آیا زمان آن رسیده است که مدیر شوید؟

آیا زمان آن رسیده است که مدیر شوید؟

برای موفقیت نیازی به مدیر یا رئیس بودن ندارید. اما اگر به فکر مدیر شدن هستید، باید بدانید که آیا شخصیت، تجربه و اهداف شما برای پیشرفت مناسب هستند یا خیر. آیا از شغل خود ناراضی هستید؟ آیا از نقش فعلی خود خسته شده اید و می خواهید پیشرفت کنید و درآمد بیشتری کسب کنید اما نمی دانید چگونه؟ درک اینکه موفقیت برای شما چه معنایی دارد و چرا به دنبال تغییر هستید اولین قدم مهم است. نوشتن اهداف شغلی می تواند به روشن کردن مسیر آینده شما کمک کند. در این مقاله سعی می کنیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا زمان مدیر شدن فرا رسیده است؟

پیش نیازهای رفتاری ضروری برای مدیر بودن

اگر به مدیریت علاقه دارید، باید ببینید آیا راهی برای پیشرفت در شرکت فعلی شما وجود دارد یا خیر. اگر اینطور نیست و مدیر بودن برای شما مهم است، ممکن است لازم باشد به دنبال کار در جای دیگری بگردید، بنابراین باید برای شروع سفر و مسیر جدید خود آماده باشید. اگر فکر می کنید آماده هستید، باید رفتارهای یک مدیر خوب را داشته باشید:

استخدام بدون سابقه کار

مسابقه جذب استعداد شروع شد، شانس برنده شدن خود را از دست ندهید!

  • مدیر خوب مسئوليتتایید کنید حتی وقتی یکی از اعضای تیم کار اشتباهی انجام می دهد.
  • یک مدیر خوب دیگران را همان طور که هستند می بیند توجه این شامل پذیرش تفاوت های فکری و شخصیتی است.
  • مدیر خوب هنر ارتباط او با مردم موثر است و می داند که هر فرد برای چه نقشی مناسب است.
  • مدیر پرونده خوب تکیه این یک تیم است و مردم احساس راحتی می کنند که اطلاعات شخصی و حرفه ای خود را بدون ترس از واکنش منفی به اشتراک بگذارند.
  • یک مدیر خوب اول است حضار عالی است و مشکلی برای ابراز همدلی و درک ندارد.
  • یک مدیر خوب به خوبی می داند که نمی تواند همه کارها را انجام دهد و بنابراین به اعضای تیم خود اعتماد دارد و مدیریت ذراتبینی امتناع کنید

چگونه به سمت مدیریت حرکت کنیم؟

تحقیق کنید که چه چیزها و دانش دیگری برای یک مدیر در شرکت شما مورد نیاز است. افرادی که از نردبان مدیریتی بالا می روند معمولاً به سمت نقش های کوچک تری پیشرفت می کنند و در نهایت افراد بیشتری را در طول زمان مدیریت می کنند. شاید با خود فکر کنید که خیلی راحت مدیریت کردن و دستور دادن به مردم کار سختی نیست! این یک تصور غلط بسیار رایج است که هر کسی می تواند مدیریت کند و مدیریت آن چندان دشوار نیست. تغییر در مدیریت یک گام بزرگ است و همه قادر به انجام آن نیستند.

اما مدیر بودن هم از نظر شخصی و هم از نظر حرفه ای می تواند بسیار مفید باشد. شما می توانید مستقیماً بر اهداف و پیشرفت شرکت تأثیر بگذارید و احساس ارزش و مفید بودن خود را افزایش دهید. اگر می خواهید ادمین شوید، ابتدا باید بررسی کنید که آیا مایل به انجام کارهای زیر هستید یا خیر:

پذیرش مسئولیت بیشتر: مدیر بودن به معنای کار کردن با “افراد” بیشتر و صرف زمان کمتر برای کارهای کاری است که باید بر آنها مسلط شوید. مدیریت معمولاً به معنای مسئولیت بیشتر برای دستیابی به اهداف شرکت و مقابله با تعارضات بین فردی است و همچنین می تواند به معنای فشار کاری بیشتر باشد.

روی خود و دیگران سرمایه گذاری کنید: یک نقش مدیریتی می تواند مسیر شغلی شما را پیش ببرد، حقوق شما را افزایش دهد و عنوانی چشمگیر ارائه دهد. اما مدیر خوب بودن کمتر به شما و بیشتر به تیم شما مربوط می شود. قبل از گرفتن یک موقعیت، از خود بپرسید که آیا شما از آن دسته افرادی هستید که می توانید واقعاً روی موفقیت دیگران سرمایه گذاری کنید و از کمک به افراد برای تعیین و رسیدن به اهداف خود لذت ببرید.

جوهره رهبری: بهترین مدیران اغلب ذاتا رهبر هستند. به این فکر کنید که مردم شما را در زندگی شخصی، فعالیت های اجتماعی و سایر فعالیت های خارج از محل کارتان چگونه می بینند. آیا به عنوان یک رهبر پذیرفته شده اید و به عنوان یک رهبر طبیعی دیده می شوید؟ آیا زمانی که تصمیمات مهمی گرفته می شود نام شما به میان می آید؟

یک مدیر دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

مدیران بسته به موقعیت خاص خود وظایف متفاوتی دارند. اما اگر تصمیم دارید مدیر شوید، برخی از مسئولیت های مدیریتی کلی وجود دارد که باید بدانید:

مدیر سیاست های شرکت را اجرا می کند: مدیران با مدیریت پروژه ها و استخدام افراد موثر در موقعیت های مختلف به اجرای سیاست های شرکت کمک می کنند.

مدیر سهمیه تولید روزانه را تضمین می کنددر حال انجام: مدیران اطمینان حاصل می کنند که محصولات تولید شده و بهره وری افراد نیازهای روزانه کسب و کار را برآورده می کند. این ممکن است شامل برقراری ارتباط با بخش‌ها یا کارمندان مختلف، ایجاد برنامه‌های تولید فردی، و مسئول دانستن همه برای مشارکت‌هایشان باشد.

مدیر راهنمایی و پشتیبانی می کنددادن: مدیران همچنین کارکنان خود را راهنمایی و حمایت می کنند تا در مسیر رشد رشد کنند و در کار خود با انگیزه بمانند.

مدیر اجراییاو شرکت را هدایت می کنددر حال انجام: مدیران با ایجاد خط مشی های اصلی شرکت اطمینان حاصل می کنند که افراد و فرآیندها در مسیر درست قرار دارند. مدیران دستورالعمل ها و وظایفی را برای کارکنان تعیین می کنند تا اطمینان حاصل کنند که تولید روزانه و استانداردهای کیفیت در اولویت اول قرار دارند.

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک فایل رزومه حرفه ای و دوزبانه را بصورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

مدیر تعارض را حل می کنددر حال انجام: مدیر از درگیری و اختلاف فرار نمی کند، بلکه دائماً به دنبال راه حلی برای حل مشکل است. ایجاد محیطی دوستانه، صادقانه و حامی یکی از وظایف اصلی و اساسی مدیران است.

گزارش دهی به مدیران شرکت: مدیران معمولاً در سطوح بالاتر در سلسله مراتب سازمانی یا مستقیماً به مدیر عامل گزارش می دهند. گزارش دهی منظم از عملکرد فرآیندها و افراد و نظارت بر فعالیت ها و تغییرات یکی از وظایف مدیران است.

چگونه بدون مدیر شدن پیشرفت کنیم؟

اگر مدیر بودن تنها نقطه قوت شما نیست، اشکالی ندارد. موقعیت های مدیریتی می تواند استرس زا باشد و بنابراین برای همه مناسب نیست. اگر از شغل و نقش فعلی خود در شرکت ناراضی هستید و می خواهید درآمد بیشتری کسب کنید یا اهداف شغلی بزرگ تری داشته باشید، همچنان می توانید شغل خود را ارتقا دهید. در اینجا چند راه برای پیشرفت بدون مدیر شدن وجود دارد:

مدیریت و رهبری عملی: فرصت های مدیریت و رهبری را پیدا کنید. پیشنهاد مدیریت برخی پروژه ها یا فرآیندها در نقش فعلی خود را بدهید. اگر فریلنسینگ در رشته شما امکان پذیر است، پس پروژه های بزرگ را انجام دهید و سعی کنید از افراد دیگر برای پیشبرد پروژه کمک بگیرید.

یک تبلیغ غیر مدیریتی را پیشنهاد دهید: با مدیر یا رئیس بخش خود ملاقات کنید و در مورد اینکه یک ترفیع بدون وارد شدن به مدیریت چگونه خواهد بود صحبت کنید.

گامی متفاوت بردارید: نقل مکان به بخش دیگری از شرکت، یا حتی یک شرکت متفاوت با وظایف شغلی متفاوت، می‌تواند هیجان‌انگیز و نیروبخش باشد، حتی اگر حقوق زیادی دریافت نکنید.

پروژه نمایشیرایگان را در نظر بگیرید: اگر هیچ تضاد منافعی با شرکت شما وجود ندارد، تا حد امکان بر روی پروژه های جانبی تمرکز کنید.

آخرین نکته

اگر می‌خواهید پیشرفت کنید اما لزوماً مسئولیت‌های مدیریتی را نمی‌خواهید، راه‌های دیگری را برای پیشرفت شغلی یا خارج شدن از رهبری و مدیریت در نظر بگیرید. نیازی نیست در نقش فعلی خود راکد، بی حوصله یا ناراضی باشید. اگر به روشی که دوست دارید با چالش مواجه نمی شوید، به دنبال فرصت های دیگر باشید.

ایران تلنت فرصت های شغلی مدیریت را به صورت روزانه منتشر می کند. در حال حاضر بیش از 500 فرصت شغلی مدیریتی در سایت وجود دارد که می توانید با ارسال رزومه خود اولین قدم را برای استخدام به عنوان مدیر بردارید.