منو سایت

شرایط مهاجرت برای مهندسان عمران

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شرایط مهاجرت برای مهندسان عمران

بسیاری از افراد برای کسب درآمد بهتر یا تحصیل در دانشگاه بهتر مهاجرت را انتخاب می کنند. در حال حاضر شرایط مهاجرت برای مهندسان عمران نسبتا مناسب است. اما برای اینکه بتوانید بهترین مهاجرت را داشته باشید، در مورد کشورهای مختلف به خوبی تحقیق کنید، بازار کار هر یک از آنها را بشناسید و از نحوه مهاجرت به هر کشوری آگاه باشید تا بهترین روش را انتخاب کنید. برای مهاجرت شما در این مقاله شرایط مهاجرت مهندسین عمران به ترکیه، کانادا، استرالیا، آمریکا، آلمان و دانمارک را توضیح می دهیم تا بتوانید آگاهانه تر انتخاب کنید.

رزومه ساز - میز
رزومه ساز - موبایل

مهندسی عمران و مهاجرت

اگر بخواهیم صادق باشیم، صرف نظر از مزایایی که معمولا برای مهاجرت به کشورهای مختلف بیان می شود، می توانیم معایب مهاجرت به هر کشوری را نیز در نظر بگیریم. به عنوان مثال، کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است که با سیستم بهداشتی منصفانه، سیستم آموزشی پیشرفته و فرصت های شغلی نسبتاً بالا توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت را به خود جلب کرده است. اما بخش‌های زیادی از این کشور دارای آب و هوای نسبتاً سرد و دور از ایران است و ملاقات با خانواده و دوستان پس از مهاجرت را دشوار می‌کند.

با توجه به این موضوع، مهندسان عمران بر اساس عوامل مختلفی مورد قضاوت قرار می گیرند، از فرهنگ هر کشور گرفته تا آب و هوا، کیفیت آموزش در مدارس و دانشگاه ها، نظام سلامت، وضعیت اقتصادی آن کشور و اشتغال در بخش عمران. ، و سپس باید در نظر گرفته شود. برای سفر اقدام به

خوشبختانه مهندسی عمران رشته ای است که در بازار کار بسیاری از کشورهای جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین اگر مهندس عمران هستید و قصد مهاجرت از ایران را دارید یا می خواهید در دانشگاه های دیگر کشور در رشته مهندسی عمران تحصیل کنید فرصت های زیادی در اختیار خواهید داشت. در ادامه چندین کشور را که مقاصد محبوب مهندسین عمران هستند به شما معرفی می کنیم.

اقامت مهندس عمران در ترکیه

از آنجایی که ترکیه به ایران نزدیک است و مسافران ایرانی نیازی به ویزا ندارند، بسیاری از افراد مهاجرت به ترکیه را انتخاب می کنند. فرهنگ مردم ترکیه شباهت های زیادی با فرهنگ مردم ایران دارد و افرادی که در ترکیه زندگی می کنند می توانند با کمترین هزینه به دیدن خانواده های خود در ایران بروند و یا آنها را به اقامت چند روزه در ترکیه دعوت کنند.

اگر قصد ورود به ترکیه در رشته مهندسی عمران را دارید باید شرایط خاصی را رعایت کنید. اولاً برای کار در ترکیه باید تحصیلات دانشگاهی مرتبط داشته باشید و مدرک شما باید از طریق سازمان YOK در ترکیه معادل باشد. همچنین داشتن سه سال سابقه کار مرتبط با فعالیت های ساختمانی پیش نیاز مهاجرت مهندسان عمران به ترکیه می باشد.

یکی دیگر از راه های مهاجرت به ترکیه برای علاقه مندان به رشته های عمران، تحصیل در دانشگاه های ترکیه است که به دو زبان ترکی و انگلیسی انجام می شود. شما می توانید در یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه مانند دانشگاه بایلیم آنتالیا، دانشگاه آیدین استانبول و دانشگاه اتیلیم تحصیل کنید و سپس برای استخدام تلاش کنید.

شرایط مهاجرت برای مهندسان عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا

کانادا یکی از بهترین گزینه ها در بین کشورهای دوستدار مهاجرت است. به دلیل توسعه همه جانبه در این کشور، پتانسیل اشتغال در بخش ساخت و ساز در کانادا نسبتا بالا است. بالاترین فرصت های شغلی برای مهندسان عمران در استان هایی مانند کبک، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا است.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق سیستم امتیازدهی به نام سیستم اکسپرس اینتری انجام می شود. اگر می خواهید در کانادا کار و زندگی کنید، ابتدا باید در این سیستم ثبت نام کنید. سپس بر اساس شرایطی مانند سن، سطح تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه، سابقه کاری که دارید، شرایط شغلی و مهارت های همسرتان امتیازی برای شما در نظر گرفته می شود. با کسب امتیاز بالای 67 شانس خوبی برای دریافت دعوت نامه خواهید داشت.

مهاجرت مهندسان عمران به آمریکا

بر کسی پوشیده نیست که ایالات متحده یکی از قدرتمندترین سیستم های اقتصادی جهان را دارد. به همین دلیل، مهاجرت به آمریکا یک فرصت اقتصادی عالی برای مهندسان عمران است. بسته به نوع ویزای مورد نظر، به مدارکی مانند قرارداد یا دعوتنامه کاری، منابع مالی، مدرک دانشگاهی، رزومه و مدرک زبان نیاز خواهید داشت.

مهندسی عمران یکی از رشته هایی است که بازار کار نسبتا خوبی در آمریکا دارد و کار در این رشته در آمریکا می تواند درآمد مناسبی برای شما به همراه داشته باشد. برای استخدام در ایالات متحده با مدرکی از کشور دیگر، باید مدرک خود را توسط ABET (شورای اعتباربخشی مهندسی و فناوری) تأیید کنید.

البته این امکان برای شما وجود دارد که در یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا تحصیل کنید و سپس برای به دست آوردن شغل مورد نظر خود تلاش کنید. با یافتن شغل مناسب پس از فارغ التحصیلی می توانید در مدت حدود 4 سال اقامت دائم آمریکا را دریافت کنید.

شرایط مهاجرت برای مهندسان عمران

اقامت مهندس عمران در استرالیا

تقریبا همه کسانی که قصد مهاجرت از ایران را دارند، استرالیا را یکی از مقاصد محبوب مهاجرت می دانند. زیرا استرالیا کشوری زیبا، آرام و پیشرفته است که امکانات رفاهی، اقتصادی و آموزشی بسیار خوبی را برای شهروندان خود فراهم می کند.

مهاجرت به استرالیا برای مهندسین عمران با تجربه کاری مناسب و تحصیل در دانشگاه های معتبر استرالیا امکان پذیر است. برای اینکه Engineering Australia به شما به عنوان یک مهندس عمران حرفه ای گواهی دهد، باید سه پروژه کاری واقعی و عملیاتی را که تا به حال تکمیل کرده اید در بسته ای به نام CDR ارسال کنید.

سیستم مهاجرت کاری استرالیا نیز بر اساس امتیاز است. پس از دریافت تاییدیه خود از مهندسی استرالیا، باید ببینید که چگونه در سیستم رتبه بندی ویزای کار استرالیا امتیاز کسب می کنید. سن، سوابق کاری، سوابق تحصیلی، استعداد زبانی و مهارت های همسرتان در میزان امتیازات شما موثر خواهد بود. در صورت کسب امتیاز کافی می توانید ویزای کار استرالیا را دریافت کنید.

اقامت مهندس عمران در آلمان

در میان کشورهای اروپایی، آلمان با اقتصاد قوی هدف بسیاری از مهاجران است. علاوه بر این، بسیاری از دانشجویان مایل به تحصیل در رشته مهندسی عمران در یکی از برترین دانشگاه های این کشور مانند دانشگاه فنی مونیخ یا دانشگاه اشتوتگارت هستند.

اگر شما یک مهندس عمران هستید و می خواهید در آلمان کار و زندگی کنید، باید به زبان آلمانی مسلط باشید. برای دریافت ویزای کار می توانید در بین سایت های کاریابی در آلمان جستجو کنید و رزومه خود را ارسال کنید تا در موقعیت های مختلف استخدام شوید.

در صورت داشتن تحصیلات مناسب، سن مناسب، سابقه کار و تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی قادر خواهید بود در زمینه مهندسی عمران مشغول به کار شوید. پس از گرفتن ویزای کار و 4 سال کار در آلمان، می توانید به طور دائم در این کشور زندگی کنید.

اقامت مهندس عمران در دانمارک

برای کسانی که علاقه مند به مهاجرت به اروپا هستند، دانمارک گزینه خوبی است. زیرا کسانی که می توانند پنج سال به طور مداوم در دانمارک کار کنند و شغل ثابتی داشته باشند می توانند برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند. علاوه بر این، درآمد سرانه بالا و فساد بسیار کم در دانمارک، آن را به مقصدی ایده آل برای مهاجران تبدیل کرده است.

مهاجرت کاری به دانمارک از طریق دو برنامه مهاجرتی به نام های برنامه لیست مثبت و برنامه حداقل دستمزد امکان پذیر است. برای شرکت در هر یک از این برنامه ها، باید یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت ثبت شده و رسمی در دانمارک داشته باشید. به جز پیشنهادهای شغلی، برای اقامت به مدرک علمی معتبر و دو سال سابقه کار در زمینه مهندسی عمران نیاز دارید. در عین حال باید از اداره مهاجرت دانمارک مجوز کار دریافت کند.

شرایط مهاجرت برای مهندسان عمران

نتیجه

مهندسی عمران یکی از بهترین رشته ها برای مهاجرت و تحصیل در کشورهای دیگر می باشد. کسانی که در این رشته تحصیل کرده اند می توانند با شرایط خوب برای استخدام در خارج از ایران اقدام کنند. زیرا در حال حاضر بسیاری از کشورهایی که مهاجر پذیرفته اند به نیروی کار در زمینه مهندسی عمران نیاز دارند.

انتخاب کشور مقصد به نیازها و شرایط فردی شما و امکاناتی که دارید بستگی دارد. بسیاری از کشورها مانند کانادا، ترکیه، آمریکا، آلمان و استرالیا نیروی کار در رشته مهندسی عمران می پذیرند. می توانید شرایط کار و اقامت هر کدام را بررسی کنید و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.