منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • میزان حقوق کارکنان در سال 1402 افزایش می یابد. حقوق چقدر افزایش می یابد؟

میزان حقوق کارکنان در سال 1402 افزایش می یابد. حقوق چقدر افزایش می یابد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
میزان حقوق کارکنان در سال 1402 افزایش می یابد. حقوق چقدر افزایش می یابد؟

با نزدیک شدن به روزها و ماه های پایانی سال، صحبت ها و گمانه زنی های زیادی درباره افزایش حقوق کارکنان به گوش می رسد. قبل از صحبت از صحبت‌ها و گمانه‌زنی‌ها در مورد میزان افزایش حقوق کارکنان، باید بگوییم که دولت در سال گذشته 10 درصد افزایش حقوق را برای کارمندان در نظر گرفت و حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان را به 5 میلیون و 600 هزار تن رساند. در این شرایط بازنشستگان و کارمندان نباید کمتر از این رقم دریافت کنند. پس از آن بود که با توجه به تورم بالا در کشور، دولت و مجلس باید برنامه ای برای افزایش حقوق کارمندان در اواسط سال در نظر می گرفتند و حقوق در آن زمان افزایش می یافت.

بر اساس پیشنهاد مجلس در خصوص افزایش حقوق مقرر شد حقوق همه بازنشستگان کشوری و لشکری ​​بین 900 هزار تومان تا دو میلیون تومان و کارکنان دولت بین 2.5 تا 3 میلیون تومان افزایش یابد که در این بین افزایش می یابد. .

اگرچه در مورد درصد افزایش حقوق در سال 1402 صحبت های زیادی شده است، اما هنوز افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان در لایحه بودجه سال آینده مشخص نشده و همچنین فرمول دقیقی برای محاسبه آن ارائه نشده است. انجام شده.

حقوق کارمندان در سال 1402 چقدر افزایش می یابد؟

در هفته های گذشته که لایحه بودجه مطرح می شد، گفته می شد دولت در این لایحه تصریح کرده است که در سال 1402 حقوق کارمندان بیست درصد افزایش می یابد. این رقم در لایحه بودجه سال 1402 نیز درج شده بود. اما در آخرین جلسه هیات دولت برای جمع بندی لایحه بودجه که در هفته سوم آذرماه برگزار شد، رقم 20 درصد از لایحه بودجه حذف شد و به همین دلیل میزان افزایش در لایحه بودجه باقی ماند. تاریکی توسط کارمندان. رئیس جمهور در جلسه هیات دولت، یک تیم دولتی را موظف کرد تا فرمولی را برای افزایش دستمزد کارکنان با توجه به «بهره وری و کیفیت کار و خدمات» ارائه کنند.

پس از اعلام رئیس جمهور مبنی بر رسیدن به فرمول افزایش، بسیاری از مسئولان گفتند که این روش افزایش اشتباه و ناعادلانه است. لطیفی رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در این خصوص گفت:

به نظر آنها کدام تجهیزات بازدهی بیشتری دارد یا کدام کارمندی که با آن هماهنگ است کیفیت و بهره وری بالاتری دارد. تکلیف بازنشستگان چه می شود؟ که دیگر در فرمول بهره وری گنجانده نشده اند. اینها سوالاتی است که باید به آنها پاسخ داده شود. ارائه فرمول های جدید برای افزایش دستمزد بدون مشارکت نمایندگان واقعی جامعه هدف، ناعادلانه و نگران کننده است.

او اضافه می کند:

طبق قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل کلیه کارکنان در حال خدمت و بازنشستگی می شود، افزایش سالانه باید متناسب با نرخ تورم باشد. دیگر مشخص نیست که این افزایش بهره وری از کجا آمده است و چقدر تبعیض حقوقی را دوباره افزایش می دهد. احتمالاً کسانی که خودکفاتر هستند بهره وری بیشتری دارند!

اگرچه افزایش 20 درصدی حقوق از لایحه بودجه حذف شده و درصد افزایش حقوق کارکنان هنوز اعلام نشده است، اما ما زمینه را برای محاسبه این 20 درصد فراهم کردیم تا به حداقل حقوق کارکنان دولت برسیم.

اگر حقوق سال گذشته کارمندان را با افزایش مصوب مجلس و در نیمه دوم سال اضافه کنیم، حداقل حقوق کارمندان باید حدود 8 میلیون تن باشد. اگر افزایش 20 درصدی دستمزد کارکنان را به این رقم در نظر بگیریم، حداقل دستمزد کارکنان دولت باید در سال 1402 حدود یک و نیم میلیون تن افزایش یابد و به رقمی نزدیک شود. 10 میلیون تومان رسیدن

آخرین کلمه

افزایش نهایی دستمزد کارمندان و بازنشستگان هنوز اعلام نشده است اما صحبت از افزایش 20 درصدی شد که خیلی ها با آن مخالف بودند و البته این رقم از لایحه بودجه پیشنهادی دولت که رفتم حذف شد. با توجه به تورم ماهانه 42.3 درصدی در کشور، بسیاری بر این باورند که افزایش 20 درصدی حقوق کفاف زندگی یک کارمند را نمی دهد و میزان افزایش حقوق باید بیش از 20 درصد باشد.

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دو زبانه را به صورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

تامین مخارج زندگی برای جدیدترین افراد اضافه شده به لیست استخدامی تهران که در کلانشهر گران قیمت زندگی می کنند، به طور فزاینده ای دشوار می شود. به نظر شما این افزایش حقوق منصفانه است؟