منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مجلس طرح ساماندهی اشتغال کارکنان دولت را تصویب کرد

مجلس طرح ساماندهی اشتغال کارکنان دولت را تصویب کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مجلس طرح ساماندهی اشتغال کارکنان دولت را تصویب کرد

روز دوشنبه اول اسفندماه طرح ساماندهی به کارگیری کارکنان دولت با 173 رای موافق، 21 رای مخالف و 7 رای مخالف در مجلس تصویب شد. به این ترتیب نحوه استخدام کارگران در دستگاه های دولتی مشخص شد و نمایندگان با کلیات آن موافقت کردند. طرح ساماندهی جذب کارکنان دولت موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است که در نهایت با حضور رئیس جمهور به تصویب رسید. 223. نمایندگان

یکی از موضوعات مهم در زمان تصویب طرح، شمول شهرداری ها در این طرح است. بر اساس ماده ۲۹ قانون برنامه، شهرداری های مشمول این طرح نیز مشمول این قانون خواهند بود.

در ماده واحده این طرح آمده است:

از زمان تصویب این قانون، بکارگیری هر نوع نیروی انسانی تحت هر عنوان به صورت مستمر و تمام وقت در کلیه نهادهای موضوع ماده (29) قانون برنامه پنج ساله ششم اقتصادی، اجتماعی، اجتماعی و ایران توسعه فرهنگی جمهوری اسلامی (مصوب ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ با اصلاحات و الحاقات بعدی)، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و شرکت‌های تابعه، برگزاری آزمون به‌صورت متمرکز در سراسر کشور، صرفاً از طریق انتشار آگهی‌های عمومی و طی مراحل گزینش. .

در این طرح کلیه سازوکارهای جذب نیرو در دستگاه های اجرایی و دولتی پیش بینی شده است و تبصره های آن به شرح زیر است:

یادداشت 1- از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، انعقاد هر نوع قرارداد توسط مؤسسات موضوع این قانون برای تأمین نیروی انسانی با شرکت ها و اشخاص حقوقی غیردولتی ممنوع است.

تبصره 2- مؤسسات موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران موظفند حداکثر ظرف مدت شش ماه از تاریخ تصویب این قانون، با کارگرانی که به طور کامل کار می کنند. وقت و پاره وقت در موسسات ذیربط شاغل و با داشتن حداقل دو سال سابقه خدمت مستمر و پرداخت بیمه باید قرارداد مدت معینی منعقد نمایند.

ضوابط اجرای این تبصره ظرف سه ماه از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون توسط سازمان اداری و استخدامی کشور تهیه و برای کلیه دستگاهها و دستگاهها به تصویب هیأت وزیران و آن سازمان می رسد. سازمان های. ماده (29) قانون برنامه ششم اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران ابلاغ مي شود.

نکته 3- قرارداد کار طبق تعریف این قانون به قراردادی اطلاق می شود که سالانه توسط مؤسسه یا سازمان مربوطه برای انجام کار معینی با کارمند منعقد می شود و تابع ضوابط و مقررات قانون کار می باشد. تمدید قرارداد مذکور برای سنوات آتی منوط به تایید گزینش بلامانع است.

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دوزبانه را بصورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

تبصره 4- سوابق تمام وقت کارکنان اعم از دولتی و غیردولتی شاغل یا شاغل در مؤسسات موضوع این قانون مشروط به پرداخت کسورات مربوطه بر اساس دستورالعملی که ظرف مدت شش ماه توسط سازمان اداری و استخدامی کشور تهیه می شود. و به تصویب هیأت وزیران می رسد، سابقه بازنشستگی محسوب می شود.

تبصره 5- تخلف از مفاد این قانون جرم بوده و شخص ذینفع مشمول مجازات مقرر در ماده (598) کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (تحریم‌ها و مجازات‌های بازدارنده و الحاقیه‌های مصوب 3/2/1375 به بعد می‌باشد). اصلاحات) و به مجازات انفصال از خدمات دولتی از شش ماه تا سه سال محکوم می شود.

تبصره 6- اجرای مفاد این قانون در رابطه با مؤسسات مستقیماً زیر نظر مقام معظم رهبری منوط به اذن معظم له است.

تبصره 7- شهدا از شمول مقررات این قانون مستثنی بوده و تابع قوانین و مقررات خود می باشند.

تبصره 8- سازمان های اداری و استخدامی کشور مکلفند هر شش ماه یکبار گزارشی از نحوه اجرای این قانون تهیه و به شورای اسلامی شهر ارائه کنند.

تبصره 9- از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، تبصره ماده (17) و ماده (32) قانون مدیریت خدمات کشوری با اصلاحات و الحاقات بعدی مورخ 1397/08/07 به تصویب رسید.