منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • روند استخدام و بررسی رزومه در اپل چگونه است؟

روند استخدام و بررسی رزومه در اپل چگونه است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
روند استخدام و بررسی رزومه در اپل چگونه است؟

افراد زیادی در سرتاسر دنیا تمایل دارند در غول های فناوری مشغول به کار شوند و همین امر باعث شده تا روند جذب نیرو در این شرکت ها بررسی شود و رزومه برای آنها ارسال شود. یکی از این شرکت ها اپل است، یکی از شرکت های برتر در سیلیکون ولی که به طور منظم متخصصان و نخبگان را از سراسر جهان جذب می کند.

رزومه ساز - میز
رزومه ساز - موبایل

اپل به مخفی کاری معروف است و همچنین در مراحل استخدام این شرکت است و بسیاری با برخی از زوایای استخدام این شرکت آشنایی ندارند. اما از آنجایی که این سازمان بزرگتر شده و بیش از 100000 نماینده در سراسر جهان دارد، نیاز به جذب نیرو در این سازمان افزایش یافته است و افراد زیادی فرصت کار برای این غول فناوری را دارند و تجربه بسیار خوبی است که در یک سازمان کار می کنند. شرکت های بزرگ دنیا. این مقاله نشان می دهد که از فرآیند استخدام اپل چه انتظاری باید داشت.

کار در اپل چگونه است؟

از آنجایی که اپل مانند سایر شرکت های بزرگ دارای چندین محیط کاری است، تخمین و ارزیابی محیط کاری آن آسان نیست. با این حال، اگرچه هر یک از محیط های کاری آن ممکن است محیط متفاوتی داشته باشد، یک قانون کلی برای همه آنها وجود دارد که کار برای اپل را بسیار سودآور می کند. اپل به کارمندان خود در سراسر جهان مزایای عالی، کار هیجان انگیز و یک محیط تیمی عالی را ارائه می دهد. در مقاله مهم ترین مزایای کار در اپل، می توانید با برخی از مهم ترین مزایا آشنا شوید.

اپل چه نوع مشاغلی را ارائه می دهد؟

رزومه فرآیند استخدام و بررسی در اپل

تبلیغات شغلی اپل بسیار متنوع است. برخی از این پست ها شامل طراحی، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی، عملیات و زنجیره تامین، نرم افزار و خدمات، سخت افزار، بازاریابی، عملکردهای شرکتی، فروش، توسعه کسب و کار و پشتیبانی مشتری می باشد.

در اوایل سال جاری، اپل اعلام کرد که مدل کار کارکنان از حالت داخلی به یک مدل کاری ترکیبی تغییر خواهد کرد. در حال حاضر، محدود به چند نقش از جمله کار به عنوان مشاور دورکاری در اپل است.

علاوه بر این، فروشگاه اپل برای نقش های تخصصی مانند متخصص کسب و کار، متخصص فنی و مدیر استخدام می کند.

اپل دوره های کارآموزی فناوری را برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. این دوره های کارآموزی به دانشجویان این امکان را می دهد که روی پروژه های مهم کار کنند، دانش خوبی از شرکت کار کنند و تجربه کار در اپل را کسب کنند.

همانطور که مشاهده کردید، فرصت های شغلی در اپل متنوع است، از کارآموزی گرفته تا حرفه ای و افراد با هر سطح تجربه و البته تخصص و پشتکار می توانند برای استخدام در داخل و خارج از ایران اقدام کنند.

برای اپل جابز کجا اپلای کنیم؟

هنگامی که متقاضیان برای کار در شرکت بزرگی مانند اپل آماده می شوند، باید مستقیماً به وب سایت شرکت مراجعه کنند. در وب‌سایت اپل، در بخش مشاغل، می‌توانید فهرستی از صدها موقعیت شغلی، از جمله موقعیت‌های ابتدایی، میانی و ارشد را بیابید.

از آنجایی که رقابت برای استخدام در اپل شدید است، رزومه متقاضیان و آنچه که دارند باید قوی و کامل باشد تا از سایر رقبا متمایز شوند.

یکی از موفق ترین راه ها برای درخواست کار در اپل از طریق شبکه و ارجاع است. اگر متقاضیان قبلاً فردی را می شناسند که در اپل کار می کند، درخواست معرفی از آن شخص می تواند شانس آنها را برای ورود به مرحله مصاحبه افزایش دهد.

اگر متقاضی هیچ وابستگی به کسی در اپل ندارد، باید شبکه سازی را شروع کند و اطرافیانش را از زمینه کاری خود مطلع کند. رویدادهای پردیس اپل بهترین راه برای یادگیری در مورد استخدام مدیران و فرصت های کارآموزی در شرکت است.

اپل در کاندیداهای واجد شرایط خود به دنبال چه چیزی است؟

رزومه فرآیند استخدام و بررسی در اپل

اپل در فرم استخدام آنلاین خود از متقاضیان درباره انگیزه ها و آرزوهایشان سوال می کند. این شرکت برای همکاری، نوآوری خلاق و دستیابی به بالاترین استانداردها ارزش قائل است و این موارد برای شرکتی مانند اپل بسیار مهم است. هنگام پاسخ دادن به سؤالات، متقاضیان باید مثبت نشان دهند، بر مهارت های نرم خود تأکید کنند و به ارزش های اصلی شرکت وفادار بمانند.

مهارت های نرمی که اپل به دنبال آن استارزش اصلی اپل
حیله گریبرابری و تنوع
عزمتحصیلات
کنجکاویسفارشی سازی
تمرکز تیمزیست بوم
ایده آلیسمرفتار مسئولانه
،حریم خصوصی

برای کار در اپل به چند سال تجربه نیاز دارید؟

مشاغلی مانند مهندس نرم افزار، مهندس پایگاه داده، مهندس امنیت شبکه یا مدیر علوم داده به چهار تا هفت سال تجربه مرتبط نیاز دارند. هر چه پست ارشد بیشتر باشد، تجربه بیشتری مورد نیاز خواهد بود. این همان چیزی است که در بسیاری از آگهی های جذب برنامه نویس در خارج از ایران دیده می شود و تجربه کاری در این زمینه حرف اول را می زند.

فرآیند استخدام اپل

اپل یک شرکت بزرگ است، بنابراین یافتن شغل و تعیین نحوه استخدام در اپل می تواند دشوار باشد. نه اینکه متقاضیان بتوانند برای معرفی خود وارد اپل استور شوند. از آنجایی که اپل موقعیت های زیادی را در مکان های مختلف ارائه می دهد، ساده ترین و موثرترین راه برای درخواست شغل در اپل انجام آن به صورت آنلاین است. از طریق وب سایت اپل می توانید تمامی فرصت های شغلی این شرکت را مشاهده کنید. اما فرآیند استخدام اپل شامل مراحل زیر است:

1- فرآیند درخواست

ارسال رزومه خود برای فرصت های شغلی اپل اولین کاری است که باید هنگام درخواست کار در این شرکت انجام دهید. از آنجایی که فرآیند بررسی رزومه در اپل، مانند سایر شرکت های جهان، از سیستم ردیابی متقاضیان استفاده می کند، متقاضیان برای عبور از این فیلتر باید یک رزومه مناسب ATS داشته باشند. یک فرم آنلاین برای این کار وجود دارد که نیاز به پر کردن اطلاعات مهم و اساسی دارد.

اطلاعاتی مانند سوابق تحصیلی و تجربه کاری (در صورت وجود) در این فرم جستجو می شود. فراموش نکنید، این کار باید در سایت رسمی اپل انجام شود.

علاوه بر این، متقاضیان ممکن است نیاز داشته باشند به برخی از سوالات متقاعدکننده ای که هنگام پر کردن فرم درخواست پرسیده می شود، پاسخ دهند. نمونه هایی از این سوالات متقاعد کننده عبارتند از:

 • چه چیزی شما را به سمت یافتن شغل در اپل سوق می دهد؟
 • چرا برای این نقش درخواست دادید؟

بهتر است متقاضیان پاسخ مناسب و صحیحی به این سوالات داشته باشند، زیرا این سوالات بسیار مهم هستند.

2. مصاحبه تلفنی اپل

رزومه فرآیند استخدام و بررسی در اپل

اپل پس از بررسی درخواست های آنلاین متقاضیان پس از جذب پرسنل، افراد منتخب را برای مصاحبه دور اول دعوت می کند. این یک فرصت عالی برای نامزدهای فهرست نهایی است تا مهارت ها، دانش و علایق خود را به نمایش بگذارند و خود را به عنوان واجد شرایط ترین فرد برای این پست معرفی کنند.

این مصاحبه به تشخیص اپل ممکن است از طریق تلفن نیز انجام شود. این شرکت به متقاضیان توصیه می کند که پروژه های گذشته و تجربیات آکادمیک و حرفه ای را در این مصاحبه ها بیاورند.

متقاضیان باید به دقت نقش خود در محل کار قبلی، دستاوردهای خود و روش هایی را که برای مقابله با مشکلات استفاده می کردند، توصیف کنند. این اطلاعات به برگزیدگان کمک می کند تا به سوالات این مصاحبه به درستی پاسخ دهند. برخی از سوالات مطرح شده در مصاحبه اپل عبارتند از:

 • زمانی را توصیف کنید که با تضاد بین طراحی و توسعه مواجه شدید.
 • بزرگترین چالشی که در شغل قبلی خود با آن روبرو بودید و نحوه حل آن را شرح دهید.
 • زمانی را توصیف کنید که از مهارت های رهبری خود استفاده کرده اید.
 • پروژه قبلی که روی آن کار کرده اید را شرح دهید.

3. تست سیب

پس از قبولی در مصاحبه تلفنی از فرد منتخب جهت حضور در مرکز ارزیابی شرکت دعوت به عمل می آید. این به آنها این فرصت را می دهد تا با کارمندان حرفه ای اپل تعامل داشته باشند و همچنین اطلاعات مهمی در مورد تاسیس اپل به دست آورند.

این زمان خوبی برای متقاضیان برای یادگیری نحوه کار در اپل خواهد بود. در مرکز ارزیابی، تمریناتی مانند موارد زیر ممکن است ارائه شود:

 • تمرین گروهی سیب

این تمرین توسط شرکت برای بررسی توانایی متقاضی برای کار موثر با یک تیم استفاده می شود. در طول تمرین، برخی از کارمندان اپل از نزدیک توانایی متقاضی را برای حل مشکلات به عنوان یک عضو تیم ارزیابی خواهند کرد.

بنابراین، اشتراک گذاری و بحث در مورد ایده ها در این مرحله بسیار مهم است. اما متقاضیان باید آماده کمک به دیگران برای حل مشکلاتشان باشند. در این تمرین داوطلبان باید شیوا و روان صحبت کنند و آن را بدون وقفه انجام دهند.

 • تمرین نوشتن اپل

وظیفه متقاضی در این مرحله ارائه پاسخ به یک مشکل در مطالعه موردی است که قبلاً دیده نشده است. خلاصه ای از اتفاقاتی که برای این اتفاق افتاده به فرد داده می شود. متقاضیان باید تمام اطلاعات ارائه شده در خلاصه را به دقت بررسی کنند. این به آنها کمک می کند تا سریع پاسخ دهند.

 • نقش بازی کردن را در اپل تمرین کنید

برای این تمرین، به داوطلبان بیست دقیقه فرصت داده می شود تا به صورت دو نفره روی یک موضوع کار کنند تا ببینند چگونه می توانند مجموعه ای از داده ها را تجزیه و تحلیل کنند. هر دو متقاضی باید پاسخ های خود را آماده کنند.

قسمت دوم این کار وجود دارد که بسیار جالب است. کارمندانی که با متقاضیان مصاحبه می کنند به عنوان مشتری عمل می کنند و متقاضیان نماینده کارمندان اپل خواهند بود. آنها باید مهارت های مذاکره و استدلال تحلیلی و توانایی خود را برای کار در یک تیم نشان دهند.

4. آخرین مصاحبه اپل

رزومه فرآیند استخدام و بررسی در اپل

این آخرین مرحله در فرآیند استخدام اپل است. رسیدن به این سطح بسیار خوشحال کننده است و همچنین پتانسیل متقاضیان کار در اپل را نشان می دهد.

این مصاحبه به صورت حضوری و تنها با یک کارمند اپل – مدیر یا مدیر ارشد مسئول بخشی که متقاضی برای کار در آن درخواست می کند، انجام می شود. این یک مصاحبه مبتنی بر شایستگی است و برای اطلاع از مهارت، پرشور و اشتیاق نامزد برای شغل در اپل استفاده می شود.

در این مرحله به همه افراد توصیه می شود که با آمادگی کامل در مصاحبه شرکت کنند، زیرا این آخرین مرحله قبل از شروع کار است.

مواردی که در زیر به آنها اشاره می کنیم، نکات کلیدی در مصاحبه حضوری در اپل است:

 • مصاحبه معمولا یک ساعت طول نمی کشد. گاهی اوقات، ممکن است فقط سی دقیقه طول بکشد.
 • در این مصاحبه، متقاضیان باید دلایل قوی برای اشتیاق خود برای تبدیل شدن به کارمند اپل و کار برای شرکت ارائه دهند.
 • آنها باید آماده باشند تا از مصاحبه کننده سؤالات جالبی بپرسند زیرا از آنها خواسته می شود. به عنوان مثال، آنها ممکن است در مورد مسیر شغلی خود در اپل بپرسند.

5. فرآیند نصب در اپل

پس از نهایی شدن استخدام، فرد استخدام شده مانند هر کارمند دیگری با فرآیند استخدام روبرو خواهد شد. Onboarding یکی از مهمترین فرآیندها در هر سازمانی است که در آن افراد استخدام شده در مورد شرکت و نقش آنها آموزش می بینند. کل فرآیند یک روز کامل طول نمی کشد و فقط چند ساعت طول می کشد.

چه مدت طول می کشد تا در اپل استخدام شوید؟

رزومه فرآیند استخدام و بررسی در اپل

پس از تکمیل مراحل استخدام در اپل، با فرد منتخب تماس گرفته می شود و می تواند در شرکت شروع به کار کند. زمان خاصی برای تماس های تلفنی اپل وجود ندارد. اما حتی در آن زمان، فقط چند هفته طول می کشد تا پاسخ اپل را دریافت کنید.

مراقبه: تنها متقاضیان منتخب در این شرکت با موفقیت در مصاحبه واجد شرایط خواهند بود.

آخرین کلمه

اپل مکانی است که در آن افراد می توانند مهارت های خود را توسعه دهند و با استخدام شدن به فردی موفق تبدیل شوند. این شرکت هنگام پیشنهاد کار به نامزدها بسیار محتاط است. آنها عموماً افرادی را بدون توجه به مذهب، هویت جنسی، منشاء ملی یا نژاد استخدام می کنند.

هر کسی می‌تواند با استفاده از اطلاعات ارائه شده در این مقاله، برای مشاغل اپل درخواست داده و فرآیند استخدام اپل را تکمیل کند.