برگزاری آزمون جامع گردشگری با همکاری مجتمع علم و فناوری BAMD و نرم افزار بومی

برگزاری آزمون جامع گردشگری با همکاری مجتمع علم و فناوری BAMD و نرم افزار بومی

برگزاری آزمون جامع گردشگری با همکاری مجتمع علم و فناوری BAMD و نرم افزار بومی

آزمون جامع گردشگری ایران با نقش مجموعه دانش بنیان «دانش و فناوری بامدات» به عنوان مجری و تامین کننده نرم افزارهای بومی، زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در روز جمعه ۲۵ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شد. بود. و شرکت مادر انحصاری ایران تورز و سفر.

گزارش کردن روابط عمومی مجتمع علم و فناوری بامر، اولین بار است که باممار آزمون جامع گردشگری را به صورت پاسخنامه در سطح کشور برگزار می کند، اما نرم افزار مورد استفاده در این آزمون قابلیت انجام عملیات جامع و جامع را دارد. تست های حساس مانند کنکور توسط باممار در سال 98 ایجاد و توسعه یافته و از آن زمان تاکنون با موفقیت در اجرای این آزمون مورد استفاده قرار گرفته است.

علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدیدی چند ساعته با حضور در حوزه آزمون تهران (دانشگاه صنعتی شریف) در گفت وگویی گفت: در این دوره که برگزار می شود. در تمامی استان ها و جزیره کیش 5455 داوطلب شرکت کردند. ،
وی افزود: استقبال از این دوره نیز نشان داد که علاقه به گردشگری و نفوذ به این بخش همچنان بالاست.

وی گفت: می خواهیم این آزمون ها تا حد امکان مهارت محور باشد. طبیعتا هر چه آموزش جامع تر و کامل تر باشد و تست ها دقیق تر باشند، موفقیت بیشتری خواهند داشت.
وی از برگزارکننده و همکارانش در دفاتر استانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و شرکت مادر ویژه ایرانگردی و جهانگردی به دلیل ابراز خرسندی از نحوه برگزاری، اطلاع رسانی و اجرای آزمون تشکر کرد.

مرتضی مطوره، رئیس هیئت مدیره بنیاد دانش BMD و مجری این رویداد، با اشاره به تفاوت های اساسی برگزاری این دوره امتحانی با دوره های قبلی گفت: تهیه و آماده سازی زیرساخت نرم افزار، ثبت نام، تهیه نسخه، طراحی سوالات، برگه های پاسخ و غیره توسط BAMD تهیه شده است. متواری با اشاره به ویژگی‌های نرم‌افزار بومی مورد استفاده برای این آزمون گفت: نرم‌افزار توسعه‌یافته بامد نه تنها تمامی مراحل و مراحل برگزاری این آزمون‌ها از ثبت‌نام تا کارنامه را مکانیزه کرده، بلکه با دقت بسیار بالایی تست شده است. Corrects This Sampler پتانسیل رقابت با نرم افزارهای مشابه خارجی را دارد و به دلیل الگوریتم های تخصصی و دقت بالا در خواندن پاسخنامه می تواند برای کنکور نیز استفاده شود.

وی گفت: بامر قابلیت و امکان برگزاری آزمون آنلاین را دارد اما در حال حاضر معاینه به صورت حضوری و پاسخنامه انجام می شود.

متواری گفت: با وجود اینکه تیم نرم افزار دانش و فناوری بامد از سال 2018 زیرساخت های نرم افزاری را برای تست جامع گردشگری فراهم کرده است، اما این اولین بار است که بامد امور اجرایی این رویداد را بر عهده دارد، بنابراین بامد اهتمام داشته است. سالها تجربه در توسعه سیستم نرم افزاری آموزش گردشگری کشور، این بار با بکارگیری رویکرد مهندسی فرآیند در مراحل اجرا، نه تنها به سطح کیفی مطلوبی در اجرا دست یافت، بلکه دانش مستقیم و نهفته را نیز انباشته کرد. مشارکت تیم BMD در اجرای کور این فرصت را برای BMD فراهم کرد تا نرم افزار را برای دوره های آینده بیشتر سفارشی کند.
وی در خاتمه گفت: برگزاری موفقیت آمیز آزمون جامع گردشگری این کشور مرهون تلاش خالصانه همکارانم در بامدات، همراهی و همدلی بی دریغ مدیران ارشد و کارشناسان شرکت مادر ویژه ایرانگردی و جهانگردی و جهانگردی است. پژوهشگاه وزارت گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، راهنمای علمی مدیریت دفتر برنامه ریزی و آموزش بوده و از همه این عزیزان کمال تشکر را دارم.

آن را به اشتراک بگذارید

خروج از نسخه موبایل