منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • ایده هایی برای تیم سازی وبلاگ استعدادهای درخشان ایران

ایده هایی برای تیم سازی وبلاگ استعدادهای درخشان ایران

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایده هایی برای تیم سازی وبلاگ استعدادهای درخشان ایران

اصطلاح تیم سازی آنقدر که به نظر می رسد پر زرق و برق نیست و در واقع بسیاری از ما وقتی آن را به عنوان یک وظیفه می بینیم دچار استرس و ناراحتی می شویم. اما خبر خوب این است که راه های زیادی وجود دارد که این سفر طولانی و طاقت فرسا را ​​آسان تر و لذت بخش تر می کند.

کارفرما - موبایل
کارفرما - رومیزی

به عنوان یک مدیر، اولویت بندی تیم سازی نه تنها برای شما مفید است، بلکه بسیار مهم است. ساخت تیم بیش از یک ناهار رایگان یا فرصتی برای کارمندان برای استراحت از کارهای روزمره ارزش دارد. با سازماندهی فعالیت های تیم سازی، می توانید بر روحیه کارکنان، بهره وری، حفظ و نگهداری و موارد دیگر تأثیر مثبتی داشته باشید. این تاثیر فقط لحظه ای نیست و یک روش دائمی است.

در این مقاله در مورد اهمیت تیم سازی و راه های خلاقانه و منحصر به فرد صحبت خواهیم کرد که از طریق آنها می توانید به تیم خود کمک کنید تا به عنوان یک واحد منسجم کار کند.

ارزش گنجاندن تیم سازی در سبک مدیریت

ایده هایی برای تیم سازی

کار تیمی به شما کمک می کند تا سریعتر به اهداف و رویاهای تیم برسید، اینطور نیست؟ اما وقتی تیم احساس نارضایتی، نارضایتی و دوری می کند، می تواند بر عملکرد کارکنان تأثیر منفی بگذارد و حفظ کارمندان را به چالش بکشد. به همین دلیل است که مدیران باید تیم سازی را در اولویت قرار دهند. برخی از تحقیقات و نظرسنجی های مدیران مشخص کرده است که اکثر مدیران علاقه مند به یادگیری در مورد تیم سازی هستند، بنابراین 50 درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی، تیم سازی را موضوع اصلی و مورد علاقه خود در مدیریت ارزیابی کردند.

در حالی که تیم‌های منابع انسانی و عملیات اغلب تیم‌سازی را به روش قدیمی انجام می‌دهند، این تنها مسئولیت منابع انسانی نیست که به کارکنان شما در برقراری ارتباط و تعامل کمک کند. استفاده از روش های تیم سازی و تیم سازی کاملا به مدیران بستگی دارد. وقتی مدیریت و رهبری خود را در سازمان نشان می دهید و تیم سازی را در اولویت کار خود قرار می دهید، به تیم خود نشان می دهید که چقدر برای آنها و یکدیگر اهمیت دارید.

اما وقتی تیم سازی را به طور منظم در زندگی کاری خود بگنجانید چه اتفاقی می افتد؟ محققان دریافتند که در تیم‌هایی با شیوه‌های موفق تیم‌سازی، 55 درصد فرهنگ به اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی و کارهایی که خارج از محل کار انجام می‌دهند و 72 درصد احترام متقابل را در بین هم تیمی‌ها نشان دادند.

نکات تیم سازی در محل کار

ایده هایی برای تیم سازی

قبل از ایجاد یک برنامه تیم‌سازی، مهم است که یک قدم به عقب برگردید و تصویر بزرگ‌تری از تیم‌سازی را در نظر بگیرید: چرا اکنون روی تیم‌سازی تمرکز کرده‌اید و آیا رویکرد شما در تیم‌سازی نیازهای مختلف کارمندانتان را برآورده می‌کند؟ هنگام شروع فرآیند تیم سازی، این و سایر نکات مهم را در نظر داشته باشید.

 • اهداف خود را مشخص کنید: به گفته انجمن روانشناسی آمریکا، هدف از استفاده از تیم سازی، بهبود روش کار تیم ها، تقویت روابط بین فردی در سازمان، شفاف سازی نقش ها و توسعه مهارت های حل مسئله گروهی است. تصمیم بگیرید که آیا فرآیند تیم سازی شما به شما در دستیابی به این اهداف کمک می کند (یا ممکن است هدف دیگری داشته باشید)، یا می خواهید تیم خود را با انجام فعالیت های تیم سازی به تنهایی سرگرم نگه دارید. برای این کار نیازی به تعیین هدف برای این کار ندارید.
 • ساخت تیم را به یک فعالیت اختیاری بین تیم ها تبدیل کنید: یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که وقتی فعالیت‌های تیم‌سازی در سازمان‌ها اجباری یا بیش از حد بود، شرکت‌کنندگان این فعالیت را اتلاف وقت می‌دانستند. به همین دلیل، برخی از فعالیت های تیم سازی را اختیاری کنید و به اعضای تیم در فعالیت هایی که با هم انجام می دهید حق انتخاب بدهید.
 • بین جلسات تیم سازی استراحت کنید: پس از یک جلسه موفقیت آمیز تیم سازی، بسیاری از افراد وسوسه می شوند که به راه خود ادامه دهند و دور دیگری از تیم سازی را پشت سر بگذارند. در عوض، می توانید یک فاصله یک ماهه بین جلسات تیم سازی در نظر بگیرید. (یک نظرسنجی از 1000 کارمند تمام وقت نشان داد که اکثر پاسخ دهندگان فعالیت های ماهانه تیم سازی را به فعالیت های هفتگی یا فصلی ترجیح می دهند.)
 • بگذارید نقاط قوت هر فرد بدرخشد: هیچ دو نفری نقاط قوت و ضعف یکسانی ندارند. به همین دلیل، انتخاب متفاوت آنها هنگام سازماندهی و برنامه ریزی فعالیت های تیم سازی ضروری است تا هر یک از اعضای تیم فرصتی برای نمایش استعدادهای منحصر به فرد خود داشته باشند.
 • به تنوع توجه کنید: مطمئناً برای هر عضو تیم سازنده فرصتی وجود دارد که بدرخشد. اما وقتی صحبت از فعالیت های تیم سازی می شود، چه چیزی مهمتر از تیم سازی است؟ در طول تیم سازی باید به تنوع فکر کنید و آن را در تیم خود بگنجانید. قبل از برنامه ریزی جلسه بعدی تیم سازی خود، در نظر بگیرید که آیا همه اعضای تیم شما می توانند بر اساس محل کار، سن و علایق و نگرانی های خود شرکت کنند یا خیر. در واقع این موضوعی است که در استخدام نیز بسیار مهم است.

7 ایده منحصر به فرد برای تیم سازی

ایده هایی برای تیم سازی

فرایند تیم سازی نیازی به احساس ناخوشایند، خسته کننده یا کاملاً خسته کننده برای اعضای تیم ندارد. در ادامه، چند ایده خلاقانه برای تیم سازی حضوری، از راه دور و ترکیبی ارائه خواهیم کرد:

 • انتخاب موضوعاتی که بی فایده به نظر می رسند: به جای اینکه افراد را در تیم جمع کنید و به موضوعاتی بروید که برای همه اعضای تیم خسته کننده است و علایق آنها را از بین می برد، تیم خود را بر روی تعدادی از موضوعات مختلف مانند دهه 60، اسکار، هری پاتر یا هر کس دیگری بسازید. فرصت انتخاب فیلم یک جلسه تیم سازی
 • راز قتل: در این روش تیم‌سازی، شرکت‌کنندگان که بیشتر آنها از راه دور کار می‌کنند، به تیم‌هایی تقسیم می‌شوند که وظیفه آنها یافتن سرنخ‌ها و پرونده‌های قتل با هدف حل موفقیت‌آمیز یک پرونده خیالی با همکاری سایر اعضای تیم است.
 • تعامل و تعامل اجتماعی: جلسات زوم بدون ساختار و خسته کننده را که برای شناخت بهتر اعضای تیم برگزار می شود، فراموش کنید. از طریق طیف وسیعی از موضوعات چالش برانگیزتر مانند این، می توانید اعضای تیم و اعضای تیم را با یکدیگر بهتر بشناسید.
 • وسط ناکجا آباد: اگرچه این بازی چندان شبیه تیم سازی به نظر نمی رسد، اما راهی سرگرم کننده برای کشف تخیل هر فرد است. ایده بازی: همه شما در یک کوه پوشیده از برف گیر افتاده اید و هدف شما این است که به صورت گروهی زنده بمانید تا زمانی که بتوانید فرار کنید.
 • کلاس های آشپزی و شیرینی پزی: هیچ چیز مثل غذاهای خوشمزه مردم را دور هم جمع نمی کند. چه به صورت مجازی و چه حضوری، آشپزی، پخت و تزئین کوکی ها و کیک ها، یا تهیه اسموتی به صورت تیمی راهی عالی برای ایجاد یک اشتیاق مشترک است.
 • چالش ساخت لگو: بازگشت به ورزش های قدیمی و رقابت سالم می تواند تیم شما را سرحال و پرانرژی کند. در این روش تیم سازی فقط می توانید با لگو یک برج بسازید و از هیجان این روش لذت ببرید تا با علایق اعضای تیم بیشتر آشنا شوید.

ایده هایی برای تیم سازی

آخرین کلمه

فعالیت های تیم سازی به مدیران کمک می کند تا عملکرد کارکنان و تعامل آنها با یکدیگر را بهبود بخشند. اما، مزایای تیم سازی بسیار بیشتر از این است. وقت گذاشتن برای اعضای تیم برای ارتباط با یکدیگر به روش های معنادار، سرگرم کننده و خلاقانه می تواند روحیه کارکنان، رضایت شغلی و حفظ را افزایش دهد.

جشنواره پایان فصل کارفرما: 20٪ تخفیف، تبلیغات نامحدود، دوره استفاده طولانی

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید