانید دو روش زیر را انتخاب کنید و دوره کارآموزی خود را در رزومه خود ذکر کنید:

 • به دنبال آن بخش تجربه کار و به همراه سایر سوابق کاری مرتبط
 • بعد از عنوان دوره کارآموزی اگر بیش از یک دوره کارآموزی داشته باشید

اگر یک یا چند دوره کارآموزی را در حرفه خود گذرانده اید، می توانید هنگام نوشتن رزومه، آنها را در بالای سوابق کاری خود و زیر عنوان کارآموزی ذکر کنید. اما اگر سابقه کاری شما چشمگیرتر از کارآموزی است، ابتدا سوابق کاری خود را ذکر کنید و سپس برای کارآموزی بروید. پس ابتدا باید وارد قسمت سابقه کار و بعد کارآموزی و سپس مدرک تحصیلی خود شوید.

چگونه در مورد تجربه کارآموزی بنویسیم؟

کارآموزی در رزومه

البته، هیچ کارفرما یا متخصصی نمی خواهد بداند که آیا در اولین ساعت کار خود در دوره کارآموزی قهوه خورده اید یا صبحانه. برای نوشتن در مورد دوره کارآموزی، ابتدا مهم ترین و تاثیرگذارترین کارهایی را که در این مدت انجام دادید مرور کنید، حتی اگر این کارها زمان زیادی را از شما نگرفته باشد و زمان زیادی را صرف انجام آنها نکرده باشید.

اگر حتی چند دقیقه در روز را صرف ویرایش مقاله یا نوشتن فیلمنامه برای فیلم های کوتاه می کنید، باید این مسئولیت ها را در رزومه کارآموزی خود بگنجانید. برای نوشتن محتوای این قسمت از رزومه می توانید در طول دوره کارآموزی به سرپرست خود مراجعه کنید و از آنها پیشنهاداتی را بخواهید تا نکاتی را که توجه کارفرمایان را به خود جلب می کند ذکر کنید.

نحوه قرار دادن کارآموزی در رزومه

برای گنجاندن دوره کارآموزی در رزومه خود، باید همان کاری را که برای بخش سابقه اشتغال خود انجام می دهید، انجام دهید. یعنی ابتدا دوره کارآموزی را ذکر کنید و سپس مهمترین مسئولیت ها و دستاوردهای خود را ذکر کنید. همچنین زمانی که می خواهید یک بخش رزومه و کارآموزی تهیه کنید بسیار مهم می شود. نوشتن در مورد کارآموزی در رزومه باید شامل موارد زیر باشد:

شرکت هایی که این هفته استخدام می کنند

این هفته 23 شرکت بزرگ و معتبر در حال استخدام هستند. برای مشاهده آگهی استخدام و ارسال رزومه کلیک کنید.

 • نام سازمان
 • مدت دوره کارآموزی
 • موقعیت جغرافیایی
 • وضعیت اشتغال
 • لیستی از مسئولیت ها

انواع مختلفی از فرمت های رزومه وجود دارد و شما باید برای ایجاد رزومه به دنبال بهترین فرمت باشید که مناسب محتوای شما باشد. فرمت رزومه خود را برای دوره های کارآموزی تغییر ندهید، زیرا این می تواند این تصور را برای کارفرمایان ایجاد کند که ارزش دوره های کارآموزی شما از سایر بخش های رزومه شما کمتر از آنچه که باید باشد، دارد.

نمونه کارآموزی در رزومه

مثال زیر از تجربه فردی با سمت متخصص رسانه های اجتماعی است که همانطور که می بینید، مسئولیت های کلیدی خود را در این رزومه در رزومه خود دارند:

 • روزانه، من برای پنج پست رسانه های اجتماعی در پلتفرم هایی از جمله فیس بوک، اینستاگرام و توییتر محتوا نوشتم و منتشر کردم. در عرض سه ماه از دوره کارآموزی، تعداد فالوورهای فیس بوک 15 درصد افزایش یافت.
 • من از Hootsuite برای پیگیری کمپین های در حال انجام و گزارش تجزیه و تحلیل هفتگی به مدیر استفاده کردم. معیارها شامل تعامل، برداشت‌ها و ارجاع‌ها بود.
 • من با مدیر رسانه های اجتماعی در کمپین آینده سازمان برای بازگشت به مدرسه همکاری کردم و سه پست مهمان از طریق تأثیرگذاران خارجی مذاکره کردم.
 • نرخ پاسخ دهی در شبکه های اجتماعی را از 50 درصد به 80 درصد افزایش دادم.

کارآموزی در رزومه

رزومه خود را مرور کنید و برای گام بعدی در جستجوی شغل خود آماده شوید

اکنون که می‌دانید چگونه یک دوره کارآموزی را در رزومه خود بگنجانید، باید روی پیشبرد جستجوی شغل خود تمرکز کنید. اگر برای سایر مراحل جستجوی کار به کمک نیاز دارید، می توانید از دیگر مقالات وبلاگ ما دیدن کنید و در مورد نکات مصاحبه، پیشنهادات شغلی و موارد دیگر اطلاعات کسب کنید. همچنین می توانید به صفحه فرصت های شغلی مراجعه کرده و رزومه آماده خود را برای آگهی استخدام ارسال کنید.