منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی

بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که علاقه زیادی به برنامه نویسی دارید و به عنوان مبتدی در این زمینه شناخته می شوید، نمی توانید پول و سرمایه خود را صرف دوره های گران قیمت کنید و به سراغ روش هایی بروید که قبلاً وجود نداشتند، کم هزینه باشید و سپس شما به دنیا معرفی می شوند. برنامه نویسی به روشی ابتدایی! در دنیای مدرن، یوتیوب به محبوب ترین پلتفرم برای یادگیری و آموزش تبدیل شده است. در این پلتفرم برخی از کارشناسان مجرب دانش خود را در موضوعات مختلف از جمله برنامه نویسی، کدنویسی و غیره به اشتراک می گذارند.


بیشتر بخوانید:

پس از تحقیق و تست کانال های مختلف یوتیوب، لیستی از بهترین کانال ها برای یادگیری برنامه نویسی را در این مقاله تهیه کرده ایم. این مقاله در مورد 8 کانال برتر یوتیوب است که به شما کمک می کند سفر برنامه نویسی خود را از امروز به صورت رایگان شروع کنید.

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دوزبانه را بصورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

5 کانال منتخب برتر!

از آنجایی که افراد زیادی برای تماشای این 8 کانال وقت ندارند، تصمیم گرفتیم 5 کانال برتر را در یک جدول لیست کنیم. بنابراین، در این بخش، پنج کانال برتر یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی و چرایی انتخاب آنها را فهرست کرده ایم.

خیرکانال یوتیوبدلیل انتخاب
1نینجا خالصبهترین و کامل ترین کانال یوتیوب برای برنامه نویسان
2cs dojoبهترین کانال برای مبتدیان
3زندگی لیوبابهترین کانال برای برنامه نویسان جویای کار
4علمیبهترین کانال برای کسب دانش منحصر به فرد از برنامه نویسی
5درک باناسبهترین کانال برای یادگیری برنامه نویسی خلاق

8 کانال برتر یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی

برای کسانی که می خواهند بهترین کانال های یوتیوب برای برنامه نویسی در سال 2022 را بشناسند، در اینجا لیست این کانال ها و توضیحات آنها آمده است.

1. CS Dojo

بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی

CS Dojo یک کانال YouTube است که توسط YK Sugi راه اندازی و کارگردانی شده است. قبل از راه اندازی این کانال یوتیوب، YK Sugi یک توسعه دهنده نرم افزار در گوگل بود و اکنون او یک یوتیوبر محبوب است که تجربه و دانش خود را با بینندگانش به اشتراک می گذارد. کانال او 1.85 میلیون دنبال کننده دارد که روزانه از ویدیوهای او برای تقویت خود در برنامه نویسی استفاده می کنند.

در حال حاضر YK Sugi در مجموع 9 آموزش در کانال یوتیوب خود دارد و ویدیوهای این آموزش ها موضوعات مختلفی مانند نحوه یادگیری کدنویسی، آموزش برنامه نویسی پویا و بسیاری از موضوعات فنی دیگر را پوشش می دهد.

در زیر برخی از موضوعات محبوب در کانال یوتیوب YK Sugi آمده است:

 • برنامه نویسی پویا چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟
 • آموزش پایتون برای مبتدیان
 • 5 زبان برنامه نویسی برتر برای یادگیری و استخدام در گوگل، فیس بوک، مایکروسافت و غیره.
 • چگونه کدنویسی را یاد گرفتم و در گوگل مشغول به کار شدم

نمونه‌های بالا تنها بخشی از ویدیوهایی هستند که برای مبتدیان مفید هستند. کانال CS Dojo همچنین دارای ویدیوهای زیادی است که به شما فرصت های شغلی بهتر و مهارت های ضروری برنامه نویسی را آموزش می دهد و با کمک آنها می توانید خود را برای آگهی های شغلی برنامه نویسی آماده کنید.

2. دانشگاهیان

بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی

AcademMind که توسط Maximilian Schwartzmuller و Manuel Lorenz ایجاد شده است، یکی از موفق ترین و برترین کانال های YouTube برای یادگیری برنامه نویسی است. مکس و مانوئل که این کانال را در سال 2015 تاسیس کردند، از طریق دوره های خود در این کانال، هر آنچه که مربوط به توسعه وب است را آموزش می دهند.

چه بخواهید انواع زبان های برنامه نویسی جدید را یاد بگیرید، چه بخواهید NodeJS، JavaScript یا هر زبان فنی دیگری را یاد بگیرید، Academind شما را تحت پوشش قرار می دهد. این کانال یک گزینه عالی برای برنامه نویسان مبتدی و حرفه ای است که می خواهند چیزهای جدید یاد بگیرند یا مهارت های قدیمی خود را تقویت کنند.

برخی از دوره های محبوب ارائه شده توسط دانشگاهیان عبارتند از:

 • توابع خالص و عوارض جانبی چیست؟
 • آموزش پایه Git برای مبتدیان
 • Deno چیست و آیا می توان آن را جایگزینی برای js دانست؟

مکس و مانوئل در کانال خود ویدیوهایی از آموزش های کوتاه تا دوره های کامل در مورد همه موضوعات برنامه نویسی دارند و آموزش های آنها ساده اما بسیار مفید است. جدا از این، آنها همچنین در مورد آخرین روندها در صنعت کدنویسی مانند مهارت ها، نرم افزار و غیره صحبت می کنند.

3. درک بانز

بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی

اگرچه درک باناس همیشه آماده بحث در مورد هر موضوعی در کانال یوتیوب خود است، حوزه تخصص او برنامه نویسی، موبایل و توسعه وب است. درک باناس رویکردی خلاقانه و جذاب برای آموزش یا راهنمایی افراد در زمینه برنامه نویسی دارد.

درک بانز با 1.19 میلیون مشترک، یکی از محبوب ترین کانال های یوتیوب برای برنامه نویسی است. افرادی که این مرد را در یوتیوب دنبال می کنند، ویدیوهای او را دوست دارند زیرا او یک روش آموزشی غیرمتعارف و سرگرم کننده دارد که یادگیری را برای مردم سریع و آسان می کند.

در اینجا برخی از ویدیوهایی که درک باناس برای برنامه نویسان تولید کرده است آورده شده است:

 • برنامه نویسی c++
 • برنامه نویسی پایتون
 • ریاضی در یادگیری ماشینی
 • نحوه ساخت بازی های ویدیویی

درک باناس همچنین ویدیوهای بسیار خوبی برای افراد تازه کار برنامه نویسی دارد تا اصول برنامه نویسی را بیاموزند. برای درک بهتر مباحث در برنامه نویسی، موضوعات مختلفی مانند جبر، مثلثات، دیفرانسیل و انتگرال و غیره را نیز گنجانده اند.

4. LevelUpTuts

بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی

LevelUpTuts مخفف Level Up Tutorials است و توسط Ben Schaaf و Scott Tulinski شروع شد. در این کانال، بن و اسکات آموزش هایی در مورد جنبه های مختلف برنامه نویسی و توسعه وب ارائه می دهند.

این کانال دارای دوره های برنامه نویسی مبتدی و پیشرفته و ویدیوهای کوتاه و مفید فراوان می باشد. این کانال یوتیوب بیش از 1000 ویدیو رایگان در موضوعات مختلف از جمله توسعه وب و آموزش های مختلف نرم افزار دارد.

برخی از دوره های مفید در LevelUpTuts عبارتند از:

 • چگونه می توانم ویدیوی 4K بدون افتر افکت بسازم؟
 • شهاب 1.4 + واکنش برای همه
 • بازخورد چیست؟
 • وب پک چیست؟

5. freeCodeCamp

بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی

Freecodecamp اساساً یک سازمان غیرانتفاعی است که آموزش رایگان در مورد موضوعات کدنویسی ارائه می دهد. این سازمان همچنین یک کانال یوتیوب دارد که در آن ویدیوهایی را در مورد زبان های برنامه نویسی و کدنویسی منتشر می کند.

اطلاع رسانی به کارفرمایان

در Talent Hiring Drive، رزومه های دریافتی را بررسی می کنیم و بهترین ها را به شما معرفی می کنیم.

FreeCodeCamp در مجموع 6.01 میلیون دنبال کننده در کانال YouTube خود دارد که آن را به یکی از کانال های برتر برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب تبدیل می کند. این کانال دارای دوره های زیادی برای مبتدیان و حرفه ای ها در زمینه تکنولوژی می باشد.

علاوه بر این، کانال FreeCodeCamp برای کسانی که می خواهند حقوق و درآمد خود را به عنوان برنامه نویس افزایش دهند یا فقط دوست دارند برنامه نویسی را برای سرگرمی یاد بگیرند، آموزش های رایگان دارد.

برخی از دوره های محبوب در این کانال یوتیوب عبارتند از:

 • آموزش پایتون – دوره کامل برای مبتدیان
 • آموزش پیشرفته در مورد ساختارهای داده
 • api برای مبتدیان
 • دوره کامل یادگیری جاوا اسکریپت برای مبتدیان

6. زندگی لیوبا

بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی

Luba’s Life توسط Luba Yudasyn، یوتیوبر معروف و مهندس نرم افزار سابق، تاسیس شد. او همچنین به عنوان مدیر محصول و رئیس ستاد در Airbnb و Yelp خدمت کرده است. اما اکنون لوبا کانال یوتیوب خود را دارد و آموزش های مفیدی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

یکی از زمینه هایی که لیوبا برای آن ویدئو در کانال خود منتشر می کند، حوزه فناوری است. این ویدیوها بر اساس تجربه و دانش او در این زمینه است. برخی از این دوره ها می توانند شما را برای فرصت های شغلی در این زمینه آماده کنند.

دوره های مفیدی در کانال Life of Luba وجود دارد:

 • چگونه کدنویسی را یاد بگیریم؟ پنج مرحله سریع و آسان
 • شروع به کدنویسی: کدنویسی را یاد بگیرید
 • 4 زبان برنامه نویسی برتر برای یادگیری
 • چگونه بین علوم داده و علوم کامپیوتر یکی را انتخاب کنیم؟

7. نینجا خالص

بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی

Net Ninja یکی از بهترین کانال های یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی در سال 2022 است. این کانال شامل فیلم های برنامه نویسی مبتدی، متوسط ​​و حرفه ای می باشد. علاوه بر این، دارای چندین لیست پخش است که با توجه به نیاز کاربران طراحی شده است.

این لیست پخش به موضوعات مختلف برنامه نویسی تقسیم شده است تا کاربران بتوانند مفهوم برنامه نویسی را راحت تر یاد بگیرند. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید Node.js را انتخاب کنید، می‌توانید از فهرست پخش دوره Node.js دیدن کنید، جایی که همه ویدیوهای مربوط به Node.js را از موضوعات پایه تا پیشرفته پیدا خواهید کرد.

برخی از موضوعات مهم در Net Ninja عبارتند از:

 • آموزش جاوا اسکریپت مدرن
 • آموزش فلاتر برای مبتدیان
 • دوره آموزشی Crash HTML & CSS
 • آموزش تایپ اسکریپت

8. باغ درختان

بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی

اگر کاملا مبتدی هستید و هیچ دانشی از زبان های برنامه نویسی ندارید، کانال Treehouse بهترین مکان برای شماست. Treehouse یک پلت فرم یادگیری آنلاین است که دوره های کدنویسی دارد و برای دسترسی به آن نیاز به اشتراک دارد. اما در کانال یوتیوب این پلتفرم می توانید به صورت رایگان به اصول اولیه کدنویسی دسترسی داشته باشید.

Treehouse در مجموع 357000 دنبال کننده در کانال یوتیوب خود دارد. در کنار آموزش های کد نویسی، می توانید در این کانال مطالب مفید زیادی در زمینه طراحی وب، جاوا اسکریپت، پی اچ پی، پایتون و غیره بیابید.

برخی از ویدیوهای محبوب در کانال Treehouse عبارتند از:

 • یادگیری جاوا اسکریپت – دوره کامل برای مبتدیان
 • چگونه کدنویسی را یاد بگیریم؟
 • آموزش git برای مبتدیان
 • نحوه ساخت اپلیکیشن برای اندروید به عنوان یک مبتدی
 • هر آنچه که باید در مورد یک توسعه دهنده جلویی بدانید
 • ایجاد یک رابط کاربری برای یک برنامه چت

آخرین کلمه

در این مقاله در مورد ۸ کانال یوتیوب برای آموزش برنامه نویسی صحبت کردیم. همه کانال ها گزینه های عالی برای شروع حرفه برنامه نویسی هستند. اما با این وجود، اگر در انتخاب یکی از آنها مشکل دارید، می توانید تمام این کانال ها را بررسی کنید و نکات مهم را از هر کدام حذف کنید.

با تماشای ویدیوهای این کانال ها می توانید تصمیم بگیرید که کدام کانال آموزشی برای شما بهترین گزینه است. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بهترین کانال یوتیوب را برای یادگیری برنامه نویسی پیدا کنید.

آیا کانال یوتیوب دیگری برای یادگیری برنامه نویسی می شناسید؟ نام آن را در قسمت نظرات با سایر بینندگان به اشتراک بگذارید.