منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • حقوق کارمند بانک خصوصی و دولتی چقدر است؟

حقوق کارمند بانک خصوصی و دولتی چقدر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
حقوق کارمند بانک خصوصی و دولتی چقدر است؟

اگر کمی تاریخ را وارونه کنید، می بینید که هنگام انتخاب مسیر شغلی، بسیاری از افراد تمایل دارند که یک شغل دولتی را انتخاب کنند تا ابتدا از حقوق و مزایای خود مطمئن شوند و سپس از مزایای بازنشستگی آن بهره مند شوند. یکی از صنایع مورد علاقه و پرطرفدار در بین ایرانیان صنعت بانکداری است و خیلی ها دوست دارند به عنوان کارمند بانک مشغول به کار شوند.

در برخی از بانک ها، کارمندان از حقوق و مزایای شغلی خوبی برخوردار می شوند و همین امر باعث ایجاد رغبت در بین جویندگان کار برای کار در بانک شده است. اگر در این دسته قرار می گیرید باید قبل از هر اقدامی در مورد میزان حقوق افراد در بانک های مختلف به همراه مزایای مشاغل بانکی تحقیق کنید. در این مقاله به بررسی درآمد کارکنان بانک های خصوصی و دولتی ایرانی می پردازیم و در مورد مزایای کار در بانک صحبت می کنیم. اما جدای از این مطلب، مطلب «چگونه کارمند بانک شویم؟ می توانید به مقاله مراجعه کنید. ادامه دهید و اطلاعات خود را در این تاپیک تکمیل کنید.

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک رزومه حرفه ای دوزبانه را به صورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

حقوق کارمندان بانک دولتی

بانک‌ها در ایران به دو دسته بانک‌های خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند و هر کدام ممکن است نرخ‌های متفاوتی برای کارمندان خود داشته باشند. در ادامه به میزان پرداختی بانک های دولتی و ارزیابی میزان حقوق و دستمزد کارکنان بانک های دولتی در سال 1402 می پردازیم.

حقوق کارمندان بانک ماسک

بانک ماسکون بالاترین حقوق و دستمزد را در بین بانک های دولتی پرداخت می کند. اگرچه بانک مسکن در دو سال گذشته با ضرر و زیان مواجه بوده است، اما این موضوع تاثیری بر حقوق کارکنان این بانک نداشته و همچنان نسبت به سایر بانک های این لیست دستمزد بیشتری پرداخت می کند.

در سال 1402 متوسط ​​حقوق کارکنان بانک مسکن حدود 12 میلیون تومان است.

حقوق کارمندان بانک ملی

بانک ملی یکی از بانک های دولتی است که در مقایسه با سایر بانک ها تعداد کارکنان کمتری دارد و این در حالی است که به عنوان هفتمین شرکت دولتی با بودجه بیشتر شناخته می شود. بانک ملی در حال حاضر حدود 30000 کارمند دارد و در طول سال ها متحمل زیان شده است.

در سال 1402 متوسط ​​حقوق کارمندان پست بانکی به بیش از 11 میلیون تومان رسید.

حقوق کارکنان بانک تجارت

حقوق کارمندان بانک های خصوصی و دولتی

از حقوق و دستمزد کارکنان بانک تجارت آمار و ارقامی وجود ندارد، اما کارشناسان این حوزه میزان حقوق کارکنان این بانک دولتی را با میانگین حقوق سایر بانک‌ها برابری می‌کنند. یکی از دلایلی که میانگین حقوق کارکنان بانک تجارت با سایر بانک ها برابری می کند، عدم اشتغالزایی در این بانک است.

در سال 1402 متوسط ​​حقوق کارکنان بانک تجارت به 14 میلیون تومان رسید.

حقوق کارکنان بانک کشاورزی

با توجه به داده های به دست آمده از حقوق کارمندان بانک های بخش دولتی، مشخص شده است که حقوق کارمندان کریشی بانک نسبت به برخی از بانک ها بیشتر است. در سال 1402، بانک کشاورزی به عنوان دومین بانک پردرآمد به کارکنان خود رتبه بندی شد. این در حالی است که بانک کشاورزی از نظر تخصیص بودجه در بین سازمان های دولتی رتبه سیزدهم را دارد.

در سال 1402 متوسط ​​حقوق کارکنان بانک کشاورزی به بیش از 16 میلیون تومان رسید.

حقوق کارکنان بانک صادرات

بانک صدارت یکی از بانک های دولتی است که شرایط استخدام در آن سخت و پیچیده است و همین موضوع آگهی استخدام این بانک را زیر سوال می برد. این در حالی است که بانک مرکزی از نظر پرداخت حقوق بیشتر به کارکنان در رتبه چهارم در بین بانک های بخش دولتی قرار دارد.

در سال 1402 متوسط ​​حقوق کارکنان بانک صدارت به بیش از 13 میلیون تومان رسید.

حقوق کارمندان بانک سپه

یکی از بانک‌های استان که در سال‌های اخیر تغییرات زیادی را پشت سر گذاشته و با بانک‌های دیگر ادغام شده است، بانک سپه است. با توجه به این ادغام ها میزان اشتغال در بانک سپه افزایش یافته و نیروی انسانی بیشتری در این بانک به کار گرفته شده است. با این حال، سپ بانک در رتبه سوم در میان بانک های بخش دولتی است که بالاترین پرداخت را به کارمندان می دهد.

شرکت هایی که این هفته استخدام می کنند

این هفته 23 شرکت بزرگ و معتبر در حال استخدام هستند. برای مشاهده آگهی استخدام و ارسال رزومه کلیک کنید.

در سال 1402 متوسط ​​حقوق کارکنان بانک سپ به بیش از 15 میلیون تومان رسید.

حقوق کارمندان بانک های خصوصی

حقوق کارمندان بانک های خصوصی و دولتی

در بالا در مورد حقوق کارمندان در بانک های بخش دولتی صحبت کردیم. پیش بینی می شود حقوق کارکنان بانک های خصوصی بیشتر از حقوق کارمندان بانک های دولتی باشد. این انتظار به حق است و بانک های خصوصی به کارمندان خود پول بیشتری می دهند.

میزان پرداختی در بانک های خصوصی تا حد زیادی به وضعیت شغلی افراد بستگی دارد. اما از آنجایی که از میزان دریافتی کارکنان بانک های خصوصی اطلاعی در دست نیست، تنها می توان به بیشترین مبلغ پرداختی در بانک های خصوصی اشاره کرد.

در بین بانک های خصوصی، بانک پاسارگاد بالاترین حقوق کارکنان را دارد. میانگین حقوق کارکنان این بانک حدود 16 میلیون تن است.

مزایای شغل در بانک

کار در بانک مزایای زیادی دارد. اگر به شغل در صنعت بانکداری علاقه مند هستید، پس درخواست مشاغل بانکی می تواند یک گزینه شغلی بسیار پربار برای شما باشد. در ادامه دلایلی که می تواند منجر به انتخاب بانک برای استخدام و کار شود را فهرست می کنیم.

  • فرصت های شغلی مختلف: صنعت بانکداری یکی از بزرگترین صنایع ایران است. کار در بانک فقط به معنای کار پشت باجه نیست، بلکه می تواند به معنای کار در دفتر مرکزی و بازاریابی، منابع انسانی یا هر شغل دیگری باشد.
  • مسیرهای شغلی: از آنجایی که بانک‌ها در ایران جزو شرکت‌های بزرگ محسوب می‌شوند، همیشه این فرصت برای کارکنان بانک‌ها وجود دارد که با تلاش، جایگاه خود را ارتقا دهند.
  • فرصت های آموزشی: بانک ها به داشتن کارکنان آموزش دیده معروف هستند. بنابراین در هر نقش بانکی، مهارت‌هایی که برای انجام آن کار نیاز دارید به شما آموزش داده می‌شود، و بسیاری از این مهارت‌ها را می‌توان در مشاغل دیگر استفاده کرد، اگر تصمیم به ادامه کار داشته باشید.
  • مزایا و حقوق: دستمزدها در برخی از بانک ها به طور قابل توجهی بالاتر است و بانک های بزرگتر اغلب مزایای اضافی عالی را به کارمندان خود ارائه می دهند، مانند مراقبت های بهداشتی خصوصی و تخفیف در خرید در برخی فروشگاه ها. همچنین، کارمندان بانک اغلب می توانند پس از مدت زمان معینی از تسهیلات وام بانک خود استفاده کنند.
  • شهرت شغلی: کار در بانک معمولاً از اعتبار و امنیت شغلی بالاتری نسبت به سایر زمینه ها مانند خرده فروشی یا مد برخوردار است.

بیشتر بخوانید: چگونه کارمند بانک شویم؟

حقوق کارمندان بانک های خصوصی و دولتی

آخرین کلمه

در این مقاله در مورد درآمد کارکنان بانک های بخش خصوصی و دولتی صحبت کردیم و همچنین مزایای کار در بانک ها را توضیح دادیم. این اطلاعات به شما کمک می کند مسیر شغلی خود را با بینش بهتری انتخاب کنید و اگر قصد دارید در هر یک از این بانک ها شغلی داشته باشید، ابتدا از درآمد ماهانه کارمندان آن ها مطلع شوید. اگر کارمند بانک هستید و امتیاز کمتر یا بیشتر از این ارقام کسب کرده اید، خوشحال می شویم که رسید خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.