منو سایت

افزایش حقوق سربازان برای 1402

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افزایش حقوق سربازان برای 1402

یکی از بخشهای مهم در بحث حقوق و مزایا، سربازان است. در لایحه بودجه امسال نیز از افزایش درآمد سربازان صحبت شده است و این افزایش در سال 1402 به دلیل عوامل مختلف شامل حقوق سربازان می شود.

حداقل دستمزد سربازان در سال 1402

در حال حاضر و بر اساس ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح در بهار 1401 حداقل حقوق سربازان 2 میلیون و 520 هزار تومان و با توجه به گزینه های ازدواج، تحصیلات، درجه، بومی یا غیر بومی است. و عملیات منطقه خدماتی به بیش از 4 میلیون تن افزایش یافته است.

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دوزبانه را بصورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

محسن دهنوی نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1402 از تصویب این کمیسیون برای افزایش حقوق سربازان در سال 1402 خبر داد و گفت: حداقل حقوق ماهانه سربازان مجرد در سال آینده 4 میلیون و 800 هزار تومن و سرباز متاهل 7 میلیون و 200 هزار تومان به این ترتیب حقوق جذب شدگان در سال 1402 کمتر از 4 میلیون و 800 هزار تن نخواهد بود.

با توجه به داده های اعلام شده می توان نتیجه گرفت که در سال 1402 حقوق سربازان نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته و عواملی مانند وضعیت تأهل، رتبه، تعداد فرزندان و ناحیه خدمت سربازان در افزایش آن تأثیر زیادی داشته است. است. از حقوق آنها

بر این اساس میزان حقوق دریافتی سربازان مجرد در سال 1402 از 60 به 75 درصد و این رقم برای متاهلین تا 90 درصد افزایش می یابد.

نحوه محاسبه حقوق نظامی در سال 1402

افزایش حقوق سربازان برای 1402

همانطور که گفتیم عوامل مختلفی در تعیین دستمزد سربازان موثر است. درآمد سربازان بسته به رتبه، وضعیت تأهل، تحصیلات و موقعیت جغرافیایی محل خدمت متفاوت است. علاوه بر این، حقوق و دستمزد سربازان مأمور از سازمان‌های مختلف نیز ممکن است متفاوت باشد، اما به طور کلی به چیزی نزدیک است که سربازان عادی دریافت می‌کنند.

در ادامه به بررسی این عوامل و بررسی تاثیر آنها بر حقوق سربازان می پردازیم.

تأثیر آموزش بر پرداخت سربازی

تحصیلات یکی از مهم ترین عوامل در تعیین دستمزد همه است و این امر در مورد سربازان نیز صدق می کند. مثلاً یک سرباز با مدرک فوق لیسانس بیشتر از یک سرباز دیپلم درآمد دارد. اما در کل یک نفر با مدرک تحصیلی پایه در سال 1402 کمتر از 4800000 تومان نمی گرفت.

تأثیر درجه بر حقوق سربازی

هر چه یک سرباز تحصیلات بیشتری داشته باشد، درجه او بالاتر می رود. علاوه بر این، افزایش درجه سربازان تأثیر مستقیمی بر درآمد آنها دارد.

محسن دهنوی نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت:

حقوق سربازان نیز بر اساس لایحه متناسب با حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری ​​و کشوری افزایش یابد. علاوه بر این، از آنجایی که طبق قانون، یک سرباز باید حداقل 60 درصد حقوق کارمند را دریافت کند، حقوق سربازان نیز باید افزایش یابد.

تأثیر بخش خدمات بر پرداخت سربازی

قوانین خدمات رسانی در مناطق مرزی با آب و هوای نامساعد منحصر به فرد است و به عنوان مثال مدت زمان خدمت در این مناطق نسبت به سایر مناطق کوتاهتر است. اما یک چیز دیگر برای خدمت در این مناطق این است که سرباز در این مناطق حقوق بیشتری می گیرد.

آگهی استخدام در تهران

برای مشاهده آگهی استخدام در تهران و ارسال رزومه کلیک کنید.

به طور کلی مناطق خدمت سربازی به دو دسته کلی مناطق عمومی و مناطق عملیاتی با ضریب قانونی بالاتر برای مناطق عملیاتی تقسیم می شوند. اما در کل یک نفر با مدرک تحصیلی پایه در سال 1402 کمتر از 4800000 تومان نمی گرفت.

تأثیر نظم بر حقوق نظامی

دستمزد و حقوق سربازان مأمور از سازمان های مختلف نیز می تواند متفاوت باشد، اما به طور کلی به چیزی نزدیک است که سربازان عادی دریافت می کنند.

تأثیر ازدواج بر حقوق سربازی

ازدواج یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در میزان حقوق و دستمزد کارمندان و سربازان است. این ویژگی همچنین با وجود فرزند تغییر می کند. طبق قوانین پرداخت جانبازان، اگر یک فرد ثبت نام شده دارای فرزند باشد، برای هر فرزند کمک هزینه ازدواج اضافی دریافت می کند. سربازان متاهل مزایای بیشتری دریافت می کنند، از جمله:

  • حقوق بیشتر
  • کسر خدمت
  • اعتبار فرزند برای کسر خدمات
  • مرخصی اضافی: 30 روز در سال، معادل 2.5 روز در ماه
  • خدمات در شهر محل زندگی همسر یا در حومه شهر
  • اولویت دریافت سفارش
  • اولویت آموزش مهارتی (فنی و حرفه ای)

آیا لغو خرید ارتش باعث افزایش حقوق سربازان نمی شود؟

افزایش حقوق سربازان در سال 1402

با توجه به افزایش حقوق سربازان در سال آینده، این موضوع مطرح می شود که آیا انصراف از خرید سربازان می تواند تاثیری در این افزایش حقوق داشته باشد؟ این در حالی است که صحبت ها و شنیده ها حاکی از آن است که محل فروش نظامی منابع مالی برای حقوق 1402 سرباز تامین می کند.

اما به گفته مسوولان، احتمال افزایش حقوق جوانان در سال آینده منتفی نیست و از اردیبهشت ماه افزایش حقوق سربازان بر حقوق آنان اعمال می شود. به گفته مسئولان، تبصره ۷ بودجه برای حقوق سربازان پیش بینی شده است و فروش سربازان ربطی به تامین منابع ندارد.