منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • مشاغلی که سریعترین نرخ رشد را دارند | بی استعداد

مشاغلی که سریعترین نرخ رشد را دارند | بی استعداد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مشاغلی که سریعترین نرخ رشد را دارند | بی استعداد

هنگام انتخاب مسیر شغلی و جستجوی یک شغل ایده آل، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید که یکی از مهم ترین آنها بازار کاری است که شغل مورد نظر شما در آن قرار دارد و اینکه چقدر راحت می توانید در شرکت های ارائه دهنده آن شغل استخدام شوید. مشاغل با رشد سریع ممکن است گزینه شغلی مناسبی برای شما باشد.

با توجه به اینکه بازار کار کنونی نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان آشفته است، همچنان مشاغلی وجود دارد که می توان برای آینده خوبی در نظر گرفت. در انتخاب شغل، بیشتر افراد جویای کار باید به دنبال مشاغلی باشند که به سرعت رشد کرده و در برابر رکودهای اقتصادی مقاومت بالایی داشته باشند. بنابراین، چه به دنبال تغییر شغل هستید و چه تازه وارد بازار کار شده اید، ارزش این را دارد که نگاهی به این مشاغل بیاندازید و در مورد آنها بیشتر بدانید.

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دوزبانه را بصورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

چرا دانستن کسب و کارهایی که به سرعت در حال رشد هستند مهم است؟

اگر با صنایعی با سریع ترین نرخ رشد آشنا شوید، این فرصت را خواهید داشت که با فرصت های شغلی هیجان انگیز و امیدوارکننده و آینده ای عالی در مسیر حرفه ای خود آشنا شوید. مزایای آگاهی از کسب و کارهای رو به رشد عبارتند از:

 • افزایش فرصت های شغلی
 • توانایی کار با یک شرکت موفق
 • افزایش رضایت شغلی
 • ثبات شغلی
 • حقوق و مزایای خوب
 • امکان آموزش در حین کار
 • فرصت کار در نقش های مختلف
 • فرصت پیشرفت شغلی

سریع ترین مشاغل در حال رشد

در ادامه به معرفی کسب و کارهایی می پردازیم که در سال های آینده سریع ترین رشد را خواهند داشت، اما بد نیست بدانید که این لیست جامع نیست و ممکن است در شرایط و آینده تغییر کند. ما این مشاغل را بر اساس گروه های کاری مختلف نام گذاری می کنیم. طبق پیش‌بینی‌های اداره آمار کار (BLS)، مشاغلی که بالاترین نرخ رشد را از سال 2021 تا 2031 دارند، شامل پرستاری، توسعه‌دهنده وب، نصب کننده سیستم خورشیدی و دستیار پزشک است. در زیر سریعترین مشاغل در حال رشد در صنعت سلامت و تندرستی، فناوری اطلاعات و مشاغل فنی و تکنسین آورده شده است.

مراقب باش

کسب و کار پررونق

نرخ رشد (2021-31): +46٪

الزامات آموزشی: لیسانس پرستاری

مسئولیت های پرستاران بسته به حوزه کاری آنها در بخش های مختلف بیمارستان ها و کلینیک ها متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی پرستاران وظیفه ارائه خدمات به بیماران در مراقبت های اولیه و فوری را بر عهده دارند. آنها در انواع تنظیمات پزشکی از جمله بیمارستان ها، مطب پزشکان و کلینیک ها کار می کنند.

این امکان برای پرستاران وجود دارد که به طور مستقل در بیمارستان ها، درمانگاه ها و درمانگاه ها بدون استخدام کار کنند، اما حضور آنها در کنار پزشکان اغلب ضروری است. پرستاران می‌توانند بیماری‌ها را تشخیص دهند، دارو تجویز کنند و آزمایش‌هایی را با پزشکان انجام دهند.

مدیریت در بخش پزشکی و بهداشت و درمان

نرخ رشد (2021-31): +28٪

الزامات آموزشی: مدرک لیسانس

مدیران خدمات پزشکی و بهداشتی مسئول برنامه ریزی، هدایت و هماهنگی کلیه فعالیت های افراد شاغل در حوزه مراقبت های بهداشتی هستند. آنها معمولاً کل یک مرکز، یک منطقه یا بخش بالینی یا گروهی از پزشکان را در بیمارستان ها و کلینیک ها مدیریت می کنند.

وظایف مدیران درمانی و بهداشتی معمولاً بسیار مهم است و در مدیریت مراکز درمانی بسیار تأثیرگذار است. به طور کلی در بهبود عملکرد کارکنان و تامین سلامت روان آنها نقش بسزایی دارند و از تمامی امکانات برای ارتقای کارایی کارکنان استفاده می کنند. مدیران خدمات بهداشتی و پزشکی اهدافی را برای بخش تحت مدیریت خود تعیین می کنند و اطمینان حاصل می کنند که کارکنان برای دستیابی به این اهداف گام بر می دارند. همچنین از به روز بودن امکانات نیز اطمینان حاصل می کنند.

همچنین مدیر خدمات درمانی و بهداشتی وظیفه جذب و استخدام پرسنل، نظارت بر امور مالی و امکانات، تهیه برنامه کاری، نظارت بر تهیه بودجه و ارتباط نزدیک و مستمر با کارکنان و روسای بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها را بر عهده دارد. .

دستیار دکتر

نرخ رشد (2021-31): +28٪

الزامات آموزشی: مدرک فوق لیسانس

دستیاران در کارهایی مانند معاینه، تشخیص و درمان بیماران به پزشکان کمک می کنند و دست راست پزشکان هستند. علاوه بر این، دستیاران پزشک ممکن است بیماران را در خانه ملاقات کنند تا به وضعیت سلامتی آنها رسیدگی کنند.

دستیاران پزشک زیر نظر پزشک وظیفه آموزش و مشاوره بیماران و خانواده هایشان در مورد بیماری، تجویز دارو، ارزیابی و ثبت پیشرفت بهبودی بیمار و تحقیق در مورد درمان های مختلف را بر عهده دارند.

دانشمند داده

کسب و کار پررونق

نرخ رشد (2021-31): +36٪

الزامات آموزشی: مدرک لیسانس

شغل دانشمند داده یکی از مشاغل مرتبط با شغل یادگیری ماشین است. دانشمندان داده اطلاعات مهم را از مجموعه داده های بزرگ و پیچیده استخراج می کنند. آنها از این داده ها برای اتخاذ تصمیمات هوشمندانه و آگاهانه برای کمک به سازمان ها برای بهبود عملکرد و دستیابی به اهداف خود استفاده می کنند.

انجام نظرسنجی یا جست و جوی وب برای جمع آوری داده ها یکی از اجزای اصلی کار یک دانشمند داده است. دانشمندان داده با استفاده از نرم افزار یادگیری ماشین و تجسم داده ها، داده های خام را طبقه بندی می کنند تا بتوانند یافته های خود را در قالب یک گزارش جامع به مدیران کسب و کار ارائه دهند. آنچه در مورد دانشمندان داده مهم است این است که بدانند چگونه یافته های خود را به طور مؤثر و به گونه ای که برای مخاطب عام قابل درک باشد ارتباط برقرار کنند.

تحلیلگر امنیت اطلاعات

نرخ رشد (2021-31): +35٪

آگهی استخدام در تهران

برای مشاهده آگهی استخدام در تهران و ارسال رزومه کلیک کنید.

الزامات آموزشی: لیسانس امنیت سایبری یا رشته مرتبط (مثلا لیسانس نرم افزار)

تحلیلگران امنیت اطلاعات مسئولیت تضمین امنیت اطلاعات حساس و سیستم های کامپیوتری سازمان ها را بر عهده دارند. آن‌ها شبکه‌ها را از نظر نقض امنیتی رصد می‌کنند، هرگونه حمله سایبری بالقوه را مسدود می‌کنند و بهترین راه‌حل‌ها را در صورت وقوع پیاده‌سازی می‌کنند.

تحلیلگران امنیت اطلاعات از نرم افزارهایی مانند فایروال ها و برنامه های رمزگذاری داده ها برای محافظت از اطلاعات حساس استفاده می کنند. آنها همچنین مسئول مستندسازی رویه ها و گزارش حملات هستند. تحلیلگران امنیت اطلاعات توصیه ها و پیشنهادهایی را به مدیریت یا کارکنان ارشد فناوری اطلاعات ارائه می کنند تا سطح امنیت را افزایش دهند و همچنین به سایر کارمندان کمک می کنند تا با رویه های جدید وظایف خود را ایمن تر انجام دهند. تحلیلگران امنیت سایبری زیرمجموعه ای از تحلیلگران امنیت اطلاعات هستند.

توسعه دهنده وب

نرخ رشد (2021-31): 30%

الزامات آموزشی: دیپلم یا لیسانس

توسعه وب یکی از مشاغل پرمشقت است که می توان آن را ترکیبی از مهارت های فنی و خلاقانه دانست. توسعه دهندگان وب با زبان برنامه نویسی انتخابی خود، وب سایت هایی را طراحی می کنند که نیازهای مشتریان و کارفرمایان را برآورده می کند. توسعه دهندگان وب باید بدانند که چگونه با استفاده از زبان های برنامه نویسی مانند HTML یا XML کد بنویسند. آنها باید قادر به ساخت و آزمایش برنامه های کاربردی وب سایت، رابط ها و منوهای ناوبری و همچنین همکاری با طراحان برای نهایی کردن طراحی و عملکرد وب سایت باشند.

توسعه دهندگان وب می توانند به تنهایی یا با گروهی از توسعه دهندگان روی طراحی وب سایت کار کنند. برخی از آنها تمام طراحی وب سایت را به تنهایی انجام می دهند و برخی دیگر در ایجاد اجزای خاص تخصص دارند. به عنوان مثال، توسعه دهندگان بک اند شالوده هر وب سایتی را ایجاد می کنند و توسعه دهندگان فرانت اند مسئول چیدمان و ویژگی های بصری سایت هستند.

تکنسین خدمات توربین بادی

کسب و کار پررونق

نرخ رشد (2021-31): +44٪

الزامات آموزشی: گواهی حرفه ای

تکنسین خدمات توربین بادی وظیفه نصب، نگهداری و تعمیر توربین های بادی را بر عهده دارد. اگرچه مراکز نصب و نگهداری توربین های بادی قبلاً تشکیل شده است، اما نیاز به چنین تکنسین هایی برای نصب توربین های جدید و نگهداری از توربین های قدیمی وجود دارد.

آنها قطعات و سیستم های الکتریکی، مکانیکی و هیدرولیکی توربین ها را آزمایش و عیب یابی می کنند. علاوه بر این، آنها مسئول جایگزینی تجهیزات یا قطعات فرسوده توربین ها، جمع آوری داده ها از فرآیند کار توربین ها و خدمات رسانی به سیستم های انتقال زیرزمینی هستند.

نصاب سیستم خورشیدی

نرخ رشد (2021-31): +27٪

الزامات آموزشی: دیپلم دبیرستان یا معادل آن

یک نصاب خورشیدی سیستم های فتوولتائیک (PV) را که نور خورشید را به انرژی تبدیل می کند، مونتاژ، نصب و نگهداری می کند. این سیستم ها ممکن است در محیط های تجاری، صنعتی یا مسکونی مورد نیاز باشند. برخی از آنها بر روی پشت بام ها نصب می شوند و برخی دیگر روی زمین قرار می گیرند.

نصب کنندگان سیستم های خورشیدی سیستم را بر اساس شرایط مکان و نیاز مشتریان خود تنظیم می کنند. سپس سیستم را آزمایش می کنند تا مطمئن شوند همه چیز به درستی کار می کند.

همانطور که گفتیم، مشاغلی که در این مقاله به آنها اشاره کرده ایم، مشاغلی هستند که در چند سال آینده بیشترین رشد را دارند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و همچنین تغییرات در دنیا، ممکن است مشاغل دیگری جایگزین این مشاغل شوند و لیست آگهی های استخدام برای افراد جویای کار تغییر کند. اما، در حال حاضر، می توانید برای انتخاب مسیر شغلی خود از این مشاغل ایده بگیرید.