منو سایت

آیا برای کارآموزی خیلی پیر هستید؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا برای کارآموزی خیلی پیر هستید؟

وقتی از کارورز صحبت می کنیم و به این دسته از افراد فکر می کنیم، معمولاً دانشجویان یا تازه فارغ التحصیلان دانشگاهی برای آماده شدن برای ورود به بازار کار با ثبت نام در دوره های کارورزی به ذهنمان خطور می کند. اما امروزه شاهد هستیم که افراد زیادی حتی افراد شاغل و بازنشسته برای دوره کارآموزی می آیند. اما آیا می توان گفت که در واقع انجام کارآموزی برای یک فرد 50 یا 70 ساله درست است؟

تو هیچ وقت پیر نمیشی

می توان گفت به دلایل مختلف ممکن است برای افراد مسن و همچنین افراد شاغل گذراندن دوره کارآموزی توصیه شود. ورود به دوره کارآموزی مشکلی نیست، به خصوص برای کسانی که به دنبال ورود به یک زمینه کاری جدید هستند، یا کسانی که دوست دارند پس از یک وقفه طولانی خود را با یک شغل جدید به چالش بکشند.

ابزارهای رایگان و آنلاین برای ایجاد رزومه

اکنون می توانید یک رزومه حرفه ای دوزبانه را به صورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد و دانلود کنید.

در واقع، در چنین مواردی، یک دوره کارآموزی می تواند به شما کمک کند تا بستری برای خود فراهم کنید و دنیای حرفه ای خود را متحول کنید.

در طول مسیر با موانعی روبرو خواهید شد

اگرچه سن برای پذیرش در دوره کارآموزی اهمیت چندانی ندارد و البته سن نیز اهمیتی نخواهد داشت، اما برای افزایش شانس خود در هنگام درخواست آگهی استخدام، باید بتوانید مدیران استخدامی مانند موانع را متقاعد کنید. متخصصان و مدیران جابجایی همیشه به دنبال جوانان با استعداد هستند تا با پرداخت حقوق کم، آنها را در رشته خود قوی و حرفه ای کنند.

این ممکن است بزرگترین چالش شما در مورد کارآموزی باشد. جدای از این موضوع درآمد و حقوق یکی دیگر از مشکلات و چالش هایی است که در میانه راه باید با آن دست و پنجه نرم کنید و بسیاری از افراد به دلیل عدم حمایت مالی قادر به ادامه کار و ترک دوره کارآموزی نیستند.

سن کارآموزی

بنابراین شما می توانید انتخاب کنید

به یاد داشته باشید که کارآموزی تنها گزینه شما برای تغییر اهداف شغلی شما نیست. مثلاً می توانید در جایی به عنوان کارگر موقت کار کنید. در این مدل کاری، شرکت می تواند شما را اندازه گیری کند در حالی که شما با صنعت و فرهنگ شرکت آشنا می شوید و حقوق مناسبی دریافت خواهید کرد.

گزینه دیگر استخدام یک کارمند پاره وقت در زمینه ای است که می خواهید تجربه کنید. برای این کار خوب است به سراغ شرکت هایی بروید که در حال رشد هستند یا به ثبات رسیده اند. این مسیر زمانی برای شما کار می کند که حداقل یک مهارت قابل انتقال داشته باشید که برای هر شغلی ضروری است. سعی کنید در این شغل نیز از نقاط قوت شغل قبلی خود استفاده کنید. برای این مسیر جدید خود یک استراتژی بسازید و بعد از ورود به کار سعی کنید خودتان را ثابت کنید و شبکه سازی کنید تا در نهایت به عنوان یک فرد قابل اعتماد و یک کارمند دائمی استخدام شوید.

شرکت هایی که این هفته استخدام می کنند

این هفته 23 شرکت بزرگ و معتبر در حال استخدام هستند. برای مشاهده آگهی استخدام و ارسال رزومه کلیک کنید.

در نهایت می‌توانید به سازمان‌های غیرانتفاعی بروید و علاوه بر شغل فعلی‌تان، با داوطلب شدن مهارت‌های لازم را نیز توسعه دهید. به این ترتیب هر دوی شما تجربه کار در آن شغل را خواهید داشت و در پایان ماه از حقوق خود مطمئن خواهید شد.

و اگر وارد مسیر کارآموزی شوید …

اما زمانی که وارد دوره کارآموزی می شوید، باید برای یک دوره زمانی مشخص برنامه ریزی کنید. ممکن است در طول دوره کارآموزی مجبور شوید بدون دستمزد کار کنید، بنابراین اگر سن شما بزرگتر است و نیاز به پرداخت دارید، ممکن است کارآموزی برای سن شما ایده آل نباشد.

همچنین فراموش نکنید که شما فردی با تجربه و ماهر هستید، اما در حال ورود به صنعت جدیدی هستید و نیاز به یادگیری مهارت های جدید دارید. بنابراین، درک کنید که سطح آگاهی شما در مقایسه با سایر افراد در محل کار پایین است و باید مهارت های جدیدی را برای دریافت حقوق مورد نظر خود بیاموزید. با همکاران جدید خود صادق باشید و هرگز نشان ندهید که برای وظایفی که به شما محول شده است واجد شرایط نیستید.

سن کارآموزی

ممکن است برخی افراد به دلیل سن شما در محیط کار و در حین تعیین تکلیف و مسئولیت، احساس گناه کنند. بنابراین، از همان روز اول به آنها بگویید که برای هر کاری آماده هستید و به همین دلیل است که یک کارآموز را برای یادگیری بیشتر استخدام کرده اید. ممکن است پس از مدت کوتاهی مسئولیت های بزرگ و مهمی به شما محول شود.

کار سخت و تلاشی که برای کارآموزی خود انجام می دهید می تواند مردم را تحت تاثیر قرار دهد و شما را به عنوان یک کارمند دائمی استخدام کند. چه کسی می داند، ممکن است متوجه شوید که به افراد جوان تر از خود راهنمایی می کنید، که این یک راه عالی برای ورود به یک حرفه جدید است.