منو سایت

افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1402

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1402

بسیاری از افراد به امید یک دوران بازنشستگی راحت و آرام به دنبال شغل می گردند و برای این منظور در شرکت هایی که بالاترین حقوق را برای آنها دارند به دنبال استخدام می گردند. یکی از مهمترین دلایل آنها جمع آوری ثروت برای زندگی راحت در دوران بازنشستگی است، زیرا ممکن است حقوق بازنشستگی هزینه های زندگی آنها را پوشش ندهد.

بحث حقوق یکی از بحث های داغ هر ساله در ماه های پایانی سال است و صحبت از بازنشستگان و در این بین حقوق آنها زیاد است. بازنشستگان در این سال‌ها به دلیل میزان هزینه‌هایشان و حقوق کم‌شان در کانون توجه قرار گرفته‌اند و بسیاری در بحث حقوق‌شان با حاشیه‌سازی مواجه شده‌اند.

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دوزبانه را بصورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

امسال خیلی ها منتظرند ببینند بازنشستگان و مستمری بگیران کشور چه عایدی می کنند. با توجه به اینکه حقوق بازنشستگان نیز مانند شاغلان در پایان سال اعلام می شود، منتظر هستیم تا ببینیم امسال چه رقمی برای بازنشستگان به تصویب مجلس می رسد.

حقوق بازنشستگان سال 1402

بر اساس اخبار منتشر شده در سلری ایران، دولت لایحه بودجه را در مجلس ارائه کرده است تا پس از بررسی، رقم نهایی حقوق و دستمزد مشخص شود. لایحه بودجه سال 1402 در دی ماه و با تاخیر دولت به مجلس آورده شد و در این لایحه بودجه 5261 هزار میلیاردی برای بازنشستگان با 40 درصد افزایش نسبت به سال قبل در نظر گرفته شده و از نظر فنی ثابت شده است. ، لایحه افزایش سن “بازنشستگی” را مورد بحث قرار می دهد.

بر اساس تبصره 12 بند 1 لایحه بودجه 1402 حقوق بازنشستگان، نیروهای خدماتی و مشترکین صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری ​​و سایر صندوق های بازنشستگی متعلق به دستگاه های اجرایی متوسط ​​است. 20 درصد افزایش مشخص می شود که پس از اعمال این افزایش، حقوق مستمری بگیران، مشمولان وظیفه و مشمولین صندوق بازنشستگی مذکور به نسبت سنوات قابل قبول خدمت محاسبه می شود. نه کمتر از 63 میلیون ریال (6 میلیون و 300 هزار تومان).،

  • این ارقام در لایحه بودجه درج شده و هنوز به تصویب مجلس نرسیده است.

افزایش حقوق کودک و کمک هزینه خانواده

یکی از مولفه های مهم در فیش حقوقی بازنشستگان افزایش حقوق، حقوق عائله مندی و سایر کمک های آنان است. در لایحه بودجه امسال بخشی به این جزء اختصاص یافته است.

در بند 3 تبصره 12 (حقوق و دستمزد) ماده واحده لایحه بودجه 1402 که به قانون حمایت از خانواده و جوانان جمعیت اشاره دارد، آمده است:

«با رعایت بند (4) بند (4) ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری به کارمندان و بازنشستگان کمک هزینه عائله مندی و حقوق اولاد به ترتیب 2280 و 1050 و امتیاز مذکور معادل رسمی است. طبق قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان برای کارکنان مقرر شده است.»

افزایش سن بازنشستگی تا 1402

از جمله مهمترین تغییرات لایحه ارائه شده از سوی دولت به مجلس، افزایش سن بازنشستگان است. بر اساس لایحه بودجه 1402 دولت و بند د تبصره 20 (نظام اداری و سرمایه انسانی دولت) ماده واحده لایحه بودجه 1402:

اطلاع رسانی به کارفرمایان

در Talent Hiring Drive، رزومه های دریافتی را بررسی می کنیم و بهترین ها را به شما معرفی می کنیم.

حداقل مدرک کارشناسی معتبر در مشاغل تخصصی در کلیه صندوق های بازنشستگی با سنوات قابل قبول خدمت برای بازنشستگی کلیه کارکنان زن و مرد اعم از لشکری ​​و کشوری که در سال 1402 بازنشسته می شوند در صورت اعلام نیاز سازمان و با موافقت به کارمند، افزایش 2 ساله صرف نظر از شرط سنی داده می شود.

نظر شما درباره حقوق بازنشستگان در سال 1402 چیست؟

بازنشستگان یکی از اقشار اجتماعی هستند که به دلیل تشکیل خانواده و ازدحام جمعیت از درآمد کمی برخوردارند و در برخی موارد مجبور به بازگشت به کار می شوند تا بتوانند از پس مخارج زندگی خود برآیند. ضمناً نرخ تورم سالانه خانوارهای کشور در دی ماه 1401 به 46.3 درصد رسید و با توجه به همه این شرایط آیا این میزان افزایش حقوق برای آنها مناسب است و هزینه های آنها را بر عهده خواهد داشت؟

خوشحال می شویم نظرات خود را در مورد پانسیون 1402 با ما در میان بگذارید.