منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مهاجرت با مشاغل برنامه نویسی چگونه است؟

مهاجرت با مشاغل برنامه نویسی چگونه است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مهاجرت با مشاغل برنامه نویسی چگونه است؟

در حال حاضر برنامه نویسی یکی از پردرآمدترین و پرتقاضاترین مشاغل در سراسر جهان است. به همین دلیل، یک توسعه دهنده وب حرفه ای فرصت های بسیار خوبی برای مهاجرت شغلی خواهد داشت. چه یک برنامه نویس باشید و چه یک کدنویس حرفه ای، و صرف نظر از اینکه به چه زبان های برنامه نویسی تسلط دارید، برای مهاجرت به کشورهای دیگر، باید قوانین مهاجرت آن کشورها، بازار کار آن ها و ساده ترین آن ها را بدانید. روش های مهاجرت کاری در این مقاله شما را با روش های رایج برنامه نویسان مهاجر و نحوه مهاجرت به کشورهایی مانند کانادا، آمریکا و آلمان آشنا می کنیم.

رزومه ساز - میز
رزومه ساز - موبایل

مهاجرت برنامه نویس

مهاجرت با شغل برنامه نویسی

به طور کلی در بسیاری از کشورها اولویت استخدام افراد بومی در مشاغل مختلف است. بعد از افراد بومی اولویت استخدام افراد از کشورهای همسایه است. اما اگر در بازه زمانی حدوداً یک یا دو ماهه فرد مناسبی برای آگهی استخدام پیدا نشود، کارشناسان کشورهای دیگر مانند ایران احتمال بیشتری برای گرفتن موقعیت شغلی و سپس ویزای کار خواهند داشت.

در نتیجه برای اینکه بتوانید پیشنهادهای شغلی و ویزا در کشورهای دیگر دریافت کنید باید در بین سایت های کاریابی به دنبال موقعیت شغلی مناسب باشید. برای مهاجرت به چندین کشور، اگر بتوانید کارفرمای مناسبی برای خود پیدا کنید، می توانید به راحتی مراحل اخذ ویزا را طی کنید.

طبیعتاً هر چه رزومه قوی‌تر و سابقه کاری شما بهتر باشد، شانس بیشتری برای دریافت شغل خواهید داشت. اگر هنوز برنامه نویسی را شروع نکرده اید و می خواهید یاد بگیرید، بد نیست کمی تحقیق کنید و زبان برنامه نویسی و شاخه ای را انتخاب کنید که بازار کار بهتری در کشور مقصد شما داشته باشد. برای این کار، می‌توانید سایت‌های شغلی را مرور کنید یا از افرادی که قبلاً پیشنهادهای کاری دریافت کرده‌اند، مشاوره بگیرید.

همچنین، بهتر است قبل از صرف زمان زیادی برای دریافت پیشنهاد شغلی، در مورد این روش مهاجرتی به طور کامل تحقیق کنید. درست است که در بسیاری از کشورها یک روند کلی وجود دارد. اما هر کشوری قوانین خاص خود را دارد که باید در نظر بگیرید. بعلاوه، برای اطمینان از رسیدن به شغل مورد نظر خود، زمانی را برای نوشتن رزومه مناسب، شرکت در آزمون مهارت زبان و آماده شدن برای مصاحبه آنلاین به زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد خود اختصاص دهید.

مهاجرت برنامه نویس به کانادا

مهاجرت با شغل برنامه نویسی

کانادا دارای فهرست طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) است و برنامه نویسی یکی از مشاغل آن است. یعنی کسانی که در برنامه نویسی تخصص دارند شانس بسیار خوبی برای گرفتن ویزای کار و مهاجرت به کانادا دارند. کانادا در حال حاضر با کمبود نیروی کار مواجه است. به همین دلیل مهاجرت کاری به کانادا در بین کارگران ماهر و متخصص بسیار محبوب است.

جالب است بدانید که کانادا پس از ژاپن و آمریکا سومین کشور قدرتمند در صنعت فناوری اطلاعات است. علاوه بر این، کانادا یک کشور چند قومیتی است و مهاجران جمعیت بسیار زیادی از این کشور را تشکیل می دهند. اقتصاد پررونق کانادا و همچنین پتانسیل مهاجرت خانوادگی با ویزای کار، این کشور را به مکانی ایده آل برای کار و زندگی تبدیل کرده است.

در سیستم ضربه ای، هر گرایش برنامه نویسی با کد خاصی مشخص می شود. می توانید طبق شاخه کاری خود برای کد خاص درخواست دهید. استان های نیوفاندلند، لابرادور، پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، کبک و انتاریو بازارهای کاری عالی برای برنامه نویسان دارند.

مهاجرت به کانادا از طریق سیستم امتیاز دهی انجام می شود. داشتن مدرک دانشگاهی معتبر، داشتن سن مناسب، دانستن زبان انگلیسی یا فرانسه و داشتن مدرک آیلتس و سایر مدارک زبان انگلیسی، مهارت و تجربه کاری همسر از مواردی است که می تواند نمره شما را بالا ببرد. اگر بتوانید حداقل 67 امتیاز بگیرید و تجربه و مهارت بیشتری نسبت به رقبای خود داشته باشید، شانس خوبی برای دریافت ویزای کار خواهید داشت. شما می توانید امتیاز خود را با توجه به برنامه اکسپرس اینتری و سیستم رتبه بندی جامع کانادا (CRS) محاسبه کنید و سعی کنید امتیاز بیشتری کسب کنید.

مهاجرت برنامه نویس به آمریکا

مهاجرت با شغل برنامه نویسی

با توجه به اینکه روابط بین آمریکا و ایران پر از تنش و چالش های مختلف است، مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان چندان آسان نیست. ممکن است به نظر برسد که ساده ترین راه برای کار در ایالات متحده به عنوان برنامه نویس، گرفتن ویزای کار ایالات متحده است. اما در حال حاضر آمریکا برای ایرانیان ویزای کاری صادر نمی کند. با این حال، پس از روی کار آمدن بایدن، قانون ممنوعیت مهاجرت به آمریکا برای 13 کشور از جمله ایران لغو شده است. اما هنوز امکان گرفتن ویزای کار برای ایرانیان وجود ندارد. به همین دلیل اکثر برنامه نویسان ترجیح می دهند با اخذ ویزای تحصیلی مهاجرت کنند.

اگر می خواهید به عنوان برنامه نویس در ایالات متحده کار و زندگی کنید، باید گرین کارت ایالات متحده را دریافت کنید. اخذ گرین کارت آمریکا از طرق مختلفی امکان پذیر است. اگرچه به نظر نمی رسد که یک ایرانی بتواند کارفرمای آمریکا را برای دریافت ویزای کار دریافت کند. اما اگر می خواهید شانس خود را امتحان کنید، ابتدا باید یک کارفرما پیدا کنید.

سپس، کارفرما مجوز کار شما را دریافت می کند. سپس باید درخواست خود را به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ارسال کنید. اگر درخواست شما تایید شود، پرونده شما به مرکز ملی ویزای ایالات متحده (NVC) ارسال می شود. پس از آن می توانید مراحل اخذ ویزا را در سفارت یا کنسولگری آمریکا دنبال کنید.

راه های دیگری نیز برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اگر یکی از اعضای خانواده اصلی شما شهروند دائمی ایالات متحده باشد، می تواند به عنوان حامی شما برای دریافت کارت سبز اقدام کند. علاوه بر این، ازدواج با یک شهروند آمریکا و شرکت در قرعه کشی از دیگر راه های دریافت گرین کارت آمریکا است.

مهاجرت برنامه نویس به آلمان

مهاجرت با شغل برنامه نویسی

آلمان با اقتصاد قوی و جامعه ای پویا، فرصت های زیادی برای پیشرفت به شهروندان خود ارائه می دهد. بازار کار برنامه نویسان در آلمان عالی است. زیرا در طول سال حدود 6000 استارت آپ در این کشور ثبت شده و طبیعی است که برای ساخت و توسعه نرم افزارها و سایت های خود به افرادی نیاز دارند. میانگین درآمد برنامه نویسان در آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بیشتر است و به همین دلیل یافتن شغل در آلمان و اخذ ویزای کار می تواند موقعیت بسیار خوبی برای افراد متخصص باشد.

ساده ترین راه برای مهاجرت به آلمان به عنوان برنامه نویس، دریافت پیشنهاد شغلی است. برای این کار، باید سایت های کار آلمان را جستجو کنید و کارفرمایی را پیدا کنید که می خواهد شما را استخدام کند. سپس با این پیشنهاد شغلی می توانید برای ویزا اقدام کنید.

اگر قبل از مهاجرت به آلمان نتوانستید شغلی پیدا کنید، راه حل دیگری برای شما وجود دارد. آلمان یک ویزا به نام ویزای جستجوی کار دارد. با این ویزا که شش ماه اعتبار دارد می توانید وارد آلمان شوید و به مدت شش ماه به دنبال کار باشید. اگر موفق به یافتن کار شدید، می توانید ویزای خود را به ویزای کار آلمان تبدیل کنید. البته این ویزا شرایطی دارد. اول اینکه باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید و دوم اینکه توانایی مالی شش ماه زندگی در آلمان را داشته باشید.

مهاجرت برنامه نویسان به کشورهای دیگر

درست است که کشورهایی مانند کانادا، ایالات متحده و آلمان برای مهاجرت باز هستند و شانس خوبی برای استخدام برنامه نویس دارند. اما مشاغل در زمینه IT، علوم کامپیوتر و برنامه نویسی در سراسر جهان مورد تقاضا هستند. بنابراین لازم نیست خود را به یک یا دو کشور محدود کنید. برای مثال شرایط مهاجرت به سوئد مانند شرایط مهاجرت به آلمان است. در عین حال انگلستان تمایل زیادی به جذب نیروهای ماهر و متخصص در زمینه برنامه نویسی دارد.

میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

برنامه نویسی یکی از مشاغل مدرن است که تقریباً در سراسر جهان درآمد قابل توجهی دارد. احتمالاً به همین دلیل است که بسیاری از برنامه نویسان در ایران در خارج از ایران استخدام می کنند. درآمد برنامه نویسان در آلمان بین 2500 تا 5000 یورو در ماه متغیر است و به طور متوسط ​​هر برنامه نویس در آلمان می تواند حدود 3500 یورو در ماه درآمد داشته باشد.

در کانادا، یک برنامه نویس بسته به تجربه و توانایی های خود می تواند بین 58000 تا 80000 دلار در سال درآمد کسب کند. در انگلستان درآمد یک برنامه نویس از 27800 پوند تا 50000 پوند در سال متغیر است. طبیعی است که هر چه تجربه کاری بیشتر باشد، درآمد شما بیشتر است.

نتیجه

شاخه های مختلف برنامه نویسی وجود دارد که کار در هر یک نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد. از آنجایی که بسیاری از شرکت ها و استارت آپ ها در دنیای امروز اولویت استخدام برنامه نویسان را دارند، پتانسیل مهاجرت برای افراد دارای تخصص برنامه نویسی بسیار زیاد است. برای اینکه بتوانید با دریافت پیشنهاد کاری و ویزای کاری مناسب به کشورهای دیگر مهاجرت کنید، باید درک دقیقی از روند مهاجرت و قوانین هر کشور داشته باشید. در این مقاله نحوه مهاجرت برنامه نویسان به کشورهای مختلف مانند آمریکا، آلمان و کانادا را توضیح داده ایم تا به شما در انتخاب و استخدام برنامه نویس مناسب در خارج از ایران کمک کند.