منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

در این مقاله قصد داریم به بررسی میانگین درآمد برنامه نویسان در کشورهای مختلف با در نظر گرفتن سابقه و زمینه کاری آنها بپردازیم.

میانگین دستمزد توسعه دهندگان نرم افزار در جهان

طبق گزارش Indeed، ایالات متحده با میانگین حقوق 106816 دلار، پردرآمدترین مهندسان نرم افزار در سال 2020 را دارد. متوسط ​​حقوق یک برنامه نویس تازه کار در ایالات متحده 101178 دلار است، در حالی که مهندسان ارشد با 6 تا 9 سال تجربه سالانه 118898 دلار دریافت می کنند.

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دوزبانه را بصورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

میانگین حقوق توسعه دهندگان نرم افزار در اروپا

طبق گزارش PayScale، بالاترین حقوق مهندسان نرم افزار در اروپا مربوط به سوئیس، نروژ و دانمارک است که به ترتیب 88773، 88773 و 66878 دلار در سال هستند.

میانگین حقوق یک مهندس نرم افزار در آلمان 55000 دلار است. در حالی که در هلند، این حقوق به 51000 دلار در سال می رسد. میانگین حقوق برای توسعه دهندگان نرم افزار در سوئد، فنلاند و فرانسه 41000 تا 45000 دلار در سال است. انگلیس با 40 هزار دلار کمترین هزینه را در بین این کشورها هنگام استخدام برنامه نویس دارد.

میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

سوئیس با 72000 دلار (PayScale) بیشترین دستمزد را برای برنامه نویسان جدید دارد. در حالی که یک برنامه نویس ارشد در این کشور 105000 دلار دریافت می کند. در آمریکا این ارقام به ترتیب 68 و 121 هزار دلار است.

بیشترین تفاوت بین حقوق یک برنامه نویس مبتدی و ارشد را می توان در کشورهای آمریکا، استرالیا، انگلیس، هلند و نیوزلند (29000 تا 34000 دلار) مشاهده کرد. فرانسه با اختلاف 14000 دلار کمترین میزان را در بین سایر کشورها دارد.

آگهی استخدام در تهران

برای مشاهده آگهی استخدام در تهران و ارسال رزومه کلیک کنید.

از نظر مهارت و دامنه، توسعه دهندگان پایتون، اندروید، iOS و جاوا اسکریپت پردرآمدترین توسعه دهندگان در ایالات متحده هستند.

میانگین حقوق توسعه دهندگان نرم افزار در ایالات متحده بر اساس صنعت

میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

علاوه بر موضوعات ذکر شده، سایت وینتالنت به مقایسه نرخ برون سپاری پروژه های نرم افزاری در بخش های مختلف و همچنین مقایسه نرخ ساعتی مهارت ها و زبان های برنامه نویسی خاص می پردازد.

در ایران طی سال های گذشته با افزایش نرخ ارز و تورم، برخی از مشاغل از درآمد کم خود گلایه مند هستند و برنامه نویسان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در این میان تعداد زیادی از برنامه نویسان به دنبال راهی برای دریافت پروژه از خارج از ایران و کسب درآمد ارزی هستند. پلتفرم فریلنسینگ WINATALENT که در حال حاضر حوزه های نرم افزاری و IT را پوشش می دهد، امکان ارتباط برنامه نویسان ایرانی با کارفرمایان و پروژه های خارجی را فراهم کرده است. با کمک این سایت مشکل دستمزد گرفتن به طور کامل حل می شود و فریلنسرها به راحتی می توانند معادل حقوق خود را دریافت کنند.