منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

یادگیری یک زبان جدید همیشه یکی از چالش برانگیزترین کارها برای انجام در هر نقطه از جهان است. ولی اهمیت زبان انگلیسی به دلیل ماهیت بین المللی و کاربرد گسترده آن در بسیاری از کشورهای جهان، بسیار مورد توجه است و این زبان را به یکی از پرطرفدارترین زبان ها برای یادگیری تبدیل کرده است.

البته راه های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، اما یکی از رایج ترین و گاهی رایگان ترین راه ها گوش دادن به پادکست است. امروزه پادکست ها به یکی از راحت ترین و سرگرم کننده ترین ابزار برای یادگیری تبدیل شده اند. در واقع، هیچ راه ساده‌تری برای بهبود زبان انگلیسی از گوش دادن به پادکست‌ها وجود ندارد. این پادکست ها همچنین به شما کمک می کند تا سطح زبان خود را تعیین کنید و مهارت های انگلیسی خود را تقویت کنید.

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دوزبانه را بصورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

فواید زیادی برای پادکست های یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، اما یکی از مهم ترین آنها این است که به طور گسترده در دسترس هستند، اغلب رایگان هستند و برای افراد در هر دستگاهی قابل دسترسی هستند. بنابراین، پیدا کردن زمان برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق این پادکست آسان خواهد بود. علاوه بر این، پادکست های یادگیری زبان انگلیسی نه تنها آموزشی و آموزنده هستند، بلکه می توانند بسیار جذاب و سرگرم کننده باشند!

اگر می خواهید انگلیسی را با کمک Best یاد بگیرید پادکست های زبان انگلیسی را یاد بگیرید، باید سراغ پادکست هایی بروید که فقط به زبان انگلیسی هستند نه فارسی. اگر اولین نفر هستید، به پادکست های زبان مادری، به خصوص پادکست های آموزشی انگلیسی گوش دهید. با لهجه آمریکاییممکن است کمی مشکل باشد اما خیلی زود به آن عادت خواهید کرد.

هدف ما این است که به شما کمک کنیم بهترین پادکست های آموزش زبان انگلیسی را پیدا کنید. بنابراین در ادامه این مقاله بهترین پادکست های انگلیسی را نام خواهیم برد.

پادکست آموزش زبان انگلیسی غیر ایرانی

در این قسمت قصد داریم پادکست های غیر ایرانی آموزش زبان انگلیسی را ارائه کنیم. این پادکست ها یکی از بهترین گزینه ها برای یادگیری زبان هستند:

1. اسپرسو انگلیسی

بهترین پادکست برای یادگیری زبان انگلیسی

پادکست انگلیسی اسپرسو بهترین پادکست برای افرادی است که تازه می خواهند شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنند. اگر نمی توانید یک صفت را از یک قید تشخیص دهید یا در انتخاب زمان مناسب برای استفاده در یک جمله مشکل دارید، این پادکست شما را در مسیر درست راهنمایی می کند. هر قسمت در مورد موضوعات مختلف انگلیسی و سوالات متداول است. در دوره این پادکست، می توانید روی دستور زبان، واژگان یا گوش دادن تمرکز کنید.

2. انگلیسی Coffee Break

بهترین پادکست برای یادگیری زبان انگلیسی

پادکست انگلیسی Coffee Break یکی از پادکست های آموزشی خوب موجود در قسمت های 15 دقیقه ای است که می توانید هر روز صبح با صبحانه خود به آن گوش دهید.

مارک و جوزی هر هفته میزبان شخصی از یک کشور انگلیسی زبان هستند تا در مورد جنبه ای از زندگی در کشور یا فرهنگ خود صحبت کنند. نیمه دوم پادکست بر زبان و مضامین استفاده شده توسط گوینده تمرکز دارد. این پادکست توانایی شما را برای گوش دادن به مکالمات و همچنین موضوعات پشت آنها بهبود می بخشد.

پادکست های انگلیسی Coffee Break سرعت کمی دارند، بنابراین حتی یک مبتدی در زبان انگلیسی نیز می تواند آنها را دنبال کند.

3. پادکست انگلیسی All Ears

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

پادکست انگلیسی All Ears یکی از محبوب ترین پادکست ها برای زبان آموزان متوسط ​​است. از سال 2014، لیندزی و میشل، مجریان مشترک و معلمان زبان انگلیسی، شنوندگان خود را تشویق کرده‌اند که هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی در این پادکست روی “گفتگو، نه کمال” تمرکز کنند.

قسمت های مختلف این پادکست همه چیز را از یادگیری زبان عامیانه آمریکایی گرفته تا مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی را پوشش می دهد. همچنین یک سری پادکست کامل به آمادگی آیلتس اختصاص داده شده است.

4. پادکست انگلیسی لوک

بهترین پادکست برای یادگیری زبان انگلیسی

اگر تمرکز شما بر یادگیری زبان انگلیسی با لهجه بریتانیایی است، پادکست انگلیسی لوک ممکن است انتخاب ایده آلی برای شما باشد. این پادکست از یک رویکرد ساده و آموزشی برای جذب شنوندگان استفاده می کند و رگه هایی از طنز خشک بریتانیایی را می توان در هر قسمت مشاهده کرد.

5. پادکست داستان

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

یکی از بهترین راه‌ها برای تسلط بر زبان، یافتن محتوایی است که برای زبان مادری طراحی شده است. پادکست Stories کاملاً با این لایحه مطابقت دارد. هر قسمت از این پادکست داستانی آهسته، ساده و قابل پیگیری دارد و آن داستان می تواند درباره یک اسطوره باستانی یا بازگویی یک اسطوره واقعی باشد.

هدف این پادکست مکالمه به جای آموزش است، و آن را برای زبان آموزانی که یادگیری لغات و گرامر را با گوش دادن به داستان های به یاد ماندنی آسان تر از نشستن در کلاس درس می دانند، ایده آل می کند.

6. SEND7 (Simple English News Daily)

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

از طریق پادکست SEND7 می توانید به اخبار روزانه به زبان انگلیسی گوش دهید. SEND7 که از دوشنبه تا جمعه منتشر می شود و به عنوان Simple English News Daily نیز شناخته می شود. قسمت های این پادکست کوتاه و هفت دقیقه است و برای کسانی که سطح زبان متوسطی دارند مناسب است. گوش دادن آهسته به اخبار یک راه عالی برای تمرین مهارت های شنیداری شماست. علاوه بر این، درک محتوای این اخبار آسان است زیرا به احتمال زیاد از محتوای اخبار آگاه هستید.

شما همچنین هنگام گوش دادن به این پادکست متنی از هر قسمت را پیش روی خود دارید. بنابراین می توانید هنگام گوش دادن به پادکست مطالب را نیز بخوانید تا درک خود را آزمایش کنید.

7. انگلیسی Across the Pond

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

مطمئن نیستید که می خواهید زبانی با لهجه آمریکایی یا انگلیسی یاد بگیرید؟ پادکست English Across the Pond بهترین آموزش را برای هر دو گویش ارائه می دهد. در این پادکست دو مجری به نام‌های دان (از انگلستان) و جنیفر (از ساحل غربی ایالات متحده) حضور دارند که در مورد همه چیز از کلمات گرفته تا اصطلاحات، فرهنگ و تاریخ صحبت می‌کنند. اگر می خواهید در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت کنید، English Across the Pond یکی از بهترین پادکست ها برای شماست.

8. 6 دقیقه انگلیسی

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

نمی توان نام پادکست های بی بی سی را در لیست پادکست های آموزش زبان انگلیسی قرار داد. 6 دقیقه انگلیسی یک برنامه هفتگی است که به عنوان یک راهنما برای گذراندن یک روز به زبان انگلیسی عمل می کند و شامل قسمت های مختلف در مورد غذا، سیاست، ارز دیجیتال و هر چیز دیگری است.

9. پادکست انگلیسی استرالیایی

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

پادکست های انگلیسی استرالیایی برای تازه واردان به استرالیا و کسانی که قصد مهاجرت دارند هدف قرار می گیرد، اما همه زبان آموزان متوسط ​​تا پیشرفته می توانند از آن بهره مند شوند. هر قسمت از پادکست میزبان پیت اسمیسون است که در مورد تاریخ استرالیا، اخبار، عامیانه و نکات فرهنگی صحبت می کند.

شرکت هایی که این هفته استخدام می کنند

این هفته 23 شرکت بزرگ و معتبر در حال استخدام هستند. برای مشاهده آگهی استخدام و ارسال رزومه کلیک کنید.

10. دیلی

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

آیا می‌خواهید به جایگزین پیشرفته‌تری برای پادکست‌های یادگیری زبان انگلیسی بروید؟ The Daily یکی از پادکست های حرفه ای و پیشرفته این لیست است که توسط نیویورک تایمز تهیه و ارائه شده است. روزنامه دیلی که اغلب در بین ده پادکست برتر جهان قرار می گیرد، هر روز هفته یک خبر از سراسر جهان را پوشش می دهد.

قسمت های پادکست فقط 20 دقیقه است و توسط روزنامه برنده جایزه نیویورک تایمز مدیریت می شود.

پادکست آموزش زبان انگلیسی ایرانی

در این قسمت قصد داریم پادکست های ایرانی آموزش زبان انگلیسی را ارائه دهیم. این پادکست ها یکی از بهترین گزینه ها برای یادگیری زبان هستند:

1- پادکست آموزش زبان انگلیسی با امین

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

پادکست آموزش زبان با امین علاوه بر تمرکز بر آشنایی با گرامر و افعال یکی از بهترین پادکست ها برای یادگیری مکالمه محسوب می شود. میزبانی و ارائه این پادکست بر عهده امین جهانی است که از نکات مثبت زبان آموزی و آموزش در قسمت های مختلف آن می گوید.

این پادکست می تواند شما را با نحوه انجام مکالمه، افعال مهم و همچنین گرامر زبان آشنا کند، اما قطعا برای تسلط بر زبان انگلیسی به تمرین زیادی نیاز دارید.

۲- پادکست آموزش زبان انگلیسی Fish and Chips

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

یکی دیگر از پادکست های عالی برای آموزش زبان انگلیسی، پادکست Fish & Chips است. این پادکست توسط هادی نوری ساخته شده است و برای شما “چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟” یا “منشا زبان کجاست؟” مقدمه ای ارائه می کند و سپس به سراغ موضوعات مهم دیگری مانند گرامر می رود.

با گوش دادن به پادکست Fish & Chips می توانید خود را در مکالمه انگلیسی تقویت کنید و همچنین مهارت بیشتری در استفاده از افعال کسب کنید. هر قسمت یا فصل این پادکست 20 دقیقه است و می توانید در مسیر رفتن به محل کار یا در هنگام صبحانه و اوقات فراغت به آن گوش دهید.

3- پادکست سرزمین زبان

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

اگر می‌خواهید مکالمه را بیاموزید، پادکست‌های آموزش زبان انگلیسی Language Land ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. این پادکست تمرکز ویژه ای روی موضوعات مختلف دارد و گفتگوهایی در این موضوعات ضبط شده است. این مکالمات می تواند در مورد رستوران، مسافرت، مهمانی ها و خیلی چیزهای دیگر باشد.

مانند پادکست های خارجی SEND7، پادکست سرزمین زبان ها رونوشتی از آنچه در مقابل شما گفته می شود دارد و می توانید متن را با هم بخوانید تا درک خود را محک بزنید و مهارت های شنیداری خود را تقویت کنید. می توانید به پادکست ها گوش دهید.

این پادکست دارای دسته بندی های متنوعی نیز می باشد و می توانید از آن برای ارتقای سطح زبان خود استفاده کنید.

4- پادکست های طنز آموزش زبان انگلیسی

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

در این پادکست یادگیری زبان انگلیسی و اجزای مهم آن مانند کلمات به صورت طنز انجام می شود. تمرکز این پادکست آموزش زبان از کتاب 504 و یادگیری لغات از این کتاب است. در هر قسمت حدود 10 تا 20 کلمه آموزش داده می شود. این پادکست نیز مانند Language Earth دارای رونوشت فارسی پادکست به همراه توضیحات فارسی جملات استفاده شده است.

از آنجایی که روش کتاب 504 در آموزش زبان و لغات در این پادکست ساده و روان است، مبتدیان می توانند از این پادکست به عنوان اولین مرجع آموزشی زبان خود استفاده کنند و با لغات و مفاهیم انگلیسی آشنا شوند.

پادکست را به طور کامل همراه با تمرین گوش دهید

این روزها افراد زیادی در حال آماده شدن برای آزمون های زبان مانند تافل هستند. البته برای موفقیت در آزمون های مختلف باید خود را از قبل آماده کنید و یکی از راه های تثبیت زبان گوش دادن به پادکست هاست. علاوه بر این، افراد زیادی هستند که تازه می خواهند یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنند و نمی دانند از کجا شروع کنند. برای این دسته از افراد، گوش دادن به پادکست ها می تواند بسیار مفید باشد.

فراموش نکنید که جدا از گوش دادن به بهترین پادکست های آموزش زبان، باید روی نقاط ضعف خود نیز تمرین کرده و بیشتر تمرکز کنید.