منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مقدمه ای بر اسناد برنامه نویسی معتبر – دانش و فناوری آلموند

مقدمه ای بر اسناد برنامه نویسی معتبر – دانش و فناوری آلموند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مقدمه ای بر اسناد برنامه نویسی معتبر - دانش و فناوری آلموند

تقاضا برای توسعه نرم افزار و مهارت های برنامه نویسی روز به روز در حال افزایش است و این وضعیت به این زودی ها تغییر نخواهد کرد. کسب مدرک در زمینه توسعه وب، توسعه نرم افزار یا برنامه نویسی به شما کمک می کند تا سهم بازار را به دست آورید و موقعیت خود را در مقایسه با رقبای خود بهبود بخشید. همچنین این مدارک به شما کمک می کند تا موقعیت بهتری در کار کسب کنید.

اما ابتدا باید بدانید کدام مدارک برای مشاغل مورد نظر شما مناسب تر است. در این مقاله می خواهیم یازده مدرک معتبر برنامه نویسی را ارائه کنیم که قطعا به شما کمک می کند تا در مسیر شغلی مورد نظر خود پیش بروید. پس با ما همراه باشید.

مایکروسافت خبره Azure Developer Associate

در صنعت فناوری اطلاعات، گواهینامه مایکروسافت به عنوان یکی از معتبرترین گواهینامه ها در نظر گرفته می شود و از شهرت بالایی در بین فعالان این صنعت برخوردار است. خدمات ابری که امروزه یکی از چالش های پیش روی سازمان های تجاری است، تحت پوشش این مدرک قرار می گیرند.

گواهینامه Azure ثابت می کند که شما توانایی ساخت، مدیریت و توسعه بهترین برنامه های کاربردی وب را دارید. شرط لازم برای اخذ این مدرک، داشتن دانش اولیه در زمینه توسعه نرم افزار و فناوری های مایکروسافت می باشد.

هزینه گواهی: 165 دلار

همکار توسعه دهنده گواهی AWS

Amazon Web Services یا به اختصار AWS خدمات ابری مقیاس‌پذیری را که برای توسعه برنامه‌های وب نیاز دارید، ارائه می‌کند. مقطع کاردانی این مدرک برای مهندسان نرم افزاری است که برنامه های تحت وب را بر روی پلتفرم AWS طراحی و پیاده سازی می کنند.

هیچ پیش نیازی برای کسب این مدرک وجود ندارد، اما باید در امتحانات چند گزینه ای در زمینه مفاهیم اساسی AWS، طراحی و توسعه برنامه های کاربردی تحت ابر و امنیت و عیب یابی شرکت کنید.

توسعه دهندگان حرفه ای تر ممکن است سطح پیشرفته (سطح حرفه ای) را در این سری از گواهینامه های AWS در نظر بگیرند.

هزینه گواهی: 150 دلار

توسعه دهنده ابر حرفه ای گوگل

گوگل احتمالاً شناخته شده ترین نام در زمینه خدمات ابری است. اگر در مورد ساخت اپلیکیشن تحت سرویس های ابری گوگل جدی هستید، بد نیست در آزمون های مدرک Google Professional Cloud Developer شرکت کنید.

هیچ پیش نیازی برای حضور در این آزمون ها وجود ندارد، اما طبق پیشنهاد گوگل، شما باید سه سال تجربه در صنعت و یک سال تجربه در طراحی و مدیریت نرم افزار تحت Google Cloud داشته باشید.

هزینه صدور گواهینامه: 200 دلار

CIW توسعه وب حرفه ای

مدرک توسعه وب CIW یکی از قوی ترین و جامع ترین مسیرهای مهندسی نرم افزار است. کسب این مدرک به سرمایه گذاری قابل توجهی هم از نظر زمان و هم از نظر پول نیاز دارد، اما این سرمایه گذاری می تواند ارزش آن را داشته باشد زیرا مهارت های خود را در زمینه توسعه وب نشان می دهید.

این مدرک به سه کلاس توسعه نرم افزار حرفه ای تقسیم می شود: CIW JavaScript Specialist، CIW Database Design Specialist و CIW Advanced HTML5 and CSS Specialist.

هزینه گواهی: 150 دلار و بالاتر

Oracle Java SE

Oracle چندین گواهینامه در زمینه جاوا در سطوح Associate (سطح کاردانی)، Professional (OCP)، Master (OCM) و Expert (OCE) ارائه می دهد.

همه آزمون ها دارای سوالات چهارگزینه ای هستند و گهگاه با سوالات سناریو محور مواجه خواهید شد.

هزینه صدور گواهینامه: 95 دلار و بالاتر

Oracle Certified Professional، برنامه نویس برنامه Java EE 7

این آزمون دارای دو سطح متوسط ​​و پیشرفته برای متخصصان پلتفرم جاوا، توسعه دهندگان جاوا front-end و back-end، معماران و مهندسان نرم افزار می باشد. این امتحانات موضوعاتی مانند Java EE Architecture، Business Logic، Java Message Service API، JSP، WebSocket و غیره را پوشش می دهد. برای دسترسی به لیست کامل سوالات می توانید به وب سایت Oracle مراجعه کنید.

هزینه دریافت گواهی: 245 دلار

(ISC)2 دارای گواهینامه نرم افزار ایمن چرخه حیات حرفه ای

CSSLP که به اختصار CSSLP نامیده می شود، یک گواهی توسعه نرم افزار با تمرکز ویژه بر امنیت است. این مدرک بر مهارت های احراز هویت، مجوز و ممیزی امنیتی تمرکز دارد. این مدرک برای کسانی که می خواهند با سازمان های دولتی کار کنند مناسب است.

هیچ پیش نیازی برای دریافت گواهینامه CSSLP وجود ندارد، اما انتظار می رود که شرکت کننده در مهارت های امنیتی برنامه های کاربردی پیشرفته تخصص داشته باشد.

هزینه صدور گواهینامه: 599 دلار

آزمون صدور گواهینامه نیروی فروش

یکی از اولین تولیدکنندگان نرم افزار ارتباط با مشتری یا CRM، Salesforce است. این شرکت در حال حاضر بر روی جنبه های مختلف برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر تمرکز دارد. سطح مبتدی این تست ها تایید می کند که شما توانایی طراحی و ساخت اپلیکیشن های سفارشی و استفاده از پلتفرم Force.com را دارید.

دو تراک Platform Developer I و Platform Developer II مورد توجه مهندسین نرم افزار هستند و می توانید اطلاعات کامل در این زمینه را در وب سایت این شرکت بیابید.

هزینه صدور گواهینامه: 200 دلار

توسعه دهنده خبره اسکرام

اتحاد اسکرام یک سازمان مبتنی بر عضو است که استفاده از اسکرام را از طریق آموزش، پشتیبانی و شبکه سازی ترویج می کند. گواهینامه CSD سطح مقدماتی برای مهندسین نرم افزاری است که اصول اسکرام را درک می کنند و دانش لازم را از مهارت های مهندسی Agile دارند.

سطح حرفه ای این تست ها برای توسعه دهندگانی است که تجربه ساخت نرم افزار با استفاده از اسکرام را دارند. این شامل تمرین توسعه، ابزارهای پشتیبانی، و استفاده موثر از اسکرام در حرفه خود، مانند تست، کدنویسی و طراحی است.

هزینه صدور گواهینامه: 200 دلار

حرفه ای های مدیریت پروژه PMI

PMI یک انجمن غیرانتفاعی است که شاید بیشتر به دلیل اعتبارش در زمینه مدیریت پروژه شناخته شده است. این سازمان چندین گواهینامه از جمله PMI Agile Certified Practitioner یا ACP ارائه می دهد. این مدرک دانش شما را در مورد ابزارها و تکنیک های مدیریت پروژه تایید می کند.

این آزمون مهارت ها، دانش، تکنیک ها و ابزارهای چابک را پوشش می دهد. PMI پیوندهای قوی با دانشگاه ها دارد و به همین دلیل بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزشی دوره های خود را بر اساس این مدرک ارائه می دهند.

هزینه دریافت گواهی: 435 دلار