منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • درآمد غیرفعال چیست؟ ، وبلاگ استعدادهای درخشان ایران

درآمد غیرفعال چیست؟ ، وبلاگ استعدادهای درخشان ایران

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
درآمد غیرفعال چیست؟ ، وبلاگ استعدادهای درخشان ایران

بسیاری از افراد درآمد غیرفعال را با درآمدزایی در هنگام خواب مقایسه می کنند، اما واقعیت این است که تعریف این مفهوم بسیار بیشتر از کسب درآمد در خواب است. اگر پول درآوردن به این راحتی بود، بسیاری از مردم به جای شمردن گوسفندان برای پر کردن جیب خود، هنگام خواب شروع به شمردن پیوندک ها می کردند.

بسیاری از افراد به غیر از درآمد و حقوق ماهانه پول اضافی دارند که آن را به دارایی، ارز دیجیتال و سهام تبدیل می کنند و از آن درآمد ماهانه و سالانه کسب می کنند. اما اگر پول کافی برای این کار ندارید، برای کسب درآمد غیرفعال علاوه بر درآمد ماهانه چه باید کرد؟

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دوزبانه را بصورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

البته برای اینکه بتوانید از سرمایه خود کسب درآمد کنید، باید زمان صرف کنید و سرمایه اولیه را بدست آورید. برای انجام این کار و کسب درآمد غیرفعال، باید یک برنامه بلند مدت داشته باشید.

در این مقاله می خواهیم در مورد معنا و مفهوم درآمد غیرفعال و همچنین راه های کسب این درآمد با شما صحبت کنیم.

درآمد غیرفعال

درآمدی که مستلزم حقوق ثابت یا تلاش کمتر از درآمد فعال است، درآمد غیرفعال نامیده می شود. این درآمد می تواند از اجاره ملک، بازار سهام یا درآمد اضافی از هر شرکتی باشد که شما به عنوان کارمند در آن شرکت ندارید.

برای کسب درآمد غیرفعال، نیازی نیست که از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر کار کنید و مانند سایر کارمندان به دنبال پول باشید. در عوض، با پول خود ملک یا دارایی می‌خرید که می‌توانید آن را برای درآمد بفروشید یا اجاره کنید. می توانید این کار را از پشت میز خود یا کنار ساحل و تعطیلات انجام دهید.

ایده های زیادی برای درآمد غیرفعال وجود دارد، از جمله نوشتن کتاب، برگزاری دوره ها، سرمایه گذاری در املاک و راه اندازی یک وب سایت برای کسب درآمد از بازاریابی وابسته.

اما هیچ یک از این فعالیت ها آنقدر منفعل نیستند. برای کسب درآمد از این ایده‌ها، باید کارهایی را از قبل انجام دهید، مانند نوشتن کتابی که قرار است بفروشید، فیلمبرداری دوره‌های آموزشی و انتخاب دارایی برای خرید. در همه این مشاغل حقوق نمی گیرید و باید منتظر بمانید تا در آینده درآمد کسب کنید.

انواع مختلف درآمد غیرفعال

درآمد غیرفعال

دو نوع درآمد غیرفعال وجود دارد. راه دستیابی به هر کدام متفاوت است و بسته به اهداف مالی شما می توان از آنها به صورت جداگانه یا با هم استفاده کرد:

  • کسب درآمد از ورشکستگی قدیمی پولی که از این طریق به دست می آورید به خاطر کاری است که قبلا انجام داده اید. نمونه هایی از این روش درآمد غیرفعال عبارتند از فروش محصولات دیجیتال، نوشتن کتاب، ساخت موسیقی یا ایجاد هر محصول پول زا دیگری.
  • پولی سازی دارایی ها در این روش معمولاً به سرمایه‌گذاری اولیه نیاز است، با روش‌های درآمدی شامل سود سهام، سرمایه‌گذاری در املاک، اجاره خانه، سود پول، سود سرمایه، وجوه متقابل و فروش فرانشیز.

تفاوت بین درآمد غیرفعال و درآمد فعال چیست؟

تفاوت اصلی بین درآمد فعال و درآمد غیرفعال در این است که درآمد فعال از طریق تلاش روزانه یا خروجی فعالیت به دست می آید. از طرفی درآمد غیرفعال نیازمند تلاش و فعالیت های اولیه است و این درآمد پس از مدتی دریافت می شود.

هر دو نوع درآمد نیاز به کار دارند و فقط در زمان بندی متفاوت هستند. فردی که ماهانه توسط یک شرکت تولید محتوا حقوق می گیرد، درآمد فعال دارد در حالی که فردی که برای وبلاگ خود محتوا تولید می کند و از آن درآمد کسب می کند، درآمد غیرفعال دارد.

درآمد فعال یک روش سنتی برای کسب درآمد است که در آن ریسک کمتر است. به عبارت ساده، شما در ازای کاری که انجام می دهید پول دریافت می کنید. اما درآمد غیرفعال می تواند کمی چالش برانگیزتر و وقت گیر باشد.

مزایای درآمد غیرفعال

اگرچه درآمد غیرفعال به شما نیاز دارد که قبلاً چیزی داشته باشید و برای آن کار کنید، اما این روش کسب درآمد مزایایی دارد که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. این مزایا عبارتند از:

1. جریان نقدی اضافی دریافت کنید

یکی از مزایای درآمد غیرفعال، توانایی ترکیب سرمایه و ثروت است. این حالت درآمد می تواند راهی اضافی برای تولید سرمایه برای ثروتمندسازی، تسریع بازنشستگی پیش از موعد و کمک به شما در زندگی در آرامش مالی باشد. اگر چندین منبع درآمد غیرفعال دارید، می توانید مطمئن باشید که درآمد فعال شما کسر نخواهد شد.

2. آزادی مالی بیشتر

درآمد غیرفعال

درآمد غیرفعال فراتر از کسب درآمد اضافی است. اگر چندین منبع درآمد غیرفعال دارید، می توانید به اندازه کافی درآمد کسب کنید تا هزینه های زندگی خود را بدون کار کردن یا تکیه بر دیگران تامین کنید. همچنین این روش کسب درآمد به شما انعطاف پذیری برای خرج کردن پول می دهد و می تواند رویاهای شما از جمله راه اندازی یک کسب و کار را محقق کند.

3. استرس و اضطراب را کاهش دهید

نداشتن پول کافی برای پرداخت قبوض منبع اصلی استرس برای اکثر مردم است. با درآمد غیرفعال می توانید به راحتی صورتحساب های خود را بدون نگرانی از تمام شدن پول پرداخت کنید. وقتی درآمد غیرفعال دارید، قدرت مالی برای مدیریت خود، زمان و دارایی هایتان دارید.

شرکت هایی که این هفته استخدام می کنند

این هفته 23 شرکت بزرگ و معتبر در حال استخدام هستند. برای مشاهده آگهی استخدام و ارسال رزومه کلیک کنید.

4. جایی برای زندگی و کار

وقتی به درآمد فعال وابسته نیستید، می توانید در هر جایی کار و زندگی کنید. درآمد غیرفعال به شما انعطاف‌پذیری در زندگی می‌دهد که سایر راه‌های کسب درآمد نمی‌توانند آن را فراهم کنند. با درآمد غیرفعال، می توانید از هر کجا کار کنید و در عین حال سبک زندگی ایده آل خود را داشته باشید. این بدان معناست که شما می توانید سفر کنید یا کارهای دیگری را که انتخاب می کنید انجام دهید.

روش های درآمد غیرفعال

راه های زیادی برای کسب درآمد غیرفعال وجود دارد. این روش ها عبارتند از:

راه اندازی کسب و کار

داشتن یک کسب و کار کوچک می تواند به شما در کسب درآمد غیرفعال کمک کند. به عنوان مثال، اگر شما یک نویسنده محتوای آزاد هستید، برای زمان خود پول دریافت می کنید، که یک فعالیت منفعل نیست.

اما اگر بتوانید از خلاقیت و نوشتن خود برای کسب درآمد غیرفعال استفاده کنید، می توانید با فروش محصولات و ایجاد محتوا برای آنها در قالب بازاریابی وابسته، درآمد کسب کنید. هنرمندان و نوازندگان می توانند با فروش حق چاپ محصولات خود به شرکت های دیگر درآمد کسب کنند. همچنین می توانید با درآمد ماهانه خود یک کسب و کار کوچک بخرید و با کمی تلاش درآمد کسب کنید.

درآمد اجاره خانه

رایج ترین شکل درآمد غیرفعال، املاک و مستغلات است. این نوع درآمد شامل خرید ملک و اجاره دادن آن به مستاجر است. برخی بر این باورند که صاحب خانه بودن منفعل است زیرا باید برای نگهداری و تعمیر خانه خود وقت بگذارید و فعال باشید.

اما می توانید این وظایف را به شخص دیگری محول کنید یا چند ساعت در ماه را صرف رسیدگی به درخواست ها و نگرانی های مستاجر کنید.

درآمد غیرفعال

سهام خصوصی

سهام خصوصی هر پولی است که شما مستقیماً در یک شرکت سرمایه گذاری می کنید که به عنوان سرمایه گذاری خطرپذیر یا سرمایه گذاری در املاک نیز شناخته می شود. این سرمایه گذاری ها اغلب به عنوان سرمایه گذاری با ریسک بالا طبقه بندی می شوند و اغلب نیاز به سرمایه بالایی دارند. در این روش، سرمایه گذاران اغلب سرمایه گذاری های خود را تا 10 سال نگه می دارند. اگر به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت هستید، این روش می تواند منبع خوبی برای درآمد غیرفعال باشد.

بازار سهم

بازار سهام یکی از ساده ترین راه ها برای کسب درآمد غیرفعال است. از آنجایی که شرکت های موجود در بازار سهام به دنبال سود هستند، سود حاصل از فعالیت های خود را بین سرمایه گذاران تقسیم می کنند. اما این روش مستلزم شناخت بازار سهم و بازار سهم است و اگر توانایی انجام این روش سرمایه گذاری را نداشته باشید، نمی توانید از آن درآمد کسب کنید و برعکس متحمل ضرر خواهید شد.

همین حالا شروع کنید و درآمد غیرفعال کسب کنید

به احتمال زیاد سرمایه ای دارید که می توانید از آن برای ایجاد درآمد غیرفعال استفاده کنید، یا حداقل مهارت یا استعدادی دارید که می توانید از آن برای کسب درآمد استفاده کنید. به یاد داشته باشید که درآمد غیرفعال مانند درآمد فعال نیازمند تلاش و فعالیت است. مقدار اولیه کار در این راه درآمد بسیار زیاد است. اگر این تلاش اولیه را انجام دهید، می توانید در درازمدت و بدون هیچ تلاشی پول بیشتری به دست آورید.